Türkiye'de spora gerekli önem veriliyor mu?

Evet arkadaşlar fikrinizi alabilirmiyim?
Bence futbol hariç gereken önem verilmiyor...

0|0
79|235

En İyi Erkek Görüşü

• Sana zihniyet ile ilgili bir örnek vereyim. Ben atletik yapılıyım, kaslarım gayet orta halli ve sağlıklı. Düzenli olarak spor yaparım, kas için değil, sağlıklı kalmak için.

Bir çok kişi bana şunu sordu "Şişman değilsin ki, neden spor yapıyorsun?"

Anladın mı şimdi Türkiye'de ki zihniyeti :)

10|4
    2|0
    • Aynen Doğru Bende Yıllardır Spor Yapıyorum Çevremdekilerin Dediği Tek Söz Bu"Şişman değilsin ki, neden spor yapıyorsun?" Çok Doğru Tespit...

• Sana su anda yuzlerce like vermek istiyorum. Daha iyi anlatilamazdi.

• teşekkür ederim arkadaşlar @Donjuan09 @therealdude , malesef acı gerçek :)

Erkekler Ne Diyor 234

• kesinlikle verilmiyor

1|0
    0|0
  • spor deyince akla futbol gelinen bir ülkede yasiyoruz pek bir deger verildigini düsünmüyorum

4|4
    1|0
  • turkıyede spormu:))) varmıymışki... 80 mılyonluk ulkenın hangı basarısını duduyorsunuz son 10 yılda.. tek tuk belkı.. ama bu ulkede spor yok sporcu yok spor ruhuda yok.. dopıngcılerımızle gurur duyuyoruz sıkecılerımızle ovunuyoruz.. nerede ben sporcunun zekı cevık ve ahlaklısını severım dıyen atanın torunları!!!

1|1
    0|0
  • Bir ülkede spora verilen önemi anlamanın çeşitli istatistiksel yolları vardır. Lisanslı sporcu sayısı aldatıcı olacaktır çünkü ülkemizde bir "lisans enflasyonu" yaşanmaktadır. Bunun temelinde federasyonların kayıtlı lisanslı sporcularıyla doğru orantıda ödenek alması yatıyor. Diğer veriler ise daha geçerlidir: Uluslararası spor müsabakalarına katılımcı sayınız, bunlardaki başarı oranınız. Bu veriler incelendiğinde de ülkemizin ne yazık ki ilk 20'de yer almadığını kolayca söyleyebiliriz. Bir diğer nokta ise amatör spordur, bu hususta ülkemizde doğru düzgün bir istatistik çalışması bile yoktur. Dolayısıyla ülkemizde spora önem fazla verilmiyor diyebiliriz.

3|1
    0|2
  • Spora kesinlikle gerekli önem verilmiyor. Hem maddi açıdan yetersizliklerden dolayı hem de ebeveynlerin de çocukluklarında sporla ilgilenmediklerinden dolayı spor konusundaki gereklilikleri bilmediğinden kaynaklanıyor bence. Hemen herkes yüzmeyi bilmeli ve düzenli aralıklarla yüzmelidir örneğin. Kaburga kemik ve kasların simetrik yapıda kalarak büyümenin gerçekleşmesini sağlamak için özellikle ergenlik çağındaki çocuklar için çok önemli. Skolyoz gibi omurga hastalıklarını önlemede de faydası vardır mesela. Basketbol boyu uzatır örneğin. Bir sürü örnek verebiliriz. Kısacası bireylerin sporun önemini kavraması özellikle genç yaşlarda aileler tarafından desteklenmesiyle mümkündür. Yaş kemale erdikten sonra kemik gelişimi duruyor malesef ve yamuk yumuk vücutlara sahip olabiliyoruz hiç bir spor geçmişimiz olmadığından dolayı. Spor yapın yaptırın, yaşı yoktur evet ama mümkün olduğunca erken yaşta başlanmalıdır ki ortaya daha sağlıklı bir sonuç çıksın.

0|0
    0|0
  • Spor mu?
    önce insan hayatına deger verilsin de. sporun işi kolay

1|1
    0|0
  • Bildiğim kadarıyla Türkiye'de spor yapan insan sayısı 100 kişide bir iki kişi falan. Bunun içinde futbolcu, basketbolcu vs. çocuklarda dahil. Çoğu gelişmiş ülkede spora büyük önem verilirken mesela, İsviçre'de beden eğitimi dersi haftada 7-8 saat falanken bizde 2 saati geçmez.

