Olimpiyatlar'da neden Türkiye başarısız?

gerçi sporun hangi dalında başarılıyız ki? londra 2012 olimpiyatlarında türkiye başarısız ata sporumuz olarak övündüğümüz güreşte bile elendik. bunun nedenleri sence nelerdir.

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

• Müfredattan beden eğitimi derslerini kaldırmayı düsünen bi ülkenin sporcularının basarısız olması (bu seneden sonra) gayet doğal.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• güreşte elenmedik bronz madalya aldık. iyi olmadığımızdan değil ama bizde sporculara iyi bakılmıyo değer verilmiyo böyle aktivitelere. gelişemiyo insan. yurtdışındaki sporcuların eve para götürüp götüremicem kaygısı yok adamların kafası rahat ve yalnızca o işe odaklanıyolar.biz de öyle değil ki.bir çok yetenek nasıl yok olur onu izliyoruz.

0|0
    0|0
  • 1. sporcuda azim yok

2. sporcuda azim bırakan destekçi sponsor yok

3. değer yargılarımızı kaybettik ruhsuz yaşıyoruz katılsak ne katılmasan ne inancı hakim

0|0
    0|0
  • Altyapı sıfır

0|0
    0|0
  • 114 sporcuyla git ama eli boş dön helal bize valla. sondan birinci olucaz herhalde çok dertliyim içime oturdu böyle cevap vermedim zoruma gidiyor napıyım:(

0|0
    0|0
  • bilmiyorum çok neden var

0|0
    0|0
  • istek yok ...

0|0
    0|0
  • abdestsiz gitmişlerdir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• İlk madalyamızı bugün güreşte aldık. Buna da şükür.

Başarısızlığın nedeni sadece konuşup spor adına hiçbir şey yapmamaktır. Şu andan itibaren çalışılmaya başlansa bile geçtim 2016'yı, 2020 olimpiyatlarında bile çok büyük başarı yakalayabileceğimizi sanmıyorum. Sporcu yetiştirmek, hele ki olimpiyatlarda başarılı olabilecek sporcu yetiştirmek kolay iş değil. Sporcu yetiştirmek bir kültür olmuştur ama ne yazık ki çok büyük açığımız var. Bu zihniyet devam ettiği sürece bir şey değişeceğini sanmıyorum.

0|1
    0|0
  • Spora gereken önemin verilmemesinin bir sonucu bu.

0|0
    0|0
  • 3 başlık altında değerlendirilebilir.

1) İnsana saygı yok. : Batı ülkelerindeki başarıda bu yatar keza spor insanlar için önemli bir unsurdur, tercih ederler ve desteklenirler.

2) Devlet politikası yok : Çin örneği gibi. 3 yaşında çocukları sistematik olarak disiplinle eğitirsin :)

3) Tek kaçış değil : Afrika ve Karayip ülkeleri örneği gibi. Sürünmemek için spora saldırırsın.

Bu analizi skora göre de yapmamak lazım. Keza Yunanistan gibi bu işin çıktığı yer de 2 madalya aldı.

0|0
    0|0
  • oruç zamanına dek gelmiş. git kazasını yaparsın sonra. olimpiyat 4 yılda 1 olan bir şey.

0|0
    0|0
  • 3. dünya ülkeleri ancak yetenekli oldukları dalda başarılı olabilirler

çalışma v süreklilik gerektiren spor dallarında başırılı olamaz ; çünkü onlar para gerektirir

3. dünya ülkesinin de spora ayıracak parası yoktur

0|0
    0|0
  • Var bir sıkıntı anlamış değilim bende...

0|0
    0|0
  • spor tesisi yok sporcuya önem yok

0|0
    0|0
  • benim gibi adamlar duruken, böyleleri giderse olacağı bu

0|0
    0|0
  • bitmeyeydi iyiydi olimpiyatlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...