Fenerbahçeli futbolcular, çok önemli bir karara imza attılar. Ne düşünüyorsunuz?

Milli maçta küfürden dolayı sahayı terk eden Volkan'ın kararını doğru bulan takım arkadaşları, "Bundan sonra sahada hangi futbolcumuza ne yapılırsa aynı şekilde karşılık bulacak" kararı aldı.
Bunlar mafya gibi oldu iyice. Federasyona sormadan terk ederiz falan bu kadar parayı alıp hemde gerektiğinde hem futbolcuya küfür edip hemde taraftara hareket çeken volkan abilerini örnek alıyorlar siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
www.haberler.com/.../
Savunduğunuz kişiyi iyi tanıyın.

0|0
13|39

En İyi Erkek Görüşü

• ben olaya o kadar da katı bakmıyorum. savaş oldu da savaştan kaçtı sanki adam. futboldaki şiddet de bu yüzden bitmiyor zaten ülkemizde. hayat memat meselesi gibi bakıyorsunuz olaya. futbol kardeşim bu futbol! bir eğlence altıüstü!. bence biraz objektif olursa herkes sorunlar çözülebilir çünkü sorun bir tarafa ait değil, her tarafa ait. bizde biliyoruz rakip takımların çirkinliklerini. volkan taraftara küfür eden ve küfür yiyen ilk futbolcu değil.. bir fenerbahçeli olarak bende bıkmış durumdayım volkan'dan, caner'den, emre'den, gökhan'dan, karanlık ve çirkef başkanımızdan, spor ahlakı olmayan herkesten.

1|1
    0|1
    • Ne güzel objektif bir şekilde söyledin işte. Futbol artık holiganlaştı..

Kızlar Ne Diyor 13

• O kalede ister volkan olsun ister tolga sonuçta hepsi birer ay yildizli formalariyla mucade ediyo hepsi birer amaç icerisiinde oynuyo kaldikii o taraftarlariin hic bir sekilde kimseye kufur edemez boylee hakları yoktur sahayi terk etmek saçmalik olabilirr ama o turubunlerde kendi milli takimin oyuncusuna ana. avrat kufur edilmesinden baska saçmalikk yokturrr

6|7
    0|0
    • Öyle elbette ama istediğin an sen o tribündeki adamları aldırrısın. Bu hakkın senin ama milli formanın yükünü üstünden atmak saygısızlık

• kusura bakma ablacim da oyuncunda disiplin yok diye global bir spora sirt cevirmek biraz komik olur

• Tribunlerde terbiyede yok kufurler hakaretler bu arada ben volkan yancisi degilim sadece sahada ve tribunlerde olan terbiyesizligi haksizligi soylemek istedim

• sana hiç yakıştıramadım bu soruyu sanada küfür etseler eminim sende aynısını yapardın herkezin annesini karısı önemli

5|7
    3|1
    • Hakemlerin annesi karısı veya taraftara küfür eden futbolcularda var taraftarında annesi babası yok mu? Futbolda hep var zaten. Ben tasvip ediyorum mu dedim soruları nasıl okuyorsunuz? Ortak bir karar alınır bütün futbolcular gider fedarasyona eğer küfür edenler atılmazsa sahaya çıkmıyoruz derler olur biter. Fenerbahçe maçlarında küfür olmuyormu hangi futbolcu bırakıp gitti maçı?

• futboldan zerre anlamayan biriyle niye tartışayım ki :)
      eğer bir gün başına gelirse bu olay anlarsın o zaman şimdi anlamazsın iyi günler.

• Gitmeden soruyu güncelledim linke tıklayıp bir bakarsan iyi olur senin için epey bilgisiz gördüm :)

• Sen ne diyorsun? Senin anana bacına küfür etseler sende aynısını yaparsın..
    Fenerbahceyi gercekten cekemiyorsunuz futbolu özgün birşekilde desteklemeyi bilmiyorsanız takım tutmayın..