Türkie spor konusunda aşırı cahil bir ülke, en kötüsü de herkes bilmeden konuşuyor. Mesela dövüş sporları sürekli kötüleniyor, öyle bir tanıttılar ki, dövüş sporu yapanlar serseri soytarı, sinirli asabi insanlar gibi gösterildi. Halbuki dövüş sporu yapan insan kadar sakin, duyarlı ve bilinçli biri yoktur...

Çocuklarınıza küçük yaşta sporu aşılayın.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle verilmiyor ben de bir sporcu olarak bunu söylemekten utanç duyuyorum. Çocukların ne sportif yetenekleri üstüne ne sanatsal yetenekleri üstüne gidilmiyor kimse benim oğlumun baskete yeteneği var veya teniste yeteneği var tenisçi olmak istiyor ben ona destek çıkmalıyım demiyor veya resime müziğe vs. Ülkedeki eğitim sistemi tek bir zihniyet üzerine kurulu at yarışı yaptırır gibi yarıştı çalıştır çocukları önlerine sürekli sınavlar koy kim köpek gibi çalışırsa kendini daha çok paralar parçalarsa o kazansın. Zihniyet bu oldukça çocukların farklı dallardaki yetenekleri keşfedilmeye çalışılmadıkça ve çocuğa gerekli destek sağlanmadıkça nice dünya yıldızı olabilecek insanlar kimsenin haberi bile olmadan yitip gitmeye devam edecekler bu ülkede

0|0
    0|0
  • Verilmiyor ve verilmemesi insanların özellikle ileriki yaşlarda çirkin vücuda sahip olmasına neden oluyor. Spora önemden ziyade yemek-içmek kadar doğal bir süreç şeklinde hayatın bir parçası olması gerektiğini düşünüyorum. Yaşayış, gelenekler ve uzun bir süre boyunca şartların uygun olmayışından, refah seviyesinin ve bilincin az olmasından kadınlarımız özellikle spordan çok uzak yetiştiler. Haliyle çökme, kırışıklık, fiziğin bozulması, deforme olması çok hızlı olmaya başladı, hele ki birden çok çocuk doğuran Türk kadını için ne yazık ki bunlar kaçınılmaz oldu.

Diğer açıdan profesyonel sporcu yetiştirme konusunda da spora önem verilmiyor. Pek çok yarışlarda dünyanın pek çok ülkesinden milli sporcuları görürken bizim ülkeyi temsilen çok nadir zoraki bir sporcu ancak çıkıyor.

0|0
    0|0
  • Alakası bile yok. Göbeğe bile Türk kası diyen bir toplumdan bahsediyoruz. Spor hak getire. En fazla haftada bir halı saha maçı erkeklerin spor anlayışı ülkemizde. Kadınlarda hiç bir şey yok. Ben anneme bile mekik çektiriyorum sağlıklı olsun diye. Kendini iyi hissediyor kadın. Kendisi için bir şey yapıyor olmanın psikolojik etkisi ve vücudunda salgılanan endorfin hormonunun etkisi.
    Kendim bisiklet, boks ve vücut geliştirme ile uğraşıyorum. İmkan buldukça yüzüyorum. Bir süredir hiç birisi yok gerçi ruhsal çöküntü sebebi ile ama hayatımın olmazsa olmazları bunlar. Biraz toplarlanınca yine başlayacağım. Spor olmazsa olmaz.

0|0
    0|0
  • Biz dövüş sanatlarıyla uğraşanlar bu ülkeye futboldan daha çok madalya getiriyoruz bayrağımız daha çok dalgalanıyor marşımız daha çok okunuyor sayamizde ama Millet milyon dolarlar verilen adamları konuşur onları izler bide üstüne sevdiklerine ağız dolusu küfür eder Sporu gerçekten anlıyabildikmi? Sokakta spor deyince vucut geliştir yazın deniz hava at manita düşür bu mantıkla anlayışımız spor değil biraz ego tatmini biraz içimizdeki canavarı ortaya çıkarma isteği sanırım.
    Birde bana hadi canım dövüş çokmu güzel diyenler var Benim taraftarımla rakibimin taraftarı yanyana oturuyorsa Bizyenip yenildikten sonra birbirimizi kucaklayabiliyosak bir tek küfür olmuyorsa evet dövüş sporları herzaman bir adım öndedir benim için. İçindeki canavarı çıkarmak isteyenleri ringe bekleri z gençler.

