Nasıl bir erkekle hayatınızı geçirmek istiyorsunuz? Hiç düşündünüz mü?

Bunu özellikle kendi fikirlerini/haklarını hiçe sayıp "evlenilecek kız nasıl olmalı? Nasıl kızlarla evlenirsiniz?" şeklinde sorular sorup evliliğe sadece erkeklerin karar verdiğini düşünen(ya da o şekilde zanneden) arkadaşlara soruyorum.

Evlilik hayat kurmaktır, karşınızdaki insan sizi seçerken siz de onu seçersiniz ya da seçmezsiniz.

Hiç düşündünüz mü hayatınızı nasıl bir erkekle geçirmek istediğinizi?

Güncellemeler:
Düşünüp soruya yazmadığım için yapıyorum güncellemeyi erkek arkadaşlar saçma yorumlar yapmayın lütfen

0|0
59|25

En İyi Erkek Görüşü

• Ata-erkil toplımlarda genellikle durum bundan ibaret maalesef. Kadınların seçilmek gibi bir dertleri var ve bunu kabulleniyorlar. Bir erkeğe kendini beğendirme çabası içindeler. Sanki kendilerinin düşüenceleri, karşılarındaki insanda aradıkları herhangi bir özellik yokmuşçasına bir sadece evlenme çabası. Evlenmek için evlenme ya da çocuk için evlenme tutkusu. Sonuçlar ise ortada. Bu bahsettiğim şekilde davranan kadınlara sesleniyorum: Siz beyni,düşnceleri ve kişiliği olan başlı başına bireylersiniz. Kader deyip de her şeye boyun eğmeyin. Yoksa hiçbir anlamda başınız yerden kalkmaz.

10|1
    1|3

Erkekler Ne Diyor 24

• ben şahsen evlenilecek kız vardır eğlenilecek kız vardır düşüncesini savunan bir adam değilim çünkü benim bir kızkardeşim var hiçbir zamanda o şekilde bakmam bayanlara. 2 kişi karşılıklı güven besliyorsa birbirlerine ve haklarına saygılı oluyorsa veya uzlaşamadığı konularda bir yetişkin gibi orta noktayı buluyorlar ise bu 2 kişinin hayat kurması hayal değil. bence aileden alınan eğitim durumu giriyor burda devreye.

ben kız arkadaşımın her allahın günü dışarda takılmasını istemem mesela bensiz. hergün takılırsa bu onu kötü birisi mi yapar benim gözümde? yapmaz fakat benim tercihim o yönde. önemli olan kişilerin birbirine saygısıdır bence. ama günümüzde bayanlar çok anlamsız triplerde mesela. aynı şey erkekler içinde geçerli tabiki.

ben sevgili olarak seçeceğim kişiye zaman geçirme gözüyle bakmam. ki zatende eş seçimi yapılırken de insan ciddi birşeyler düşünerek eş seçimi yapar.Günümüzde yaygın mı peki? Hayır! çok bölük pörçük anlattım toplamak gerekirse:

-kişilerin karşılıklı saygıları olmalı birbirine

-gizlilik ve saklılık olmamalı

-geçmişi deşmemeli çünkü her insan hata yapar.

-karşındaki kişi seni anlıyorsa sende onu anlıyorsan zaten iletişim kuvvetli olduğu için insanlar birbirinden haz alır ve otomatikman aşk ve tutku üst seviyeye gelebilir.

Benim sevceğim kız karakterli ve insan olsun bana yeter :))

2|0
    0|0
  • Çok güzel bir konu. Teşekkür ederim açtığın için. Bu sitenin hakikaten bunlara ihtiyacı var. Yani seviyeyi arttırıcı faaliyetlere.

Soru biraz bayanlara yönelik bir girişe sahip ve sonlara doğru bir serzeniş halini alıyor ilginç. Yeryüzü her tür insana sahip. Senin şikayet ettiğin türde insanların evlenmesi için tam onlara denk kadınlar da var. Olmasını istediğin tarzda erkekler ve senin gibi kızlar da. Dolayısıyla şikayet ettiğimiz anlayışta ve kararkterde insanlar da bu dünya da gereksiz değil. Herkes çok anlayışlı efendi olsaydı bizim gibi insanların bir ayrıcalığı ve değeri olmazdı. Yani demem o ki beyazı parlak yapan siyahtır. Siyah olmasa beyaz bugün temizliği ve sağlığı temsil eden renk olamayabilirdi belki de.