7|11
    2|3
    • Fenerbahçe örnek bir takım mı ki bizi eleştiriyorsun.. Ha takım içinde has oyuncularda var mehmet topal gibi yere düşen demba ba yı kaldırmış volkanda küfür etmiş ne kaldırıyorsun diye. Bunu bütün spor yorumcuları söyledi. Bilakis emre biliç e küfür etti hepimiz gördük? Yani bunlar futbolu çok mu iyi gösteriyorda taraftarın yaptıklarına şaşırıyoruz.

• @Bendiss Volkan sinirli ve agresif birisi..
      Benim anama bacıma küfretseler bende aynısını yapardım.. Ve de hala sevilen bir kaleci, en azından ben seviyorum
      Önceden yapmıs olabilir ama bunu yapmayan futbolcu yok..

• Volkan sinirliyse Meloda sinirli kanka bir farkı yok ki arada.
      Melo ana avrat sövmüyor ama volkan gibi.
      Volkan beşiktaş maçında dem babaya küfür etti. Yani dhaa 2 maç önce küfür eden biri 2 maç sonra küfür yiyince böyle yapması ilginç.

• Adamin karisina kizina kufretmisler ya hangi erkek buna musade edebilir dayanabilir ki ben olucam cikardim o turubune agiz burun dalardim

1|3
    0|1
    • Keşke dalsaydı keşke o taraftarı attırsaydı dışarı. Ama biz farklı birşeyi konuşuyoruz..

• Annene küfür yiyince hoşunamı gider. sağ duyulumu davranırsın.

1|1
    0|1
  • bilemedim şimdi :D

0|0
    0|1
  • Bu işte sevilmek de var laf yemek de. Hakemler ne yapsın? En çok küfrü onlar yiyor. Hiçbi takım tarafından sevilmiyolar. Sürekli kötüleniyolar. Küfrü doğru bulmuyorum tabi yapılan yanlış ama sahayı terketmek saçmalık.

1|2
    8|10
    • Ne güzel dedin ben bunu anlatamıyorum.. Ben eleştirince volkanın anne babası çocuğuna küfredilmiş diyorlar. Her maçta hakemlere küfredilmiyor mu bu adamlar hiç bıraktımı maçı..

• ülkemiz takımlar konusunda aşırı fanatik. bunu bile bile seçiyolar bu mesleği. ayrıca volkan'a trabzonspor maçında yapmadıklarını-demediklerini bırakmadılar. neden o zaman da sahayı terketmedi? milli maç, ülkemizi temsil etmesi gereken maçta tüm takımı yüzüstü bırakıp gitti biri laf söyledi diye ve arkasında duruyolar bu durumun. kendisi hiç küfretmiyo kimseye çünkü. bunu başkası yapsa çok daha farklı karşılanırdı eminim

• Tebrik ederim bende bunu demek istiyorum anlamıyorlar.. Soruyuda güncelledim o linkede baksın volkan yanlıları acaba ne diyecekler.

• Futboldan pek anlamıyorum ama, Fenerbahçe taraftarı olarak bu yaptıklarını saygısızca buldum

0|3
    3|2
  • Ben bunundesteklemiyorum. Çok çok saçma. Bu durum biz istedigimizi yaparız kimse karısamaz gibi oluyo ama yok öyle bişey yani. Çık topunu oyna adam gibi, madem passolig bunun icin var maç sonu kim olduğunu buldur ceza alsın.

0|1
    6|7
    • Bende onu diyorum astım kestim olurmu bütün futbolcular gider federasyona ortak karar alınır

• Baksınlar soru güncellemesine hala volkanı savunurlarsa dahada bişi demem.

• Emin ol hala savunurlar

• Bu mantıkla bunlar senin de dediğin gibi anca mafya olurlar..
    Volkan'daki trip türk kızlarında yok..
    geçmişte neler yaptı biliyoruz yani haklı filan değil.

0|2
    7|8
    • Mehmet topal dembabayı kaldırmaya çalışmış oda boşver ne kaldırıyorsun diye küfür etmiş hala gelip bana savunuyorlar.

• Aziz teskilatlamdirmistir onlari

1|1
    6|7
    • Gizliye baksana bazılarına dokunmuş :)

• Fenerbahçe futbol değildir sadece. Bir duruştur, tavırdır. Destekliyorum kesinlikle. Taraftar mı provakatör mü belli olmayan insanlar ve hatta hükümet de dahil... Herkes haddini bilecek.

