Ayrımcılık yapan zihniyet sözüm sana.. Lütfen okuyun gençler..

Başörtülü bir kız bisiklete binebilir, yüzebilir, piyano çalabilir, kiraz toplayabilir, bilebilir, topa vurabilir,laiklik konusunda çok güzel bir kompozisyon yazıp ağzınızı beyninizin mağarasına kadar açık bırakabilir,felsefe yapabilir, uçurtma uçurabilir, sizden ilginç kareler bulup aklınız kadar kısa film çekebilir.

Yıldızlara bakıp yarın havanın çok güzel olacağını düşünebilir, tesbih de çeker fotoğraf da çeker.Hiçbir başörtülü kız, sizin başörtüsüyle gündemi sıktığınız kadar başörtüsünü sıkmaz!

Dolayısıyla “sıkma baş” sizinkisi oluyor...!

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Güncellemeler:
durumu saptırmayın! sıradan müslüman bir kızdan bahsediyorum.

bana şu gelenek için kapananlardan bahsetmeyin..

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Öfkelenme : )

Şart ve mekanlar uygun oldukça elbette bunların hepsini yapabilir. Allah başörtüyü esaret olsun diye değil, bilakis özgür olunması için emretmiştir. Çünkü Ahzab-59 da "... Bu onların hür görünmeleri için daha nezihtir." diyor. Yani esaret değil, özgürlüktür.

Laiklik hakkında yazı yazarsa, layık bir yazı yazacağından kuşku duymam. Elbette en güzelini yazar. Çünkü onda bir de feraset vardır. Ferasetle kalemini kullanır.

" Sıkma baş " beynin içini daraltıp geriye gitmektir. Kimse kısalanı ilericilikle bağdaştıramaz. Etek kısalınca geriler, örtü çıkarılınca geriler. Ha yine de gerici diyeceklerse de Necip Fazıl'ın dediğini söylemek gerek ;

" Bize gerici diyorlar. Evet geride durup önümüzdekilere deh diyoruz..."

1|0
    0|2
    • güzeldi sağol :)

• öfkelenmiyorum, böyle kişileri görünce onlar için üzülüyorum..

• Onlar acınacak kimselerdir. Çünkü kıyamet hak'tır. Ve orada söyleyecekleri hiç bir söz yoktur. Onları oradan kurtaracak ta kimse yoktur. Yazım aşamasında olan " Tesettür ve Medeniyet" Kitabımda inşaAllah bu konuya tamamen değiniyorum.

Erkekler Ne Diyor 12

• son derece haklısın... ama başını örtüp de altına dar pantolon giymesin... erklerin bulundugu ortamda yüzmesin.. bisiklet sürerken dikkatli olsun... vücut hatlarını belli etmesin... kılık kıyafetine dikkat etsin...

1|1
    0|1
  • burası 3. dünya ülkesi olduğu için böyle saçma sapan meselelerle uğraşmayı bırakamadılar. bir gün bizde ingiltere almanya modern bir ülke gibi olursak o zaman baş örtüyle uğraşmayı bırakırlar bırakırlar

1|0
    0|1
  • Böyle biriysen doğru yoldasın bana göre. mükemmel, kesinlikle haklı davasında... Laik'im diyen laik değildir, insanlarımız için böyle yani. Çünkü kağıtta yazan laiklik tanımıyla onların beyninde yazan bir değildir. Ben yerine göre, adamına göre laiğim bu daha doğru duruyor.

1|0
    0|0
  • haklısın. Herşeyi yapar ama başörtüsünü de layığıyla taksın. Mesela bisiklet sürerken kendine yakışmayan pozisyonlar vermesin.

1|1
    0|1
  • Haklısın bazı sözde insanlar bunu anlamamakta ısrarcı malesef

1|0
    0|0
  • Haha hadi yapsında görelim yapabilir ama yapmıyorlar.Bi git allah aşkına baş örtüsü takıp g*tü başı ayrı oynayanlar erkekten erkeğe atlayanlar sevap mı işlıyo apaçık akp nin sembolü baş örtüsü giyip dar kot giyince daha mı çok müslüman olunuyo bi git arkadaşım hakaret etmek istemiyorum ama hakim olmadığın konulara yazma

0|0
    1|0
  • sıkma baş tabiri niye kullanılır onu öğren sonra isyan triplerine gir ok mi yoksa fana bozulursun

0|0
    1|0
  • Ben bir şey demiyorum haklısın

insan hakları denilen şeyler bunun için var ayıp bir şey yok ortada başörtülü birisi sadece evinde oturup örgü örer yemek yapar diye bir şey yok ama soru formunda değil şikayet edeceğim :)

0|0
    1|0
    • peki nerde olmalıydı?

• pardon yanlış anlamışım :)

• Sorun değil ama bir blog sayfasında ya da ufak bir facebook grubunda olsa iyi olurdu bu yazı :)

• Onlar insan değil mi, tabiki yapabilirler.

1|0
    0|0
  • Kısa kes kezban

0|1
    4|1
  • zaten halkımızda başörtülü - açık . türk - kürt , alevi sünni diye bir ayırım yokki . hepimiz birlikte yasıyoruz . peki bunları cıkaranlar sizce kimler ?

0|0
    0|0
  • bu ülke de özgürlük var arkadaşlarım

ancak baş örtüsü meclisten bu yana söz konusu oldğundan beri bir taşlamadır gidiyor

bu cahil toplum da onlara körükle gidiyor.

bizde eğitim eğitim diyorlar ancak eğitilmiyoruz sadece öğretiliyoruz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bebeğiiiimm, harikasın. elbette ki her şeyi yapar. başörtüsüne bak yaptığına bak diyemez hiç kimse eğlenen bir başörtülü gördüğünde. konuşş =))

1|0
    0|1
    • sağol dostum :)

• Allah devrin degisecegini de biliyordu merak etme. Evrensel ve mukemmel bi kitap o. Mucize o.

• :D senden iyi biliyorum kuranı bana anlatma okumadan yorum yapma şimdi sana kadınların ne yapması gerektiğini söylesem 180 derece ters dönersin hadi onuda geçtim başörütlü bir kadın yüzsün o kıyfet içnide veya koşsun o kıyafetle ne bilyiim bir spor yapsın yapamaz. Burda bana hikaye okumayın.Sporu falan geçtim müzik ve resimde yapamaz

• başörtülü kız var başörtülü kız var...

0|1
    2|0
Yükleniyor...