Tabi ki bu seçim iki tarafında yapması gereken bir seçimdir hatta tecrübe sahibi insanların da belli bir mesafe dahilinde fikirleri çok önemlidir.

Benim eşim olacak hanımefendi mümkünse pek yüksekten korkmasın çünkü uzunca birisiyimdir. Başımın üstünde korkmadan taşıyabileyim.

3|0
    0|0
    • Soru serzeniş aslında, görüyorsundur sürekli gelen sorular var; "nasıl kızları beğenirsiniz?", "neyi seçersiniz, ne istersiniz" diye. Sürekli beğenilecek kalıp neyse ona girme çabası var.

Kızlar kendilerini seçilecek bir mal gibi görüyorlar serzeniş buna zaten. Kendilerinin de böyle bir hakları olduğunun farkındalar mı merakım, sorum buydu aslında. Uyandırmaktı biraz da.

• " Düşünüp erkek arkadaşlar saçma yorumlar yapmayın lütfen " senin sozun...

Gercekten tesekkur ederim ne kadar dusunceli ,ince ve naziksin bunu lutfen dedigin icin soyluyorum kabalik ve kustahlik senin hayat yoluna hic cikmamis ne guzel...

Bu konuda bizi uyarmasaydin hata yapabilirdik ...

Bir kisi KADIN/ERKEK yorum yapiyor veya soru soruyor yanlis veya dogru tartisilir sen bunu butun erkeklere geneliyorsun sebebi nedir?

*Yanlis fikirlere sahip oldugumuzu ve yanlis oldugumuzu dusunuyorsun onun icinde EVLILIK ilgili yorumlarim bize kalsin bosver.

0|0
    0|1
  • Ben kendim gibi bir erkekle evlenirdim, bayılıyorum arkadaş kendime, optimistim, pozitifim, enerjigim, yardımeverim, hayvanları da insanları da severim. köpek olsam Golden Retriever olurdum kesin :) başarılı da buluyorum kendimi, kibir desen yok, art niyet yok, küstahlık yok, kıskanclık yok, kin yok, nefret yok, gülücük,sevgi, saygı, anlayış çok :) evlenirdim be kendimle :)

2|0
    0|0
    • Kibir hiç yok yaaa. Aslında sorudaki amacım farklıydı.

Kızlar kendilerini seçilecek sebze gibi görüyorlar sürekli. Karşı tarafla ilgili ne düşünüyorlar, bir fikirleri-tercihleri var mı, yeter ki biri beni seçsin de evleneyim kafasını mı yaşıyorlar onu sorayım dedim. :)))

• yaş arttıkça, beklentilerine baglı seçim kriterleri azalıyor. yaş 40 a geldi mi, nefes alsına gelebiliyorlar.

bak erkeklerde tam tersi, çoğunluk her yaş grubunda nefes alsın yeterde :)

• hayatımı bi erkekle geçirmek istemiyorumm

1|1
    2|0
  • ünüverstete irfan dıye bı oda arkadasım vardı o geldıaklıma kızlar cocugun ustune atlayıp cıdı dusunelım derlerdı sen adamgıbı adamsın fılan derlerdı ırfan haftada bı kız degıstırıdı tabı kızlardan ayrılıdı o zman kızlara sorardım noldu dıye sevıyodum ama serefsız cıktı kızların ne aradaını soleyımmı ırfan kıvanc tatlıtugunun ela gozlusu suydu belkı ınanmassınız ama aralarındakı tek fark ela gozlu olmasıydı ırfanın neyse bunu arıyor arkadalar once sonra ılerkı donemlerde askın karın doyurmadını anlıyınca tıpsız ama paralı adamlara bakmaya baslıyorlar ıste rutın bır son oluyor buda

0|0
    0|0
  • Bence bu kadar duygusal olup

Savunduğun kızlar

ne istediklerini bilse

zaten hayatı kolaylaştıran bir buluş kadar etkisi olur

1|0
    4|0
    • Erkekler ne istediklerini çok mu iyi biliyorlar ? Bence bu zamanda kimse ne istediğini bilmiyor. Bilenlerede saygılı davranmıyorlar.