0|1
    0|0
    • Kesinlikle doğru. Vücut geliştirmeyi bile ego tatmini için yapan bir milletimiz var. Dayan protein tozuna, yetmedi mi bas steroid'i. Gerçekten sağlık için çıkıp koşan, iki ağırılık kaldıran yok. Hayatım boyunca futbol oynadım, severim de ama hiç futbol kursuna gitmedim. 6 yaşındayken daha taekwondo ile başladım. Sonra kick boks yaptım bir süre en sonunda da boks'ta kaldım. Baya zaman geçti üzerinden gerçi. Dövüş sporlarını canilik ve şiddet olarak gören cahiller çok fazla. Dövüş sporlarının bir çoğu savunma üzerine kuruludur. Gerçekten bedeni ıslah eden, beyin ve vücudu inanılmaz organize şekilde kullanmanın zorunlu olduğu sporlar. Kıymeti bilinmiyor ülkemizde. Çünkü güzel hiç bir şeyin kıymeti bilinmez bu ülkede. Dilerim bir gün çok daha farklı durumlara geliriz. Ata sporumuz bile artık arka planlarda kaldı. Üzerine ne denir ki?

• Kesinlikle katılıyorum solid. Dövüş sporlarına bile çocukları yönlendirmek istediğimde ilk soru abi hangine gitsemde 2-3 kişiyi dövebilirim olur. İnsanlar nefislerini tatmin başkaları üzerine üstünlük kurmak için yapmak istiyorlar herşeyi. Umarım dilediğimiz gibi Birşeylerin farkına varırlar.

• Verilmiyor. Spor yapan insanların da çok büyük bir kısmı ya kilo vermek için ya da ona benzer şeylerden dolayı spor yapıyor, gerçekten içten gelerek yapan çok az :)

1|0
    0|0
  • Spor yapan çok çok az. Voleybol tenis bunlar bizlere lüks geliyor. Ülke olarak. Maddi yönden iyi olmayan ailelerin çocukları sosyalleşemiyor ve içine kapanık oluyor bunun psikolojik yanıda var. Meyse konu dışına çıkmayayım. Bizim ülkemiz gelişemiyor herkes kendini düşünüyor birlikte hareket etmiyoruz

0|0
    0|0
  • verilmiyor tabi ki baksana yorumlara spordan herkesin anladığı futbol olimpiyatlar tamam da konu o değil ki konu bızım spor yapmamız rusyada ingilterede ilkokuldan itibaren bir spor dalına yonlenmek zorundasın ki bişeyi küçüklükten insanlara aşılamazsan sonra zor. bende yaptım geçen sene yüzme ve salona gidiyordum olmadı öğrenci olunca çok masraflı oluyor bir de düzen istiyor o da zor. çok güzel bişey cidden hayata bakış açın değişiyor mutlu oluyorsun hayatın düzene giriyor. burdan soylemek cok ınandırıcı gelmeyebılır ama bir 1 ay deneyın dediklerim çıkacak

0|0
    0|0
  • Maalesef verilmiyor

0|0
    0|0
  • Verilmiyor bunu demekteki dayanağım şu ben antalyanın korkuteli ilçesindd yaşıyorum boks la uğraşıyorum derecelerim var boksa başlıyalı 1 yıl oldu bizim boksla uğraşan 55 yaşında duvarcı mustafa adlı bir hocamız var normalde eğitim vermiyodu ama biz uğraştık 7 8 kişi bir heves ve merakla bir salon ayarladı iyi kötü çalışıyoduk mustada hocayı ikna ettik boks ekibi kurduk bu salonu normalde bizim değil belediyenin federasyonun kurması lazımdı ama umursamıyolar saolsun mustafa hoca bizden tek kuruş almadan bizi eğitiyor her geçen gün daha güçlü ve daha mükemmel oluyoruz hedefimize git gide yaklaşıyoruz ama bu olayı belediye biraz önemsemiş olsaydı biz şu an daha iyi olabilirdik.

0|0
    0|0
  • Verilmiyor verilmesi için topluma sporun sevdirilmesi şart öncelikle. Futbol hegemonyasının hakim olduğu bir ülkede diğer sporların gelişmesi zor. Basketbol ve voleybolda yeterli değil. Yeterli önemin verilmesi için öncelikle toplumun benimsemesi lazım.

