Birgün uyandıgınızda 2 yaşındaki bebeğinizle ve evsiz kalsanız, hiç de akrabanız olmasa..

birgün uyanıyorsunuz terk edilmiş elinizden herşey alınmış peş parasız ve en önemlisi bir de bebeğiniz varken tanıdıgınız kımseler yokkn nasıl tutunuzdunuz bu hayata?

0|0
10|21

En İyi Kız Görüşü

• yatılı bir iş bulurdum bende muhtemelen.. kendi üzüntümü bir kenara bırakıp bebeğimin mutluğu ve sağlığı için yaşardım.. ama erkeklerin cevaplarına bakılırsa bu çocukların neden devlete bırakıldığı ortada.. üzgünüm ama çok bencilsiniz.. çocuk yetiştirmek sadece karnını doyurmak değildir.. ne kadar iyi biyerde olursa olsun siz yanında olmadığınız sürece o hep yarım kalacak.. sizde çalışıp keyfinize devam edeceksiniz.. çok adaletli..

0|1
    0|0
    • yatılı iş bulmak kolay mı hem de bebekle? kimse kabul etmez lütfen hayal dünyasında yaşama

Erkekler Ne Diyor 21

• Düsenin Dostu yokdur diyorlar dogru bir Söz !

Ilk etapda böyle bir Durum beni Soka sokardi hemen kemdimi Toparlar neler yapabilecegime

bakardim. Türkiyede yasiyorsam orda Siginma Evleri var ondan yararlanmaya bakardim ve

ordayken kendime bir is Arardim böylelikle bir is Buldugumda ordan cikip kendi Evimi kurma

imkanini saglardim. Ben isdeyken tabiki birisine Cocugumu bakdirirdim.

Bu olayin tek tarafi yok bir cok yani var Bakilmasi gereken Erkekler genelde böyle durumlarla

Duygusuzca yaklasiyorlar olaya tam anlamiyla gerceklerden kaciyorlar desem dogru olur.

Helede Türkiye gibi bir ortamda hemen Anlina Damgayi yersin Kadin olarak ( kimden Cocuk

vesayireler bazi kesimler kendilerine pay cikarirlar ve kadinin o Aciz halinden nasil

yararlanabilirim. Kadina iyi görünüp sonradan acizliginde Yataga Kadini Sürükleyen Erkek

cok. Asil mesele burda böyle bir dumumda olan kadin degil Asil mesele Türkiyede Kadinlar

icin yapici Koruyucu bir Sistem kurulmadigindan dolayi , kadinlar isder isdemez böyle

durumlarda ser sefil oluyorlar. Insanlarimiz kendilerinden Ödün vermeye gelince vehaut

Fedakarlik yapmasi gerekdiginde hermazam Klassik hatalardan birisini yapiyor ve benim

imkanlarim neki ben nasil yardim ediyim diye kendilerini Toplumun bir Parcasi olarak

Sorumluklarindan kurtarmaya calisiyorlar. Ne olursa olsun hayatda Insanlar gercekden birileri

icin biseyler yapmak isderse yapar gereginde bir iki adim geride durur ve karsisindaki kisinin

Zordurumdan bir an önce Cikmasi icin onu destekler.

Herhalde Yazdiklarim Size Isik olmusdur ve Okuyan Arkadaslara temenim bu yazdiklarinizin

gercek Hayatda Yasamamaniz eger yasiyorsaniz beni bilgilendirin elimden gelen yardimi

yapiyim.

Saygilarimla

Kaya

1|0
    1|0
    • Su avrupada yasayanlarin turkiyeyi kotulemeye calismalari bitse artik ya.. Ne boktan ulkede yasiyormusum a.q

o

• Türkiyeyi kötülemekle alakasi yok sadece Toplumun bireylerinle alakali bir ortam.

Bak benim yapdigim yaziya bile Tepki gösderiyorsun Sanal alem burasi gercek hayatda neler oluyor biliyormusun. Önemli olan herkezin görüsüne düsüncesine Saygili olamk bu saglanirsa Türkiyede ozaman Türkiye Süper bir Türkiye olur Insaniylada.

Anlata bildimi .

Eski örf Adet Saygi nerde ? Bu zamanda kimsenin kimseye Saygisi yok

• bir önceki gün hayatıma nasıl devam ediyorsam yine aynı şekilde.. hemde daha sade çünkü gereksizlermiş ki hayatımdan gitmişler.. işime gücüme devam ederdim tiyatromu izler yeni hatunlara takılır yavrumada en iyi baba olurdum..

0|0
    2|0
  • Ya daha doğru dürüst uzuuun süreli bi sevgili yapmadık, ne ara oldu bu çocuk?

0|0
    0|0
  • Kimse o duruma düşmeden bu soruyu cevaplayamaz.

