Spordan sonraki gün aşırı yorgunluğun sebebi ne olabilir?

Ben bodye gidiyorm . 2.aya gireceğim fakat spordan sonraki gün aşırı yorgunluk oluyor... Çalıştığım tüm kaslarım acıyor... Sebebi ne olabilir ?

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• kaslarının agrıması adalenın calıstıgına ısaretdrı.merak edılecek bır durum degıl.ılerleyen zamanlarda bu acı hısssıne hasret kalıcaksın.saatlerce calısıcaksın kaslarında en ufak bır agrı olmıyacak.calıstıramıyorum adalelerı dıye kara kara dusuneceksın :D yanı sozun ozu hareketlerı dogru yapdıgın muddetce kasdakı agrı okasın gerılıme tabı tutuldugunu yanı zorlandıgını gosterır.zorlanan kasda gelısır.aslında karmasık bır durum ama ben basıtce anlatdım

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• daha hamsın demek kı :S

0|0
    0|0
  • Bilmem ama bence değer.

0|0
    0|0
  • Ağrı varsa gelişmede var.

0|0
    0|0
  • normal bir şey

0|0
    0|0
  • çok yüklenme

0|0
    0|0
  • Daha iyi işte.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• sebebi kas gruplarını zorlmam ve o bölgelerde oksijenli yanma olması bu normaldir fakat sürekli kasılma kas agrıları fazla olursa anormale kacıyorsunuz demektir.düzenli beslenmeniz ve uykunuzu düzene sokmanız lazım spordan geldikten sonra ılık suyla bi duş alın sonrasında sogguk suyla şok uygulayın dinlemenize fazlasıyla özen gösterinn

0|1
    0|0
  • o yorgunluk ve acı kaslarının çalışıp geliştiğinin göstergesi korkma her vücut geliştirmeyle uğraşanın hayatında bu acılar vardır.fazla yüklenme sadece dinlenmeye özen göster.

0|1
    0|0
  • Eksik protein/karbonhidrat alıyor, suppkement kullanmıyor ya da kötü besleniyorsun..

Vücut ağırlığın x 2 = gram olarak alacağın protein miktarıdır

70 kg'da isen, günlük 140 gram protein almak zorundasın. (100 gram tavukta 20 gr protein bulunur)

Kas gelişim / hacimlenme döneminde isen, vücut yapına göre alacağın karbonhidrat miktarı, hemen hemen protein ile aynıdır.

Definasyon döneminde ise, yine vücut yapına ve antrenman programına göre değişkenlik gösterse de, çok az olmalıdır.

Antrenman öncesi / sonrası ufak-tefek hayatı kolaylaştırıcı şeyler vardır bir de.. Antrenmandan sonra 10 adet Jelibon ayıcık şeker yemek / antrenmandan 2 saat önce yağsız pirinç lapası yemek gibi.

..ve günde, en az sekiz saat deliksiz uyku uyumalısın.. Çünkü kas gelişimi, çalışırken değil, gece yatarken olur.

vs vs.

Kötü besleniyorsun.. Bu şekilde de kas geliştirmek değil, var olan normal kas yapını da kaybedersin..

0|0
    0|0
    • Ben günde 50 gr protein zor alıyorm :/ Ne yapmam lazım protein tozu mu almalıyım... 20 yaşındayım

• ne yapacağın yukarıda yazılı..

ya da boşver, yapma spor..

• Daha yeni olduğun için ilerde o ağrı için yalvarcaksın kas ağrısı gelişimin işaretidir :)

0|1
    0|0
  • Beslenme ve uykuna dikkat ediyorsan şayet geriye bir tek yanlış program kalıyor. Adam gibi bir antrenör ile çalış, mahalledeki "badici abiler" yerine.

0|0
    0|0
  • boş veerr

0|0
    0|0
  • tatlı yorgunluk

0|0
    0|0
Yükleniyor...