0|0
    0|0
  • Verilmiyor. Ve futbol gibi önem vereceklerse vermesinler de zaten. Her maç sonunda kavgalar, saldırılar. Bunlar olacağına olmasın derim.

0|0
    0|0
  • Profesyonel anlamda 0.
    en güzel örneği boksta. selçuk aydın dünya liginde türkiyeyi temsil edeceği bir maça hazırlanırken , bayanlar seansı başlıyor diye antrenmanını yarıda kesiyorlardı. sonucunda ne olduğunu ise gördük. nakavt ettiler gül gibi sporcuyu.

0|0
    0|0
  • spor anlayışımız herkesi eleştirmek! hayatında spor yapmamış kişiler bile bütün sporcuları eleştiriyor
    ne spor yaparız ne kitap okuruz ama en çok biz biliriz adlı bir toplum bu!

0|0
    1|1
  • evet futbol her zaman daha ön planda tabi ama son yıllarda basketbol ve voleybol a da bence gerekli ilgi gösteriliyo diye düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • turkıyede futbolun dısında basketbol veleybol bıraz one cıkmaya basladı dıger sporlar yerlerde surunuyor sporcularımız mesela dıger bransta avrupa dunya sampıyonu oluyor medya bıle cok kucuk haber yapıyor onem verılseydı bız ulke olarak daha ıyı yerlere gelmıstık keske onem verılıyor dıyebılseydım

0|0
    0|0
  • Hayır yeteri kadar önem verilmediği gibi yeteri kadar bilinçli de değiliz. Amerika'da liseler arasi güreş maçlarini ortalama 3000 kişi izlerken bizim populer olarak değerlendirdiğmiz spor braşları bile bu ortalamayı tutturamıyorlar. Ayrıca çoğu ülkede öğrenim hayatına devam eden sporcuların proffesyonel kontrat imzalaması yasak. Spor tesislerine bakacak olursak izleyicilerin rahat edebilmesi için geniş ve konforlu oturaklara kadar düşülüyor. Bizim ülkemizde stadyuma sadece küfür etmek için giden insanlar var. Sonu ölümle biten kavgalar var. En başta beden eğitimi öğretmenlerine düşüyor bu sorumluluk. Temelden spor bilinci ve kültürü oluşturulmalı. Gençler ve aileler teşvik edilmeli. Spor bakanlığı ve devlet destekleli yatırımlar daha doğru şekilde yapılmalı. Şu anda bir sürü spor tesisi boş ve işlevsiz halde bekletiliyor. Bu salonlar halkın kullanımına açılmalı. Yoksa sadece masraf olarak ülke ekonisine zarardan başka bir işe yaramamakta.

0|0
    0|0
  • Futbol dahil hiçbir spora değer verilmiyor. Mevcut sistem sağlıklı ve zinde bir toplum yerine o bar senin bu pavyon benim gezen sorumsuz milyonluk eşekler üretiyor. Mafya kılıklı insan bozması spor yöneticilerinin görevi ise magazin sayfalarında boy gösterip taraftarlar arası çatışma çıkarmak.

0|0
    0|0
  • Milli takimimizin ve 3 buyukler dedigimi takimlarin durumuna bakilirsa futbol da dahil hic önem verilmiyo, eğitici ve yetiştirici kurumlarin çoğu yanlis ellerde. 70 milyon nufuslu bir ülkeden dogru durust bir basari elde edilemiyorsa sistemi sorgulamak ve bastan asagi degistirmek lazim bence

0|0
    0|0
  • insanlar spor yapmiyor ki ulkede... cok iyi vucutlu insanlar var onlarda bu isi profesyonel olarak yapiyor yoksa kimse dikkat etmiyor kendine kizlar gene bu konuda daha iyi valla gelse burdaki insanlar amerikaya sokaga cikamazlar herkes makine gibi bende oyle alistim artik

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum. Ben profesyonel muay Tai sporcusuyum aynı zamanda egitmeniyim. Fakat şu anda meslegimi icra edemiyorum çünkü meslegimde para kazanmak imkansız. Bu maddi kısmı diğer kısım ise bakış açısı futbol basketbol voleybol gibi sporları yapan kişiler hep tebrik edilir fakat dövüş sporlariyla ilgilenenler hep artist olarak algılanıyor. Bu arkadasliklari etkiliyor. Başka bir durumda devletin bu sporları bütçe ayirmamasi ve şampiyon olsanız dahi komik rakamlar almanız spordan uzaklastiriyor. Nacizane fikrim

0|0
    0|0
  • Diyanetin bütçesi 5 milyar 550 milyon TL civarı.
    Geriye kalanlar için bir haberden şöyle bir paragraf alıntı yaptım. Kararı sen ver.

