Bu kainat tesadüfün mü eseri yoksa yüce bir yaratıcının mı eseri? Hangisi?

Bir köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâ­kimsiz olur.?

Güncellemeler:
O, öyle bir Allah'dır ki, hanginizin daha güzel amel işleyeceğini imtihan etmek için gökleri ve yeri altı günde yarattı. Arşı da su üstündeydi. Onlara "öldükten sonra tekrar dirileceksiniz" dersen, o kâfirler de kesinlikle sana: " Bu apaçık bir sihirden başka birşey değildir." diyecekler. ayet...

0|0
8|15

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• İman eden her yerde yaratıcısının izlerini görür.İman etmeyenin gözüne soksan fayda etmez.

Ey insanlar! (Size), bir örnek verildi. Öyleyse onu dinleyin. Muhakkak ki Allah'tan başka taptıklarınız, bir sinek dahi yaratamazlar, onun için (onu yaratmak için) biraraya gelip toplansalar bile. Ve eğer sinek, onlardan bir şey kapıp kaçsa, onu ondan (sinekten) alamazlar. Talip (isteyen) de talep edilen (istenen) de aciz.HACC Suresi/73

1|2
    0|1
  • evet var buraların hakimi Rabbim'dir.

0|1
    0|0
  • tabi ki bir yaratıcının.siz legoları onunuze koyunca kendı kendıne yapılar olusuyor mu ?bu da benzerı bır durumdur evren de tesadufen olusamaz turler de...herseyın ustun bır yaratıcısı var tek yaratıcısı Allah..

0|0
    0|0
  • Şimdi evrimi sadece maymundan gelme olarak bilen bir ton şakirt gelecek buraya. Ben tanrının varlığına inanıyorum. Ama insanların evrim hakkında hiçbir şey bilmeden ötmesine kıl oluyorum.

0|1
    0|0
    • evrim sadece maymun insan olayından ibaret değildir fakat dna nın keşfedilmesinden sonra bu teori zayıflamıştır

• Nerede Kuranda mı?

• Evrim kralı var.

Allah'u teala Hz.Adem'e üfledi nefesini . Topraktan oluştuk gittiğimiz yer toprak .

• şüphesiz Allahın,yüce yaratıcının eseri!

0|1
    0|0
  • 1|0
    1|1
  • terlikmiş eskiden bura.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• öncelikle dini duygularımı bir tarafa bırakarak cevap vermek istediğimi belirteyim. çünkü bu tür şeyler duygularla açıklanabilecek şeyler değil...

Benim açıklamam şöyle: Termodinamiğin 4 temel prensibi var. Bunlardan ikincisi basit olarak minimum enerji maksimum düzensizlik olarak basitleştirebileceğimiz entropinini korunumu yasasıdır. Bu yasaya göre bütün maddeler maksimum düzensizlik halinde ve minimum enerji seviyesinde olmalıdır. Fakat çevremizde gördüğümüz olgular (insanlar, hayvanlar, gezegenler canlı cansız bütün varlıklar) maks düzensizlikte ve minimum enerjide değildirler. Evren her saniye genişlerken yani her saniye düzensizliği artıp enerjisi azalarıken maddesel varlıklar formlarını korurlar. Entropinin korunması yasasının geçerli olması gerekirken varlıkların hala formlarını koruyabilmesi bu düzensizlik ve düşük enerji eğilimine karşı müdahalede bulunan bir yaratıcı aklı önümüze getirir. Aynı zamanda bu şuan tartışılmakta olan Yaratıcı Akıl teorisinin de çıkış noktasıdır.

0|0
    0|0
  • Allah'ın Varlıgına İnanmayanların Çogu Rahat Yaşamak İçin İnanmıyor,İslam Onları Sıkıyor Yoksa Saçmalıgın Daniskasıdır Ateizm...

2|2
    0|0
    • he cennette 50 yıl rahat yaşadık 100 yıl rahat yaşadık. 50000000 yıl yaşadık. bunun sonu görünmüyor moruk. bu nerenin masalı hamınınaa

• Komünistlerl Muhattab Alıp Konuşmam,Onları 1980 Öncesi Gömdük Zaten Türkiye'ye...

• şuan elinizde tuttuğunuz farenin biri tesadüfen olduğunu söylese g*tümüzle güleriz. bunu kos koca everen için söyleyenler var ya artık gerisini siz düşünün :)

0|0
    0|0
  • dostum,kainatın tesadüfen ortaya çıkma olasıılığı10 üzeri 59 /1 'dir..yani 10 'un yanına 59 tane 0 yazıp 1'i bu sayıya böleceksin..çıkan sonuç o kadar küçük ki fizikte buna yok diyorlar..yani dünyanın tesadüfen ortaya çıkmadığı bilimsel olarak da ispatlanmıştır..

0|0
    0|0
  • öyle tabi :/

0|0
    0|0
  • Yüce Allah'ın eseri tabiki. birde ateistleri anlamıyorum Allah'ı inkar ediyorlar o zman onlara soruyorum Allah yok diyorsunuz peki olmayan şey nasıl inkar edilir ?

0|0
    0|0
  • Yıl 2012 olmuş hala bu soruyu soran mı var, hiç bişey yoktan sebepsiz var olur mu?

0|0
    0|0
  • Bir köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz,

0|0
    0|0
  • Sahibimiz bizi yaratan yüce Allah'tır

0|0
    0|0
  • Tesadüf diyen

aklını peynir ekmekle yemiş.

Şu sonsuz güzelliğe

tesadüf demek

Zalimliktir

0|0
    0|0
  • La ilahe İllallah muhammedurrasulullah .

Allah'tan baska ilah yoktur . Hersey onundur .

0|1
    0|1
  • derin konular bunlar

0|0
    0|0
  • Üstaddan sözler

hangi risaledeydi unuttum ama

0|0
    0|0
  • kaynak:////tabiat risalesi

0|0
    1|0