0|0
    0|2
    • Buda bir düşünce saygı duyarım.

• Bide moderatör/yönetici olacak sınız. Sorduğun soruya bakar mısın çok kaba ve bir Fenerli olarak takımım hakkında söylediklerini kabul etmiyorum. Sizi kime şikayet edebiliriz böyle kaba soru sorduğunuzda? Soru kaldırılsın diye?

6|9
    3|1
    • Sorunun yanında kaç dakika önce sorulduğu yazıyor yanındada bir bayrak var oradan şikayet edebilirsiniz. Herhangi bir hakaret karalama yoktur..

• Hahah öyle mi tehdit ediyorsun beni? Çok korktum.
      bu yazışmanın hepsini screenshot yaptım.
      Gerekirse bende yöneticiye şikayet ederim seni Soruna da gayet güzel cevap verdim.

• O yazıdan tehdit mi algıladın yani haha, çocuk gibisin gerçekten peki şikayet edebilirsin istediğin gibi iyi günler.

Erkekler Ne Diyor 38

• Fenerbahçeli değilim, ama haklı.. Ne yani para kazanıyorlar diye analarına mı küfredilmesi gerekiyor? Takımını beğenmeyen tutmasın. Tutacaksa iyi günde kötü günde tutsun.

6|6
    0|1
    • Eksik okuyorsun yalnız soruyu.. Astım kestim yapmışlar resmen volkan veya başka diğer futbolcular taraftarla çok münakaşaya girdiler emrede küfretti volkanda yeri geldi hareket çekti hangisi fener maçın terk etti?

• Yahu ben kendimden biliyorum. Sonu ne olursa olsun bana ondan daha hafif bir şekilde küfreden herhangi bir insana aynı tepkiyi veririm. Türk'üz biz. Küfür kaldırmıyoruz Avrupa futbolcuları gibi.

• Bizde diyoruz ki volkan veya emre bunları yıllarca yaptılar hakaret ettiler cevap verdiler hareket çektiler. Milli maç olsun olmasın bunlar yapılınca neden içerliyorlar.. Fener stadında küfredilince eyvallah gs stadında küfredilince içine mi oturuyor.

• Milli takımda hiç bir şekilde hiç bir taraftar o futbolcuya küfür edemez ister Volkan olsun ister Tolga. Orası üzerinde Ay Yıldızlı formayı ülkemizi her yerde ve şartta temsil eden seçilmiş kişilerin oluşturduğu bir takımdır. Kimse kimsenin ırzına giremez çoluğuna çocuğuna küfür edemez. Herkes haddini bilmeli iyi gün taraftarı olmamalı. Peki hiç kendinizi koydunuz mu Volkan yerine ya sizin çocuğunuza karınıza küfür etseler o baskı ile oynayabilir misin? bir de ev sahibisiniz. Bu maçta kader maçınız lütfen futboldan anlayanlar konuşsun bazı görüşlere bağlı kalanlar değil...

6|6
    1|0
    • Bende bunu savunuyorum elbette kimse kimseye küfür etmemeli ne futbolcu ne taraftar. Hakemlerede ediliyor onlarında annesi babası çocuğu yok mu yani.. Bütün fedarasyonca karar alınsın almasınlar böyle taraftarları. Ama 1 klüp kafasına göre bu tür astım kestim tarzı kararlar vermemeli.

• Ama böylede astım kestim olmaz bütün hepsi gidecek fedarasyona kardeşim bu hatalar giderilmeden biz maç oynamıyoruz diyecekler bak bakalım fedarasyonun poposu nasıl tutuşuyor

• Zaten olanlar belli... Federasyon elini bir yere atmaya korkuyor çünkü çıkamaz hiç bir şekilde ve bir de yalan yanlış basın olunca Türkiye'de kimse ağzını açamıyor

• Bence yanlış karar o milli takıma gitmeleri bile hata medya utanmasa küfür yedi diye Volkan'ı asacaktı az bile yapıyorlar ben olsam hiç gitmem

6|6
    0|3
    • Gitmemeleri ayrı bir şey. Gitmeme kararı alabilirler saygı duyulur fakat küfür edilince stadı terk ederim demek ayrı bir mevzu.