Diyanet İşleri Başkanlığının bütçesi hangi kurumları mı geçti? Kimler/neler yok ki? En yakın rakibi 3 milyar 550 milyon liralık ödeneğiyle İçişleri Bakanlığı. Diyanet, bütçesiyle bu bakanlığa yaklaşık 20 milyar lira fark atmış durumda. Kurumun geride bıraktığı bazı bakanlıklar ve bütçeleri ise şöyle: 2 milyar 514 milyon lirayla Sağlık Bakanlığı, 1 milyar 868 milyon lirayla Dışişleri Bakanlığı, 1 milyar 550 milyon lirayla Kültür ve Turizm Bakanlığı, 1 milyar 416 milyon lirayla Enerji Bakanlığı, 1 milyar 329 milyon lirayla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 1 milyar 324 milyon lirayla Ekonomi Bakanlığı, 970 milyon lirayla Kalkınma Bakanlığı, 652 milyonla Sanayi Bakanlığı, 644 milyon lirayla Gümrük Bakanlığı, 519 milyon lirayla Orman Bakanlığı ve 142 milyon liralık bütçe ödenek teklifiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı..

0|0
    0|0
  • 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede yüzücü yetişmiyorsa emin ol ülkede spor dıye bişey yoktur her şey ticaret nam para !

0|0
    0|0
  • cocukken futbol topu aldilar bana sokakta kosturayim diye, arkadaslarim hep futbol oynardi, su an toplanip bir basket maci yapalim dedigimizde en cok 4 kisi olabiliyoruz, biz basket potalarinin direkleriyle cop kovasini birlestirip kale yaparak buyuduk, insan kolay kolay vazgecemiyor aliskanliklarindan, hali saha macindan ciktim az once, cok dogal degil mi futbolun daha agirlikli olmasi, daha fazla onem görmesi? ne bekliyosun ki amerikan futbolu mu ciksin ön plana...

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    204

Kızlar Ne Diyor 79

• verilmiyor. okulda beden dersi denilen ders bile boş ders olarak görülüyor ki cogu okulda kaldırılmıs gibi bişey..

0|0
    0|0
  • Türkiye'de spora gerekli önem verilmiyor. Ülkece olarak son derece aşmış bulunmaktayız. Spor kaslı, baklavalı fit durabilmek için değil sağlık için önemli.

0|0
    0|0
  • Hayır. Spor yapmak gereksiz, yorulursun (!) diyen insanlar var hala. Halbuki yabancılar için spor hayatlarının bir parçası.

Bizim spordan tek anladığımız çılgın gibi holiganlık yapmak.

0|0
    0|0
  • valla türkiyeyi bilmem de ben spora önem veriyorum fitness ve kick box yapıyodum kick box u bıraktım fitness a devam

0|0
    0|0
  • Dovus sanatlarinda basariliyiz. Ama onlara da saygi gostermiyoruz. Futbol bilgimiz var ama basarimiz yok.

0|0
    0|0
    • futbol bilgisi yok türkiye'de. sadece futbolu bildiğini sanan insanlar var. o yüzden futbolda başarımız yok

• Evet :D meselaayabancıların göbek dediği ama bizimkilerin Türk kası dediği bir yapı var toplumun genelinde

0|0
    0|0
  • Bu ülkede yanlış olan o kadar şey arasında spor en sonlarda geliyor bence.

0|0
    0|0
  • turk kadini spor yapmaz, (turkiyede yasayanlari kast ediyorum)

spor yapanlar cok cok az bir kitle,

spor dallarina olimpik konulara gelince cok'ta basarili sayilmayiz.

0|0
    0|0
  • Verilmiyor

0|0
    0|0
  • Kesinlikle verilmiyor

0|0
    0|0
  • Bütün gün tv başlarında top yorumları anlatılırsa sadece yorumculuk sporu gelişir.

