Av ve Din Hakkında Fikirleriniz?

Herkese merhabalar dün sipariş ettiğim tüfeğim geldi ilerleyen zaman içerisinde ava gitmeyi düşünüyorum tüfeğim Hatsan mod 125 sniper havalı tüfek , ava hem kuş yemek ve spor yapmak için gideceğim sizce ne kadar doğru bir hareket. (Hayvanlara işkence etmek gibi huylarım kesinlikle yoktur , güvercin , tavuk, ve papağan besliyorum )

0|0
16

En İyi Erkek Görüşü

• Babam ava çok meraklıydı defalarca gittik avlanan hayvanlar tavşan içinden yavruları çıktı kuşlar genelde saçmalar hep karnına isabet eder ölmez kafasını bıcakla keserler ya da el ile koparırlar babam yapamazdı ama genelde böyle oluyor aç kalmadıkça böyle birşey asla yapmam spor yapacaksan trekking tarzı dolaş bence tüfeği atış talimi gibi şişe yani canlı olmayan şeyleri vurmak için kullanabilirsin

0|0
    0|0
    • Evet işte ondan çok korkuyorum yavrusu olan bir hayvanı öldürmekten yani. Atış talimi için bahçemin avlusuna hedef vs yaptım ama kuş etini severim :D

• o aslında şöyleydi av için hayvana eziyet çektirmeyecek alet edevat ve talim görmüş köpek, atmaca gibi hayvanlarla av yapmak helaldir diyordu galiba :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• Kesinlikle spor değil.. Yemezsen de ölmezsin.. Eskiden ben de kullandım havalı tüfek aldığın cana değmez.
    Elin alışınca hayvanın vurulmama şansı da kalmıyor bir heyecanı da kalmıyor. Küçük hedefleri daha uzağa koyabilirsin, iddiaya girebilirsiniz böyle daha da geliştirirsin o zaman spor sayılabilir ve eğlenceli olur..

0|0
    0|0
  • Allahın yarattıgı hayvanları niye bogaz için öldürüyorsun? paran pulan elbet vardır alamıyormusun bişiler bunun zevki olurmu
    'Yeryüzünde yürüyen hayvanlar ve (gökyüzünde) iki kanadıyla uçan kuşlardan ne varsa hepsi ancak sizin gibi ümmetlerdir... Nihayet (hepsi) toplanıp Rablerinin huzuruna getirileceklerdir.''

0|0
    0|0
    • Peki kardeşim parayla tavuk alıp yemesini bende biliyorum peki o tavuk soframıza gelene kadar ne kadar acı çekiyor biliyormusun? 50 günde hapishanesinde büyütülüp sonra kamyona fırlatılarak kesim haneye gelip bant üzerinde ters dönmüş bir şekilde daire testere ile kesiliyor peki bumu daha helal yoksa hayvana acı çektirmeden öldürüp yemekmi?

• ozaman bitkilerle beslen _?

• bak arkadaşım okuyorsun ama anlamıyorsun diyorsunki tavuklar fabrikadan gelsin yerim ama kuşu acı çektirmeden vurunca günah olduğunu söylüyorsun ve diyorsunki kuş yemessen ölmessin entegre et üretimi ihtiyaç diyorsun ve bende diyorumki aynı senin dediğin gibi seri et üretimi ihtiyaç değildir hele o hayvanların yetiştirilme şartlarına bakacak olursak hiç etik değil yani tavuk yemessen ölmezsin bitkilerle beslenirsin diyorum sende bana bitkilerle beslen diyorsun kardeş profilinde dini şeyler paylaşımda alim olmuyorsun bir konuya hakim ol ondan sonra yorum yap kulaktan dolma bilğilerle bilmişlik taslama.

• Günah veya dinin karşı olacağı birşey oldugunu sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Dinen bilememde kanuni olarak suç işlemiş olacaksın, havalı tüfekle avlanmak yasak kardeş

0|0
    0|0
    • Yaşadığım yer Tarsus/MERSİN buranın insanı insan olana bir şey demez kardeşim. Yani şehrin biraz dışında avlandığım yerlerde jandarma gelse diyeceği şey avlanmak yasak kardeşim der tabi istisnalar hariç.

• Orasını bilemem ben uyarımı yapayım dedim, bende havalı silah kullandım, 5 tüfek 2 tabanca tüfeklerden biri senin almış olduğun modeldi, cam şişe falan vururdum, grupman yapardım, kazasız belasız kullanırsın umarım.

• Teşekkür ederim :)

• Dinen bir sakıncası yoktur. Özellikle Hamza (r. a) avcıdır...

0|0
    0|0
    • Galiba ihtiyaçtan fazlasını avlamak ya da yararlanmadan avlanmak günah :)

• İhtiyacından fazlasını avlanmamalısın tabiki. Ama dediğim gibi normal derecedeki avlanmada dinen bir sıkıntı yok.

Yükleniyor...