• Haklısın aslında bunu insan ne istediğini bilse olarak değiştirmek gerekir

Cinsiyetçi yaklaşmamak gerekir

ancak bu benim suçum değil :))

• Duygusal olmuyorum ben aslında, kadın milletinin kendini seçilecek bir şeymiş gibi görmesine kızıyorum

• Soru kadınlara ama birşey diyeceğim o kadar. Kadınların en olmazsa olmaz istediği şey GÜVEN dir. Sığınacak dalgasız LİMAN isterler.

1|0
    0|0
  • sadece kızların mantığını anlamak için baktım da..kızlar gerçekten ne istediğini bilmiyor sanki..her şeyi isteyip dili yanmış gibi azına da razı görüntüleri var..sanırım kafa karakter kültür dengi olmak özet olabilir

1|0
    0|0
  • gay değilim :(

0|1
    2|0
  • Kimse para puldan bahsetmemiş hayret

0|1
    0|0
  • Sırf evlenmek için evlenmek yanlış bir davranış.

0|0
    0|0
    • kesinlikle

• bir evlilik merakı var ki millette...

• gerçekten bende anlamış değilim, insanlar 1 günde aşık falan oluyor hızlı bir giriş sonu hüsran, boşanmaların çogu bu yüzden olsa gerek.

• yorumları okuyunca hayretler içinde kaldım isteklerin hepsi mantıklı hepsi olabilir şeyler.hiç biride zor değil, ozaman neden bulunmuyor aranılan kişi yoksa bulunca o olmuşken buda olsun o da olsun, ya yarın belki daha iyisini bulurum mu deniyor

1|0
    0|0
  • O işler öyle değil kariyer yapmak gibi katlarca daha çok senin eline bakan bir şeyde bile ne olacağı belirsiz sen kalkmışın evlilikten bahsediyorsun :D Sen istersin dürüst ama bir bakmışsın yalanı marifet zanneden bir kumarbazla alkolikle evlenmişsin :D

0|0
    0|0
  • Güven duyulacak biri olmalı öncelikle.Eğitimli,saygılı ,espirili,anlayışlı,fazla kıskanç olmayan,ekonomik düzeyi iyi olan,Eşiyle birlikle gezmeyi seven,eşine güzel iltifat eden nazik olan,küçük süprizler yapan,fazla yakışıklı olmasada(olursa fena olmaz) kendine iyi bakan,güzel giyinen bakımlı ve kendilerine aşık olan bir erkekle evlenmek isterler.

0|0
    0|0
  • Pembeli üyeler pembe pembe hayallerini sıralamışlar

0|0
    2|0
  • Kızlar siz şimdi klıbık dediğinizden başka bişey yapmayan bir adam hayal ediyorsunuz .. Ya Allah aşkına İnsan sıkılır .. Olaya bu boyuttan baktınızmı ?

0|0
    0|0
  • Bu yaşıma geldim bu türde hesap yapmak hiç aklıma gelmedi.Bence insan aşık oldugu kişi ile evlenmeli.Aşk ilk görüşde başlar.sorgusuzdur,sualsizdir,hesapsızdır.

0|0
    0|0
    • hesap yapmak gibi değil de istemek yani hayatına alacağın kişide olmazsa olmaz özellikler gibi düşün :)

• Bütün bu özellikler kişideki aşkın içinde gizli.Aşık olduysan mesele yok :)

• sıralarsak en önemliden aza doğru 1 haysiyet 2 zeka 3 estetik gerisi angarya...!

0|0
    0|0
  • hepsi için diyememde bazilari ne istediğini bilmiyor

0|1
    0|0
  • kadınların isteği bitmezki

0|0
    0|0
  • Hayaller kurmak güzel tabi :) Allah herkesin gönlüne göre istediği gibi birini nasip etsin :)

1|0
    0|0
  • senin sorun yanlış. bunu erkeklere sorman gerekti nasıl hatun istersiniz diye

0|0
    1|0
    • sürekli onu soran kızlara karşılık sordum ben bu soruyu zaten, Fawkes anlamış ne dediğimi

• psikolojim bozuldu sagolun :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 59