0|0
    0|0
  • herhalde. parklara spor aletlerini boşuna mı yapıyorlar. hep yol kenarına, ne bileyim trafik ışıklarının olduğu açık yerlere konduruyorlar ama olsun.. medeni cesaretli halkımız o kadar ki sıraya girerek bu aletlerden oldukça yararlanabiliyor:))

0|0
    0|0
  • Kendi adıma konuşayım ben şahsen çok önem veriyorum düzenli ip atlama olsun koşu olsun falan :) bence verilmesi lazım sonradan sorun çıkıyo :)

0|2
    0|0
  • Ülkemizde çok sayıda futbol fanatiği var ama çoğu futbol maçları dışında futbolla ilgilenmiyor. Onun dışında zaten dışarı çıkıp insanları incelersen obezite çoğu. Yani Türkiye spor açısından geride. Hem de çok. Spor yapmak sağlık için gerekli ama çoğu insan bunu algılayamıyor ve sporu sadece fiziksel güzellik için sanıyorlar 🏊🏄🏂🎿

0|0
    0|0
  • Türkiye'de şöyle kalıplaşmış bir düşünce de var mesela:
    "Sen kızsın, futbol veya basketbol oynayamazsın."
    "Sen erkeksin, voleybol oynayamazsın." gibi..

Ayrıca sadece futbola, iddia kuponlarına yatırdığımız paraları eğitime yatırsaydık bu Türkiye'den çok daha iyi beyinler çıkabilirdi..

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Hayır malesef

0|0
    0|0
  • Bana göre çok önemlidir herkes bir spor yapmalı bence ben hentbol oynuyordum farklılık olsun diye yüzmeye geçtim bu sene sağlık ve eğlence açısından çok güzel bir şey. Sorunun cevabı ise hayır insanlar sporu sadece kendilerini zayıflatmak için yapıyorlar bu yanlış.

0|0
    0|0
  • Özellikle amerkada ilköğretimden itibaren çocuklar nasıl dersleri zorunlu olarak alıyorlarsa sporu da aynı şekilde yapmakla yükümlüler. ilerleyen yaşlarda da kendine göre bir branş seçip onda uzmanlaşıyorlar. ve bu sporu hayatlarının bir parçası haline getiriyor çoğu.
    Keşke ülkemizde de spor bu şekilde teşvik edilse. ama ne yazık ki tam tersi bir durum söz konusu.

0|0
    0|0
  • Ne spora nede sanata gerekli önem verilmiyor. gün geçtikçe geriye gidiyoruz. tiyatrolarımız kapanıp sinemalarımız yıkılıyor daha ne diyelim. sadece Futbol var oda bu günlerde düşüşte. maalesef

0|0
    0|0
  • Bencede ana sporlar futbol, basketbol ve voleybol olarak görüşüyor diğer güzel spor türlerinin hiç farkına varılmıyor bu da gelişmemizde büyük bir engel.

0|0
    0|0
  • 100 kilo oldujtan sonra deger veriliyor canim haksizlik etme:-)

0|1
    0|0
  • İnsan hayatına bile değer verilmeyen bir ülkede ne bekliyorsunuz ki?

1|0
    0|0
  • Hayır verilmiyor. Türkiye aptal kurallarıyla yurt dışında önemli başarılara imza atıcak kişileri sporcuları kaybediyor. En büyük sıkıntıda yaş sorunsalı.

0|0
    0|0
  • malesef verilmiyor

0|0
    0|0
  • Türkiyede hiç önem verilmiyor spora ben kick box kareteye gittim kmse önem vermiyor bunu içine girince anlıyosn

0|0
    0|0
  • Bende parasını verip gitmeyen enayi takımındanm.
    gerekli önemi vermeye çalştm ama yorgunlktan bir türlu vereemedim.

0|0
    0|0
  • Tabiki verilmiyor

0|0
    0|0
  • Ben sporcuyum. Ülkemizde kimse spora önem vermiyor. Benimle dalga geçen arkadaşlarım bile var, "fitness yapıyor ya nası kızsın olum sen keko"... Gibi.. halbuki sağlık açısından da önemli.

0|0
    0|0
  • Verilmiyor. Futbol çok seviliyormuş gibi gözüküyor. Ama bir çok ülkeye göre görünen kadar sevilmiyor.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    49
Yükleniyor...