21 yaşındayım. Kardiyo ağırlıklı egsersizler yaparken çok yoruluyorum vücudumun hiç direnci yok acaba nedeni ne olabilir?

21 yaşındayım. Kardiyo ağırlıklı egsersizler yaparken çok yoruluyorum vücudumun hiç direnci yok. Kollarım bacaklarım hemen kuvvetten kesiliyo. Acaba bunun nedeni spor geçmişimin olmaması mı? Yani normalde hareketsiz bir insanım. yoksa bir doktora mı görünmeliyim. Protein eksikliğim var yoksa bundan mı kaynaklanıyor anlamış değilim. Acaba egzersiz çalışmayı bırakıp sadece koşu mu yapmalıyım? Boy 1.65 kilo 67.

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Spor geçmişinin olmamasının etkisi olabilir ve kilonunda nerelerde depolandığıylada ilgisi olabilir. Bir sürü sebebi olabilir ama fazla cardio yapmakta çok iyi birşey değil sende başka türlü zayıflamaya çalış.

0|0
    0|0
    • Cardio neden iyi bişey değil? yağlar bacak ve basen bölgemde yoğunlukta. Çok cardio ağırlıklı egzersizler değil aslında karışık hareketler.

• Kalbi zorluyorsun sonuçta. Yani belki sağlık sorunun vardır ya da çok zorlarsan kendini kötü sonuçlar doğurabilir.. Kalbini zorlamıyorsa yapmaya devam edeceksin kendini zorlaman lazım.

Erkekler Ne Diyor 9

• yavaş yavaş güçlenirsin bu yüzden bırakma sakın.
    tabi spordan önce protein ve karbonhidrat ağırlıklı yemelisin.

0|0
    0|0
  • 1-Spor geçmişinin olmaması
    2-Yetersiz beslenme

0|0
    0|0
  • Spordan en fazla 2 saat önce birşeyler yemelisin. Karbonhidrat ağırlıklı olsun.

0|0
    0|0
  • yavaş yap. zamanla kondüsyon artacak. diyet yapmayı unutma kilo vermek istiyorsan.

0|0
    0|0
  • Çok hamsın demekki , zamana bırak , düzenli sporuna devam et

0|0
    0|0
    • Devam edicem ya bırakmak istemiyorum. Umarım gün geçtikçe arttırabilirim süreyi

• kardiyoyu azalt yeterli

0|0
    0|0
  • Spora gitmeden once mutlaka beslen

0|0
    0|0
  • En az 8 9 saat uyuman gerek yediklerine dikkat et yoksa çok hasta olursun benden söylemesi

0|0
    0|0
  • Birkaç hafta sonra alışırsın. Kan tahlili yaptırabilirsin bir eksikliğin varsa ortaya çıkar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• aynen oyle. yorgunlugunun sebebı bu... kaslarının gucsuz olması. o yuzden sporu bırakmayacaksın. soyle dusun... bebeklerde yurumeye basladıkları zaman kasları gucsuz oldugundan denge kaybeder ve hemen duserler zamanla kaslar guclesır ve dengeyı ogrenırler ve yururler. aynı onun gıbı senın (vede benım ) durmumuz. guclendıkce hareketler kolaylasacak ve spor yapmak daha eglencelı hale gelecek :)

hadı bol sans :)

0|0
    0|0
    • İnşallah dediğin gibi olur :) 1 saatlik egzersizi ancak 20 30 dakika yapabiliyorum ama vazgecmeden devam edicem eminim bir süre sonra vücudumuz alışacaktır :)

• Cevaplar için çok teşekkürler :)

• rıca ederım. bol sans

Yükleniyor...