• önceleri bir sürü kavram sıralayabiliyordum bu konuda düşündüğümde.. zamanla bu kavramların birer setler oluşturduğunu ve karşıma çıkacak insana bakış açımı gereksizce olumlu veya olumsuz etkileyeceğine kanaat getirdim.. şimdi herhangi bir şekle sokmuyorum beynimde evleneceğim kişiyi.. biliyorum ki insan 1 günde de tanınır, 10 yıl geçse de tanınamaz.. bizler karşımızdakinin kendini bize açtığı kadar tanıyabiliyoruz onu.. işte burada bir pig noktası var ki, samimiyet güvenin temelidir.. ben kalbime hoş gelen, geleceğime baktığımda aklım ve kalbimin her açıdan rahat ettiği, yanında veya yanımda toplum içine çıktığımda gurur duyacağım vicdanlı ve samimi bir eş istiyorum... tek bildiğim ne görüntü ne de maddi beklentilerimizi hiç bir zaman bulamayız.. eksik veya fazla olur ama, kafamızda oluşturduğumuz tablo hiç olmaz.. böyle bir tablo oluşturmak insana hata bile yaptırır bu önemli kararda.. çünkü kriterlerini sorgularken onları görmeye çalışırken bazı ayıntıları es geçebilirsin elinde olmadan önemsiz sanırsın ilerleyen vadede bakarsın ki aslında bu çok önemliymiş.. o yüzden samimiyet en başta, aklımın ve kalbimin de mutabık kaldığı bir insan nasip olsun bana inşAllah..

1|4
    0|0
  • Hayatı yalnızca yataktan ibaret bir erkek düşünülemez.Kendini buna mahkum kılmış,kendini buna dizayn etmiş,bütün emel ve hedeflerini bunun üzerine inşa etmiş bir erkeğin hayatta yalnızca kütlece yer kapladığını düşünebilirim.

Saçma gelebilir belki ama maddi olarak var olmak hayatta yeterli gelmiyor.İnsanoğlu çoğu zaman maneviyata da ihtiyaç duyabilir..Huzuru ve refahı maveviyat sandığının içinde aramakta doğru bir cümle olabilir bana bunu karşılayabilecek insanlar ve en önemlisi bir adam gerek.Bir insanın en sevmediğim huyu kestirip atmaktır.Bu seni hiçbir şekilde iplemiyorum anlamına geliyor ki bunun hayatında çok fazla durmamam gerekliliğini bana şiddetle gösteriyor.

Az önce de dediğim gibi hayatını yalnızca cinsellikle sınırlamış erkek aldatmaya meyilli olup hayatına aldığı kişinin ve kendi hayatını da alt-üst etme dışında bir yol katedemez.

0|4
    1|1
    • Bende kız olsam böyle düşünürdüm :)

• Anladım anladım :) Aslında bunun biraz da benim elinde yani erkeğin elinde olduğunu düşünüyorum. Eşini seven olgun ve zeki bir kadın (istisnalar hariç) kocası tarafından yeterli ilgi ve şefkati gördükten sonra bunları yapmasının çokta zor olmayacağını düşünüyorum acaba yanlış mı düşünüyorum ?

• Evet, haklısın :)

• 1:namaz kılsın

2.benı anlaybılsın

3.egitime açık kendini sureklı gelıstıren biri olsa yıter cokmu sey ıstıyorum yaa ühühü

3|4
    4|2
    • namaz kılsında..sanane bundan..sana mı kılıyor..allahla onun arasındaki bişey.

• gerçekten namazını kaçırmadan kılması , içinde Allah korkusu olması çok önemli...

başta namaz insanı temizliğe disiplinli düzenli bir hayata alıştırır, zaralı alışkanlıktan alıkoyar...insanları bilerek üzmez zarar vermemeye çalışır o kişi.kalbi temiz olur

• kesinlikle anlayışlı bir erkek olmalı.anlayışsız birisi ile bir ömür geçmez.sonra saygılı olmalı...

sevmek ve sevilmek,zeka,kültür,nerede nasıl davranılması gerektiğini bilen,düşünsel olarak olgun ve baba olabilecek niteliklere sahip.bir de hayatım boyunca benimle birlikte olacaksa eğlenceli olmalı çünkü çabuk sıkılan birisiyim.

1|0
    0|0
  • -Koruyup kollamaya gücü yetmeli ki karşımda bir erkek olduğunu anlayabileyim

-Kültürlü olmalı ki ondan yeni şeyler öğrenebileyim

-İş hayatında hırslı olmalı ki kaderine boyun eğen bir garibandan fazlasını bulabileyim onda.

