Terör saldırısının ülke geneline yayılmış olmasında hükümetin hiç mi suçu yok?

Ve İzmir Terör Saldırısı !!!!

terör saldırısının bu ülke geneline yayılmış olmasında hükümetin hiç mi suçu yok ?

0|0
14|9

En İyi Kız Görüşü

• sabretmek zorundayız...tek bildiğim bu..yoksa türklerde kendi ülkesinde yaşayan kürtlere kötü davranıyo diyip bizimde iç işlerimize karışçaklar sonumuz suriye gibi olucak sureyininkide ırak gibi olucak.sonunda her müslümanın her ortadoğulu vatandaşın sonu başlarında çuvallarla işkenceye uğramak olcak kürt türk tatar alevi sünni hanefi laz farketmez hiçbir şekilde.annelerimize tecavüz edilecek işkenceyle birlikte bizlere tecavüz edilecek defalarca ve yine defalarca işkece.belki kocamızın gözleri önünde yapçaklar bunu.belki çocuklarımıza gözlerimizin önünde tecavüz edip öldürcekler.hepimizi kurşuna dizecekler.parası olanlar belki kurtarcak kendini.orta bütçeli ve daha altı düzeyde yaşayan aileler bi kere garanti mahfolcak.köpeklere atarlar şeylerimizi.belki bombalar patlicak kafamızda.belki gözlerimiz oyulcak.belki hamileyken karınlarımızı kesicekler.kazığa oturtçaklar belki..sonunda yıllarca koruduğumuz topraklarımızı bizden uğraşmadan doğru düzgün adamları bile ölmeden bizden alacaklar.heh işte biz o zaman idrak edicez.başımızdaki insanlar o zaman idrak edicek.düşüncesi bile dayanılmaz derecede olan şeyleri yaşama ihtimalimiz yükselirken hiç kimsenin hiç bişey yapmaması çok kötü..

ben eskiden hep kınardım adolf hitleri falan.ama artık adama hak vermeye başladım.demek böyle oluyomuş...demek insanları zorla böyle kötü yapıyolarmış...gerekirse acımamak gerek.biz herkese acıdık yardım ettik.bugün acıdıklarımız acımasızca öldürmüyor mu bizleri? hoşgörü dinimizde var evet ama kısasa kısas da var dinimizde.artık hoşgörüye yer olmamalı.

2 taktik var. ya inanılmaz bi sabır göstererek metanetimizi koricazki bakın burasıda suriye gibi deyip saldırmasınlar diye ya da gizlice kökten bitircez hepsini.kürtleri değil.pkk lı ları ve pkk ya yardım eden kimse onları ırkı ne olursa olsun.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• o değilde 11 yaralı askerimiz için 20 dk da 4000 bin kişiden fazla kan vermeye gitmiş ağladım lan :((

2|3
    0|0
  • Ben diyorum size şu tayyibi tahttan indirelim diye. Bence şöyle bi 10 sene sonra Türkiye diye bi ülke olmayacak.

1|2
    0|0
  • Başta hükümet olmak üzere tüm halk suçlu.

0|1
    0|0
  • Birşarkısınsen'in de dediğine katılıyorum.adolf hitler keşke yahudileri temizlerken bu kürtleride temizleseymiş.(suriye,iran,ırak)acımayacaksın bulduğun yerde öldüreceksin bunları.bir dönem yakaladılar teröristleri affettiler ya olacak şeymi bu.Türkler yapsa böyle bir isyan devlete müebbet hapisle yargılanıyor,kürtler dağa çıkıyorlar yakalanıpta affediliyorlar.ülkeyi bölmelerinden korkuyorum ben inş böyle birşey olmaz ..

0|1
    0|0
  • Olmaz olurmu?

18 yasındaki yakalanan pkk kız itiraf etti bize iran yardım ediyo diye ve iranın dedigi Türkiye bize bir sey yapamaz biz size yardım ederiz yaralı pkklılar onların hastanelerinde tedavi ediliyomus ve bizim basbakanımız uyusun o susmaya devam etsin amacı ne anlamıs degilim kürdistan kurmalarınada sessiz kalacak serefsiz...

1|0
    0|0
    • kız başbakana şerefsiz deme ergenekondan içeriye alırlar

• Böyle gelmiş böylede gidiyo olan sehit ailelerine oluyo baska bir sey yok

• O kadar kolay değil, dışpolitika yüzünden seçimleri kaybeder milliyetçiler iktidar olur büyük ihtimal de film kopar

• Bütün hükümetlerin suçu var . Terör 30 yıllık bir sorun. En çok da ABDnin Pkkyı desteklediğini bilerek tepkimizi sergilememekle hata ediyoruz.