• Keşke gitmeme karar alsalar bizde saygı duyarız.

• Sanmıyorum öyle bir karar alacaklarını ama inş alırlar

• Çekemeyen bir 6alatasaraylı görüyorum.

5|8
    1|0
  • Ya milli takim macinda olacak sey mi o allah askina taraftarin teki cikip nasil sover oyuncuya gs fb maci olsa oyuncu donup bakmaz ama milli mac olunca cok yanlis bir davranis bence

5|6
    0|0
  • Hırsızın (Küfredenin) hiç mi suçu yok?

6|6
    1|1
    • Olmazmı kahrolsun onlar.. Ama futbolcular bile küfür ederken çok kötü bir hale geldi futbol.

• Formaya neden sövsün. Formaya sövse uzaktan hepsi söver 3 5 kişi yapmış bunu volkan gitse bunları dışarı atın dese sence atmayacaklar mı?

• Ya milli kalecisin , yabancı takımla maç yapıyorsun ve türk taraftarı sana küfrediyor. Bu bana bile koydu açıkçası. Yabancı değil olm o , rakipte olsa türk ne bu düşmanlık?

• Hatalarıyla da seviyoruz biz futbolcularımızı. Küfrettirmeyiz! karşılığını da misliyle veririz. Barış çubuğu yakmak istiyorsa diğer takımlar, abiliğimizi kabul edip el öpmeliler. 17ye karşı 1. biz böyle mutluyuz. herkes kendi çarşısına pazarına baksın.

4|4
    0|0
  • Oynadığı her maçta eşine 8 aylık kızına yaşlı annesine kız kardeşine kadar küfür yiyen bu oyuncunun en sıkıntılı günlerinde de milli formayı gururla taşıdığı unutulmamalıdır. Böylesine önemli bir maçta küfür eden taraftarın yaptığı vatan hainliğidir. Futbolculuk sahada olmaktan ibaret değil. Yapılan her eylemde kulübü sorumlu tutmakla futbola objektif düşünmeyin. Maç esnasında ve maçtan sonra yaşanan olaylarda suçlu olanların cezası ilgili makamlar tarafından verilecektir. Fenerbahçe Kulübünün verilen demeçlerle ve başkanının yaptıkları ile milli takıma katkısını unutanlar bu olayı Fenerbahce ile ilişkilendirerek yorumlamamalı. Takım arkadaşlarının aldığı kararlar arkadaşlık gereğidir ve kulüp tarafından zorunlu tutulmamıştır. Aynı şekilde bu futbolcuların zorla milli maçlarda oynatılacağı iddia edilmemiştir. Milli maçlar gibi ulusal olaylar karşısında objektif bakılmalıdır. Bir Beşiktaş taraftarı olarak böyle düşünüyorum.

4|2
    0|0
    • O zaman karar alsınlar bu olaylar çözülene kadar milli takıma gidilmeyecek diye olsun bitsin. Böyle astım kestim olmaz ya da toplu olarak federasyona başvuracaklar bu sorunlar çözülene kadar oynamayacaklar bu kadar basit.

• Bu sadece takımca alınan bir karardır herkes gibi bizim de saygı duymamız gerekir.

• Bivyuru git be milli macta senin anana kufretsinler o zaman ne dusunursun

5|6
    0|0
    • Niye emre belözoğlu hiç mi etmedi.. Volkan hiç mi etmedi veya diğer futbolcular. Hepsi için geçerli..

• 2 şer 2 şer yorum yapan sensin uzatan ben mi oluyorum :)

• cınconlu oldugun bellı hadı sız gıdın 4yemeye devam edın :)))) kendı sorunlarınızla ılgılenın

• Küfür eden suçlu değil edilen mi suçlu bitek volkan değil o maçta bitek galatasaray futbolcuları çağrıldı trübüne tarflı bakmayın olaylara

4|4
    0|0
    • Kim dedi öyle birşeyi? Nerenizden anlıyorsunuz olayı. Küfürün tasvip edilecek bir tarafı yok özellikle yakınlarına edilen küfürü kınıyoruz. Ama hepimizde biliyoruz bunları yaşayan belli tipte futbolcular..