1|0
    0|0
  • o şekilde yalnız kalmadım ama boşandım boşanırken yapayalnız ve hiçkimsesiz kaldım haklıyken mahkemede haksız oldum avukat tutmaya bile param kalmadığından yıllardır evladımı göremiyorum kaçkez intiharı denedim sayısını bile unuttum aldığım alkolle bi akaryakıt tankeri dolardı bir gün anladım ki ölmeyi beceremiyorsam yaşamayı denemeli insan öyle yada böyle hayata tutunuyorsunuz ucundan bucağından

1|0
    0|0
  • kahrolurdum

1|0
    0|0
    • bu durumda biri zaten kahrolmustur fakat reelist olup en kısa sürede en iy kararı vermek cok zordur..

• allah göstermesin. hadi ben tek olsam neyse de, bi de evlat.. hele ki kızımsa

• 0|0
    0|0
  • valla hiç çekemem direkt pavyonda işe başlardım napimm dışardamı kalayım ...

0|0
    3|0
  • görecelilik kavramıyla birlikte, doğru ve yanlışın göreceli olduğunu öğretmek gerek.

0|0
    0|0
  • SGK var , gerekli başvuruyu yapılırsa cevapsız bırakılmaz.

0|0
    0|0
  • zor bir durum tabi ki kız tarafından bakılırsa daha da zor

hele ki bizlere kendimize bakamıyoruz ki bebeğe nasıl bakalım

muhtemelen kızlar olsa iş bulabilen bulur bulamayan vakıflara gider

bizler de çocuğu kuruma kendimizde işimize

0|0
    1|0
  • allah korusun yaa.. ama ilk aklıma gelen devlete sıgınmak gelir.. onlar mutlaka bi caresine bakıyolar.. erkek olsa neyse ama kadın acısından cok ama cok zorr... yada memlekete haber salarım en kötu

0|0
    1|0
  • O kadına devlet

iş bulana kadar

bakmak zorunda

0|0
    0|0
  • Yav neleri düşünüyorsunuz siz böyle...

0|0
    0|0
  • nasıl bir uykuymuş arkadaş :D

0|0
    0|0
  • öyle bi durumda en mantıklısı kadın sığınma evleri olur galiba

0|0
    0|0
  • Erkek olduğum için biraz şanslı olurdum.

0|0
    0|0
  • bu soruyu neden sordun acaba

0|0
    0|0
  • Sen ?

0|0
    0|0
    • yatılı bakıcı olurdum sanırım.bebeğime kreş bulurdum. off yınede cok zor

• Bir bayan için çok zor bir durum evet :/

• kötü bi durum çocuğu devlete veririm gider çalışırım yılmak yok yola devam.

0|0
    1|0
  • Banka soyardım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• kendi kendime: bak milangaz, derim

ilk iş: sakin ol, telaşlanmak, ağlamak, aptal hareketler yapmak işe yaramayacak

2. hemen bebeğin ihtiyaçlarını gider, en yakındaki emniyete git. yapabileceğin bi şey, bildirilmesi gereken bi durum varsa gerekeni yap.

3. emniyete, muhtarlığa, eğer varsa kadın sığınma evine başvuru yap. en kısa zamanda başımızı sokacak bi yer bulmam lazım.

4. en acil ihtiyaçlardan biri de beslenme. bulaşıkçılık gibi bi iş bulabilirsin kısa sürede. uzun vadede sonra düşünürüz.

5. bebek için battaniye ya da ona benzer bebeği sıcak tutacak bi şeyler almaya çalış.

6. ne yaparsan yap bebeğe iyi bak!

2|0
    0|0
  • Sırf bebeğim için dişimle, tırnağımla tutunurdum...

0|0
    0|0
  • Kadın sıgınma evine sıgınırdımm..

0|0
    0|0
  • çok acı bir durum,anne olarak ne kadar acıda çeksemde,bebeğim için güçlü olurdum,mücadele ederdim,çalışırdım,ayaklarımın üstünde dururdum

0|0
    0|0
  • Bunu cevaplaması çok zor.. Hani dışardan eleştiemek kolay akıl vermek daha kolay! Ama olayın içi öyle değil işte.. Ben hemen dağılırım tek başıma olsam ama çocuğum için son gücümle hayata tutunurum.

0|0
    0|0
    • kesinlikle yaşayan bılır ancak.ama su unutulmamalı k bir kadın bu hayatta basarılı işe bakılmaya ihtiyacı olan evladı içindir

• çok zor yaaa çok acı ben tek çocuğum mesela ve annemle yanlız yaşıyoruz teeekkk korkum buu

0|0
    0|0
  • bebegim için kendimi toparlardım,o aç kalmasın,üşümesin

0|0
    0|0
  • biraz da yeşilçam sineması izlmeliyim.:(

0|0
    0|0
  • bir gün gelse hic olmasan. acı cekmesem. dusunmesem. aglamasan diyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...