0|1
    0|0
  • Kürt açılımı diyerek kürtlere yüz veren hükümette suçun en büyüğü...Yüz verdiler ve meyvelerini topluyorlar şimdi.Hiç şaşırmadım.

1|0
    0|0
    • kürtlerin tavrı tamamen hükümete bağlı öyle mi? yüz vermekmiş. kürtlerin gözü açıldı demiyorsun da

• Gözü açılmak mı yoksa yediği kaba tükürmek mi? bir de bu yönden düşün derim.

• elbette vardır

0|0
    0|0
  • zaten hükümet bir numaralı suçlu

0|0
    0|0
  • var tabi. Hay bu hukumetin..

0|0
    0|0
  • Suç tam olarak hükümette. Tayyibe oy verenler kendilerini verdiğimiz şehitlerin mesulü görebilirler.

0|1
    0|0
  • Herkesin sucu var. Duyarsizligimizin...

0|0
    0|0
  • hükümetin ve hepinizin suçu var.

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 9

• şu halimizin sebebi hepimiziz. Ve bundan önce yaşamış bütün T.C. Vatandaşları.

Neden: Şuan yaşananların en büyük nedeni çok güçlü bir ülke olamamamız. Eğer güçlü bir ülke olsaydık hiçbir ülke bize ne gıkını çıkarır nede düşmanımıza yardım yataklık silah desteği sağlardı.

Peki neden güçlü olamadık. En büyük nedeni tarihimizin ve coğrafyamızın politikaları nedeniyle düşmanlarımızın fazlalığı.

Sonra az okuyup, az çalışıp çok yatan milletiz. Üreten değil tüketen ülkeyiz. İsraf etmeyi dinimiz yasak kıldığı halde, sanki bir haltmış gibi özendiren ülkeyiz..

Beğenmediğimiz İran'da bile sokaktaki insanların ne kadar kültürlü ve gelenekçi olduklarını araştırın. Bizde ise 20 yaşındaki gencecik dinamik geleceğimize sorsan hükümetin icraatlerini adamlar parlemento nedir seçim nedir bakan kimdir aklı bi karış havada. İşi gücü ne zaman cebimdeki 1 milyarlık cep telefonu satıpta yenisini alsam, hangi markalı spor ayakkabısını satın alsam, hangi spor arabaya binsem. Facebookta bugun kaç kişi resimlerimi beğenmiş. Kaç kişi beni dürtmüş falan filan.(İş güç peşinde ekmek parası kazanmak için alın teri dökenlere lafım yok ancak her Türk en azından gazete okumalı onu bile yapamıyorsa haberleri takip etmeli)

Hükümetlerin anlık koltuk sevdaları uğruna zengin ve stratejik kurumların özelleştirmeleri, satılmaları.

Hükümetlerin bakanlıklarının yaptığı planladığı icraatları tamamlayamadan particilik uğruna yeni gelen hükümetlerin icraatları dondurması.

...

1|0
    0|0
  • hükümetin diyonda chp de olsa mhp de olsa kim olursa olsun içimizde yaşıyor zatn terör yapanlar o zaman polise taş monotof atanlara polis ateş acmalı öldürmeli senin dediğine göre mesela 1980 olaylarında akp mi vardı başta onlar ne yapabildi şavaşı terörü yenmek için insanlar anlayışlı saygılı ve geneli aynı düşüncede olması gerekli

0|0
    0|0
    • yaw benim soyum bin yıldır kürtlerle beraber yaşar ne anlayışından bahsediyon eline silah almış seni öldürenlere sen ne anlayışı gösterecen sizin kafa yapınız gerçekten çok acayip..

sözyleyin ne içiyosunuz

• bilmiyorum keşke savaş olmasa ama savaş olması gerekiyorsa savaşmak lazım artık

• ewet savaşıyoruz malesef ve suriyede öyle ve o kadar insanların ölmeside üzücü

• hataları var teröristleri meclise sokmak ve açılımlar yapmak gibi..

ha bi de özelleştirmelerin dozunu kaçırdı onun dışında iyi bence..

0|0
    0|0
  • ALLAH belalarını versin.

0|1
    0|0
  • ben suçluyum, sen suçlusun, hepimiz suçluyuz

0|0
    0|0
  • bizi yönetenler hükümet olduğuna göre onları sorumluluğu var tabi..hesabını nasıl verecekler bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • toplantıya gelinirdi suçlu hissedilmese

0|0
    0|0
  • Halk nasıl olursa yönetenlerde öyle olur.

0|0
    0|0
  • şımartıldılar

0|0
    0|0
Yükleniyor...