• O zaman bu olay üzerinden eleştirilmemeli bende fenerli olduğum halde emreyle volkanı sevmem ama bu olay tamamen ayrı

• İllaki bağdaştırılıyor bu olaylar ama. Sonuçta taraftarla kavgalısın yeri geliyor onlar sövüyor yeri geliyor oyuncular sövüyor.. Malesef kötü bir dönemdeyiz

• Adamın annesine karısına çocuğuna küfür ediyorlar ne yapsın adam? Ben Beşiktaşlıyım he Fenerbahçeli Değilim.

4|3
    1|1
    • Niye yıllarca hakemlerin annesine eşine küfür edilmedi mi? Hangi hakem sahayı terk etti?

• Vermezler para oldukça her kapıyı açıyorlar.

• Gerçi Aziz var oda doğru.

• Sanane olum sanane

4|4
    0|0
  • Milettin karısına kizina kufur ederlerse bu taraftarlsr hakediyolar herseyi sıkıyorsa ordan degilde saha içinde küfür etsin o kadar erkekler ya hani geciceksiniz burada volkan suclu oldu adamin kızına küfür etmisler ne yapmasini bekliyorsunuz ve orda Türkiye milli takimini temsil ediyordu boyle insanlari gerçekten yakicaksin

3|2
    0|0
  • işte takım ruhu
    işte arkadaşlık
    işte kardeşlik
    Sen Şampiyon olmayacaksında kimler olacak Fenerbahçem.

3|1
    0|1
  • Volkan Demirel kendisine saygısızlık yapmayan bir taraftara küfür edecek bir oyuncu değil. Herşeyden önce milli takımın bir ağırlığı vardır ve sen ulusal bir futbol takımının oyuncusuna küfür edemezsin. Maçtan önce volkanı demorolize eden taraftar yüzde 100 suçludur ve ceza alması gerekir.

3|1
    0|0
    • Tabi suçlu alsında bizde bunu istiyoruz.. Ama o ayyıldızlı formayı arzulayan binlerce genç futbolcu var.3 5 kişinin saygısızlığını o forma hak etmiyor.

• Bunu yapan adidir zaten orası ayrı bir mesele ben onu savunmamda. Sen ayyıldızlı formayı desteklemeye geliyorsun hemde o formayı giyen futbolcuya küfür ediyorsun ayıp ahlaksızlık..

• aynen öyle.. Volkan da başka maçta yapmışsa aynı hatayı onun hakkında da soruşturma açılmalı araştırılmalı gerekiyosa ceza almalıdır.

• Başkanı Ben istediğim yeri Basarım dedikten sonra Fenerbahçe'li oyuncular ohoo. Bu olay şeye benziyor. İmam osurursa Cemaat sıçarmış.

0|1
    0|0
  • Kusura bakma da kardeşim arkanda anana bacına karına küfretseler sen o kaleyi nasıl koruyacaksın?
    Aklın üstüne gelen şut da mı olacak arkada anana edilen küfürde mi?

0|0
    0|0
  • Söz konusu ferner olunca bişey düşünemiyorum
    19 maçta şike yapan takımdan bahsediyoruz çünkü..
    avrupadan men edilmiş takımdan bahsediyoruz.
    hakem hatalarından, haksız penaltılardan, rakip penaltı kullanırken kazılan penaltı noktasından. derbi oncesi rakiplerinin en degerli futbolcularına gösterilen kırmızı kartlardan. 15 dk oynanan uzatmalardan, son dakika gollerinden. daha neleri neleri geçmişinde barındıran bir takımdan bahsediyoruz.
    usulsuz transferlerden bahsediyoruz.
    başkanı içerde yatmış bir takımdan bahsediyoruz çünkü.
    emreden, bruno alvesten, volkandan bahsediyoruz çünkü...

