Vücut geliştirme hakkında. Protein tozu ve aminoasit?

1.87 boyum var ve 90 kg yim. Body e yazılıcam ve başlamadan çnce bir ön bilgi edinmek istiyorum. Body de kullanılan protein tozu ve aminoasit in kilo aldırma gibi bir özelliği var mı daha fazla kilo alırsam vücudumun çirkin görüneceğini biliyorum. İleriye yönelik rahatsızlıklar veya yan etkileri hakkında bilgi istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş ilk yapıcağın şey yağları proteine dönüştürmek olucak yani kilo vermiyiceksin ama zayıflıyıcaksın. ya da şöyle diyim 5 kilo verip 15 vermiş gibi gözükeceksin. Ondan sonra şişme olayı var yani proteinle şişme, yağla değil. Onun iki yolu var birincisi hayvan gibi yemek yeyip spor yapmak bu yavaş ana sağlıklı. İkincisi önce karbonhidrat sonra protein kullanmak bu daha hızlı fakat zararları yanetkileti var

0|0
    0|0
    • peki 90 kilo bana göre fazla body e başladıktan sonra bu göze yine fazla görünürmü yani çok kaba dururmu kilo vermem gerekirmi

• Rica ederim düzenli yapmaya bak gerisi önemli değil. Önemli olan bıralmamak. Başarılar dilerim

• teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 3

• O kiloların kasa dönüşmesin bence ilk zayıfla sonra kas yap

0|0
    0|0
  • Benım erkek arkdslarım tanıdklarm var ve onlarda spor ılgıl bılıyorlar yapıyrlar. ama protein tozudıyegelıstırme oluyor yanı kılo alınmıyor. sadece kas gelıstırme ve büyüyor amac o gibi.. senın boyunda güzel. 187 olman güzel kılonda en az 80 olsa daha iyi dıyorum sporla devam et hergun agır spor türleri yap vuudun mukemmel olucaktı buda 1-2yıla yaparsan güzel olur cekıcı olur yanı.

0|0
    0|0
  • bizim ailede de kullanan vardı işe yaramıyor...

0|0
    0|0
    • işe yaramıyor derken hangi anlamda

• kilo aldırma konusunda işe yaramıyor

Erkekler Ne Diyor 4

• var ama zararı daha çok. antibiyotik nasıl gereksiz alımda seni öldürüyorsa protein ve asitler de gereksiz alımda seni öldürüyor.

0|0
    0|0
  • ''. İleriye yönelik rahatsızlıklar veya yan etkileri hakkında bilgi istiyorum''oyle bir yan etkisi yok protein tozu bildigin (tavuk, et falan filan karisim seklinde) daha cabu hazirlanip antreman sonrasi alinan birsey.

0|0
    0|0
    • ya kulakdan dolma fikirler çogu kişi öyle şeyler diyor ya hani karaciğerlere erkekliğe zararı var felan diye

• Hayir. Senin dedigin Steroid o cinsel hayata/penis boyuna/sperm sayisina flan filan ve vucuta zarar veriyor protein bildigin yemek ama toz halinde

• Sen once bir spora basla kardesim. bir kac ay vucudunu alistir. Vucudun olayi kavrasin. //Bu yeni baslayanlarin protein sevdasini anlamoyorum aga. Ben 3. senmde basladm kullanmaya. O da gelisim duruyor diye -_-

0|0
    0|0
    • kardeş direk başlamayı bende düşünmüyorum zaten eğer söylendiği kadar zararı varsa bende fitnessa felan yönelmeyi düşünüyorum.

• Zarari oldugunu kim soylemis. O kiloyla protein alirsan direk yag yaparsin bol bol. Cunku kas yapin hem alisik degil hem hazir degil. aldigin proteinin direk kaslar tarafindan emilip sana yarar saglamasini istiyorsan once kas yapini en az 3-4 fitnessla birlikte body yaparak alistiracaksin. Kas bu kardesim ha deyince olmuyo ki. Zararina gelirsek, proteini alip gerektigi kadar calismazsan zaten kiloluymussun, karacger sindirmini sentezini yapamadigi icin yaglanack. Ve bu kalbe kadr cogu seye dokunur.// ben bu islerle uzun zamndir ugrasiyorum kardesim. Yeni baslaynlara hocalik yapiyorum. Yazdiklarimi iyi oku adamim. Sorun oldugu zaman gel bana.

• peki yorumun için teşekkürler.

• Dostum gün içinde kaç saat spor yapabilrsin önce ona bak. örneğin yarım saat yapabiliyorsan hiç gerekmez. günlük beslenerek alabilirsin bunu.

0|0
    0|0
    • olay kendimizde bitiyo yani

• günlük 20 dakika koşan biri isen gerek yok ama günlük 45 er den 2 set yapıyorsan o arada beslenmek gerekir yoksa kaslardan yersin

Yükleniyor...