Hayırlısıysa olsun hayırsızsa olmasın saçmalığını duymaktan bıkanlar var mı?

Ya tamam hayırlı veya hayırsız. Bazen hayırsız olduğunu bildiğimiz halde devam ederiz ilişkilerimize. Ama milletin ayrıldıktan sonra Hayrılısı olsun bilmem ne demeleri beni artık sinir etmeye başlıyor.

Nedir yani hayırı hayırsızı bu saçmalık lafın gelişinden ibaretmi yoksa nedir?

Güncellemeler:
ya burda soruyu üstüme yükleyen saçma sapan kişisel cevablar veren insanlara sadece şunu belirtmek istiyorum. her soruyu kişinin üstüne atmayın belki ortadan soruyordur veya milletin cevabını merak ettiğinden soruyordur? ön yargılı olmayıın lütfen ama

0|0
915

En İyi Kız Görüşü

• Özellikle moralimizin yerlerde olduğu, ruh halimizin çöküntüde olduğu zamanlar 'hayırlısı' lafından iğrenecek kadar nefret edebiliriz.

Bu çok normal, kafamızdakinin gerçekleşmesini, bizi ancak onun mutlu edeceğini zannederiz.

Zaman geçip de sular durulunca aklı selim olayları değerlendirdiğimizde bir dönem uğruna yanıp tutuştuğumuz isteğimizin olmama nedeninin bizim için hayırlı olmadığını anlar ve şükrederiz.

İşte bunu anladığımız dönemler, bir zamanlar iğrendiğimiz olan cümle 'hayırlısıysa olsun' cümlesini herkesten çok kullanmaya başlarız.

istisnasız herkesin başına bu durum gelmiştir...

Ben bu durumlar için hep şöyle dua ederim:

'Allah'ım gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle, hakkımda hayırlısını gönlüme razı eyle.'

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 15

• "Sizin hayır gördüklerinizde şer, şer gördükleriniz de hayır vardır." (alıntı). Öte yandan, senin saçma dediğin şey tamamen tecrübesizliğinden ve cahilliğinden kaynaklanıyor. Sen bir şeyi çok arzu edersin, o şey sana verilir; ve fakat beklediğin ölçüde bir hayrı olmaz hatta sana zararı olur. Anlatılmak istenen şudur "ben istiyorum ama gelecek şeyin hayatıma katkısından çok zararı da olabilir bu yüzden zararı olacaksa istemem" demektir.

AYRICA OLANDA HAYIR VARDIR:)

2|0
    1|0
  • Onlar teselli amacı ile söylüyor. Fakat hayırsızı zorladığımda hiç iyi sonuçlar almadım.

1|0
    0|0
  • seni sinir eden o söz değil aslında o sozün bağlandığı yer.Çoğu zaman sahte gelir samimiyetsizce söylendiğinde.

1|0
    0|0
  • Valla sonuna kadar katılıyorum, hayırlısı hayırsızı ne fark eder ki, ben istedikten sonra demek ki, hayrına da şerrine de razıyım...

1|0
    0|1
  • O zaman soyle arkadaslarina sana her gun beddua etsinli insallah hakkinda hayirsizi olur en kotu durumlara dusesinn

1|0
    0|0
  • testerparfüm bacı: her şeyde bir hayır var tabii. bunu genç yaşta anlayanlar çok şanslıdır. ha sende anlarsın er geç. helede ölüm döşeğinde çok iyi anlarsın.

ayrıca başına şer gelseydi gelip burada soru sormazdın herhalde.

1|0
    1|0
    • ne alaka ya olur olmaz konuşuyorsunuz valla ama haklısınız diyorum . koydum

• :)anlaşılan canın çok sıkkın

• Malesef bıkmadım. Bıktığım zaman Tanrı'ya hakeret edecekmişim gibi bir hisse kapılmaktan korkarım. Ama bazı insanların diline öyle bir yapışıyor ki...

0|0
    1|0
    • Tanrıyla ne alakası var Allah aşkına ya? hakareti bir kızı evlilik dışı öpmekle yatmakla vs. ediyorsunuz zaten

• o senin saygındandır et hakaret fark etmez seni engelleyen yok özgürsün herşeyinle

• 3 yorum önce konuşmayı kapattım. Sen hala laf sokma derdindesin. Senin derdin nedir anlamış değilim. Ama o kedi ben oluyorsam eğer, bozuk ete uzanmak değil dokunmam bile. Anladın sen.

BİR MODERATÖR VAR MI? BEnim bu cevabımı komple silecek olan bir moderatör? Nerde manyak varsa ona denk geliyorum. Şu cevabımı silerseniz sevinirim. Bir manyak ile daha fazla muhattap olmam.

• Hayırmış kısmetmiş avutma lafları bunlar.

1|0
    0|1
  • teselli

1|0
    0|0
  • Sen çözmüşü bu işi ;P)

1|0
    0|0
  • İnsanların düşünceleri umrumda değil.Ayrıca evet, saçmalık.

1|0
    0|1
  • Bence hersey insanin kendi elinde bir yerde okumustum diyor ki biz insanin kaderini kendi kararlarina bagladik diye

0|0
    0|0
  • en guzel teselli bu daha ne olsun..tabı sıkıyo bı yerden sonra ama salla gıtsın demesınden ıyıdır yınede..

0|0
    0|0
  • Bir insan sana

veya arkadaşına

Hayırlısı olsun demesi

İyi niyet göstergesi ve duadır.

Sana iyi niyet ile yaklaşan birine kızman için

Senin gerçekten depresyonda olman gerekir.

0|0
    0|0
    • sen öyle diyorsan öyledir

• ben öyle diyorum diye değil

öyle olduğu için öyle

mutlu olmanı dilerim :)

• saçmalıkmı bence sen sacmalsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• insanlar bir durum karşısında hayırlısı buymuş derler ya ben de onu anlamam. ne yani her başımıza gelenin hayırlı olabileceğini kimse bilememz Allah bilebilir

1|0
    0|0
  • bazı yerlerde uyuyor ama bazen de sıkıyor, haklısın.

1|0
    0|0
  • AYNEN

1|0
    0|1
  • Henüz anlayabileceğinizi sanmıyorum. Biraz daha büyümelisiniz

0|1
    1|0
  • Vardir bunda hayir demek olaya iyi bakma cabbasinda ola bilmek bence. Ve bence herseyin hayirlisi olsun deyip cabba gösterip ulasilmadigi bisey varsa demek ölesi dogrusu yani hayirlisi demek yanlis degil.

0|0
    0|0
  • Ben bu lafı çok kullanırım inanarak söylerim. Her işte bir hayır vardır doğrudur daha öncede şahit olmuşluğum vardır.

0|0
    0|0
  • Bıkmadım.

0|1
    0|0
  • herşeyin hayırlısı olsun demeleri hoşuma gidiyor..biraz moral düzeltici gibi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...