0|1
    6|5
  • O günden beri hep volkan konuşuldu hiç kimsede çıkıp küfür edenin suçu yok mu diyemedi biraz tarafsız olun volkanı savunmuyorum beşiktaşlıyım

1|0
    0|0
    • Kimse diyemedi mi? Herkes dedi kınıyoruz diye. Ama volkanın yaptıkları medyada o kadar yer aldı ki. Bunun önüne geçti yapılanlar sonrasında fenerbahçe korumalarının gazetecileri darp etmeleri vs bunları hiç söylemiyorsunuz.

• Herkes kınadı mı küfür edeni? Ne güzel bak volkanı da kınayın olsun bitsin

• Elbette kınadı ama olaylar sonrasında unutuldu

• Eğerki bu gerçekse bütün fenerli futbolcuları men etmeleri lazım milli takımdan

1|1
    4|3
    • Bu ne yani astım kestim olur mu ya. Madem öyle topla 4 büyüğü hakaret edilirse biz çıkmayacağız de ortak bir karar al. Kendi kendine böyle mafya vari bir açıklama olur mu yani.

• biliyorum :D ben alıştım artık :D

• Anlatamazsın :)

• tam soytarılık işte gerçi başkanı ben oda basarım dedikten sonra futbolcularında böle davranmasına şaşmamalı milyonları elleriyle sayarlarken bişe yok ama herhangi bir olayda fenerbahçe SÖZDE mağdur oldunmu hemen baş kaldırış tehdit tam bir soytarılık başka bir şey değil senin işin o sahada terinin son damlasına kadar oynamak ne olursa olsun o sahada görev verildğinde oynamak destek vermek zorundasın kimse sahayı terkedemez gerçi işini yapan muhabirleri dövdüren evinden aldırıcam seni diyen baş kesme hareketi yapan adamdan da ne beklenir böyleleri futbolda olduğu sürece TÜRKİYE futbolundan falan bir halt olmaz bak voleybola öyle mi her sene avrupadan başarı gelio.

0|1
    6|5
  • yavşaklara bak terk edeceklermiş sanki bana dembaba messi ronaldo suarez ulan bunlar bile bu kadar tripkar değil valla olsa da olmasa da sıkıntı yok bundan sonra almasınlar o zaman bu açıklamayı yapanı federasyonun yerinde olsam bir sie derim ama küfür edenin de cezasını veririm o ayrı

0|0
    4|2
    • Bizde onu diyoruz.. Sanki volkan örnek bir futbolcuda onu savunacağız. Savunmuyoruz ama taraftarıda haklı bulmuyoruz küfüre hayır

• bozacının şahidi şıracı diye güzel bir laf vardır , hiçbirşey karşılıksız kalmaz volkan emre zamanında yaptıkları edebsizliklerin hayasızlıkların karşılığını alıyor tribünler aptal değil

0|0
    1|0
  • çözüm yolu şudur: bir daha İstanbul'da milli maç pynatmazsın olur biter.

2|0
    0|0
    • Tabi buda bir çözüm ama bundan önce madem passolig çıktı belirlesinler almasınlar bu adamları içeri.

• tabi. o da bir seçenek.

• Keske aziz yildirim icerdeki dik durusunu disari cikar cikmaz bozmasaydi !..

0|2
    0|0
  • terketmezlerse şerefsizler ama o şerefsizliği yapacak bir emre var o takımda diğerleri efendi işinde gücünde adamlar aziz yıldırım emre volkan bunlar temizlenmeli

0|1
    5|6
  • Sanada sovseler sende çıkarsın

0|0
    0|0
  • Hepsiniz dibine kibrit suyu.
    Kendi fenerbahçe cumhuriyetleri varken neden Türkiye liginde oynuyor hala anlamıyorum!
    Kendi cumhuriyetlerinin futbol liginde oynasınlar.

1|1
    6|7
  • İsterse yedi ceddinede sövse kullağını tıkıyacak bunlar avrupaya gitse ohoo bunlar futbol görmemiş

0|0
    1|0
  • Bir kere ruhlarina islemis cirkeflik. Hep soyledim aziz yildirimla yildirim demirorenin soyu kurumadikca TURK futbolu duzelmez.

0|2
    6|8
  • Erkekler Devam
    8
Yükleniyor...