50 den fazla squat yapabilen var mı gerçekten?

İnanasım gelmiyor 40 ta bile çok zorlanıyorum iki aydır yapmama ragmen kim ne kadar yapabilir?

0|0
4|10

En İyi Kız Görüşü

• Ben yapıyorum. Hatta bugün dinlenme günüm yarın 180'den başlıyorum. Aylar önce başlamıştım aslında ama çok ara verdim ilk olarak yağlar yakılacak dedim yağları yaktım ve bu ay squats'a başladım. Şu takvimi uygula derim;
    http://data3.whicdn.com/images/148047191/large.jpg
    2 ayda kendini toparlamıştın ama yapamıyormuşsun. Sana tüyolar vereceğim. İlk başlarda ben 40 kişiden yumruk yemiş gibi ortalıkta dolandım hareket dahi edemiyordum. Geçmesini bekledikten sonra tekrar 50'den başladım bu sefer gerçekten ağrı olmadı. Ağrıması çok iyi çünkü yanıyor oralar.

Squat yaparken nefes nefese kalıyorsanız, yanlış yapıyorsunuz demektir. Çömelirken nefesinizi tutacaksınız ve kalkarken nefesinizi vereceksiniz. Hızlı değil yavaş yapacaksınız ağırlık bacaklarda olacak bel yardımıyla kalkmayacaksınız.
    50 mi yapıyorsun? Bu 50'yi hemen başlayıp bitirmeyeceksiniz ... Örneğin: 10 tane yaptıktan sonra veya 5 tane yaptıktan sonra 1 dakika veya 2 dakika kesinlikle dinlenmek şart ! Şöyle de düzenleyebilirsiniz sabah +25, akşam +25 toplam 50. Yarın ise 60 yapacaksın diyelim sabah +30 akşam +30 toplam 60... Diyeceğim o ki başlarken hemen bitirmeyin ara ara yapın ki sıkılmayın. Yukarda belirttiğim takvimi uygularsan eğer 15 günde veya 6 günde gözle görülebilir faydasını göreceksin. 3 gün yaptıktan sonra dinleneceksin sonra 3 gün ve dinlenme. Oldukça yararlı ve düzenli yapmak şart.

0|0
    0|0
    • Peki ama 30 30 yaparsam acımazki acımadıgı zorlanmadıgım zaman bir işe yaramadığını düşünüyorum

• Yukarda basenlerin yok olur demişsin

• Basen-Bel-Bacak-Kalça bu squat dediğin bütün vücudunuzu değiştiriyor !! Basenler eriyecek ve kalçalar şekil alacak bacaklar kaslaşıp kalınlaşacak. Ama bacaklarınızın kalınlaşmasını istemiyorsanız squat çeşidi var ondan yapın. ahappylass.files.wordpress.com/.../...sidekick.jpg squat sidekick

Erkekler Ne Diyor 10

• ben istersem 100 bile yapıyorum... ama gereksiz... squat nasıl daha verimli yapılır?

http://www.idealkilox.com/#!squat/c9fy

0|0
    0|0
  • maximum tekrarımı söylemiyorum nazar değmesin diye ama 50 çok çok rahat beim için onu söyleyebilirim :) boşuna demiyorum kalçalarıma bakmayın diye :)

0|0
    0|0
  • eğer sadece vücut ağırlıysa sıkılana kadar yapabilirim ama squad için belirli bir gelişme istiyosan tekrar sayısının çokluğundansa o tekrarda ekstra ne kadar daha ağırlığı kaldırabildiğin önemli

0|0
    0|0
  • Runstatic Squat kullandım. 40 yapabiliyordum.

0|0
    0|0
  • 20'şerli setlerle 4 set yapılabilir. Tek seferde 50'yi ne yapacaksın. Belini filan sakatlarsın. :D

0|0
    0|0
    • Öyle olunca bir işe yarıyormu? 20 yaptıgımda pek zorlanmuyırum da

• Yarar tabi. Setler arası en fazla 50 saniye ara ver. Soğutma kendini. Tabi harekete başlamadan önce ısın. Sakatlanmamaya dikkat et.

• squat kadar boktan bir şey yok yıllardır düzenli idman yapmama rağmen nizami yapamıyorum bir türlü

0|0
    0|0
  • Ben su an 90 kiloda 3 set 10 8 6 tekrar yapiyorum

0|0
    0|0
  • Onu yapmadım da 40 dk komando dansı yaptım :-)

0|0
    0|0
  • beyler, hadi yaşadık yine. hatunların götü taş gibi olacak. fortçulara bile gün doğacak :D

0|0
    0|0
  • hiç denemedim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Haftada 3 gun spor salonuda olursam 15×4set=60tane 20kg barla yapiyorum. Onun disinda evde yaptigim squatlarda 30×3set=90 yapiyorum

0|0
    0|0
  • Ondan fazlasinida yapiordum belki ayak bileklerim kalinlasir die aboo burdan biri foto atinca baktik bacaklar Ronaldo gibi hemen biraktim:)

0|0
    0|1
    • Ne kadar yapıyordun? Selülitleri yakıyormuş diye yapıyorum

• Olmaz bebegim millet aylarca spor yapiorda yeni yeni kendini toparlior

• İki aydır yapıyorum ama

• squatın ilk gününde 50 yaptım inan bana belli bir programım yoktu internetten baktım 50den başlıyor hergün 10 10 arttırıyor bende 50den başladım 3. cü gün ayağa kalkamadım dizlerim mafoldu 1 hafta yamuk yumuk basıyordum yere

0|0
    0|0
    • 50 ye gelince bayılacak. gibi oluyorum

Yükleniyor...