-Yeri geldiğinde dostum,annem,babam olmalı ki her sorunumu onunla paylaşayım

-Aramızda öyle bir güven olmalı ki kimse kimseyi tamamen kısıtlayarak özgürlüğünü elnden almasn

-Mıymıntı,mızmız bir erkek olmamalı ki onu bir kadına benzetmeyeyim karakter olarak.

Onun dışında 180-190 cm. boyu olan, burnu düzgün olan, gözlerindeki parıltıyı gördüğümde doğru kişiyi bulduğumu hissettirecek ve güldüğünde içimi pırpır ettiren (evet aynen bu pırpırr) biri olursa da memnuniyetle kabulümdür efenimm :)))

3|1
    0|0
    • aklımı okumuş gibisin +1 :)

• Ağlasa mıymıntı oluyor , ağlamasa odun oluyor . Durmadan gülse ciddiyetsiz oluyor , Hiç gülmese Somurttan oluyor..

• Teşekkür ederim arkadaşlar yorumlar için :)) After bence hepsinden biraz olmalı yani yerine göre. Mesela bir iş görüşmesinde ciddiyetsiz görünmek saçmalık olur. Ama dostlarının yanında görünmesinde hiçbi sakınca yok bence herşey yerine göre iyi.

• Hiç bir zaman istediğimiz kriterlerde birisini bulamayız. Ben dahil kimse mükemmel değil. Ama şu var ki ; bir erkek dürüst ve çalışkan olsun.

Dürüst olsun ki bi ömür yanında gözünü kırpmadan ona güveneyim, Çalışkan olsun ki beni ve ailesini ihmal etmesin keyif pez..gi olmasın. Paralı olmasa da olur. Zaten çalıştı mı gerisi gelir...

1|0
    0|0
  • hiç bir şey baştan düşündüğüm gibi olmadı aslına..yani uzun zamandır hayal ettiğimle zamanın getirisiyle birlikte karşıma çıkan insan arasında farklar var..durup düşündüğüm de vazgeçme sebebi olabilir belki ama ben farklı bir yol izledim; tanımaya çalıştım karşımdakini ve hala aynı yolda ilerliyorum...zamanla hazmettikçe düşüncelerimi aslında bilinçaltımda beklediğim kişiye eş değer biri çıkıyor karşıma..güven,saygı sadakat bilinen klişe tabiler..önemli olan aynı hayat görüşü,ortak zevkler hatta farklı zevkler olsa dahi nasıl bir uyum yakaladığımız..olumsuz anlardaki bakış açılarımız örtüşüyor mu ya da bize gelecek vaad ediyor mu...yan yana aynı yolda ilerleyebiliyor muyuz..birlikte güzel sohbetler edebiliyor muyuz..sevinçlerimizle çoğalıp, dertlerimizi eksiltebiliyor muyuz...ben bunlara bakıyorum..şuan için büyük ölçüde beklentilerim doğrultusundayım...ama ne olur bilemem.

1|2
    0|0
  • düşündümde.çıkılmaz bi yola giriyo insan..çünkü hiç bir insan 4 4lük değildir..evlenince herşey iyi olsun ister herkes..ama bu imkansız gibi bişey..mutlaka kırılcaksın eşine mutlaka ağlatıcak senii..en iyisi evlenmemekk:D

2|0
    0|0
  • Aslında erkeklerin çoğu güzel kız ister sarışın olsun, kızıl olsun, uzun olsun, balık etli olsun her daim güzel ve bakımlı olsun ister de ister... Ben yakışıklılıktan çok omzuna yattığımda güven isterim, huzur isterim, değer verilmek isterim benim gözlerimin içine baksın isterim, yani bütün benliğiyle sarsın sarmalasın bir bütün olalım isterim.

0|2
    0|0
  • Hiç düşünmedim... Bu bir hamur değil, şekil verelim de yanımızda gezdirelim.

Etkilendim, beğendim ve beraberim.

Seviyorum, seviliyorum ve yanımda olmasını istiyorum...

Hayat evlenmek ve çocuk doğurmaktan ibaret değil...

1|0
    0|0
  • ben çok düşündüm ve o tür bir erkek türünün olmadığına karar verdim :) öncelikle hayatımı geçireceğim erkek namuslu herşeyi yerinde ve zamanında yapan olgun biri olmalı.yeri geldiğinde benim gibi deli olmalı.yeri geldiğinde benim deliliğimi engellemeli.kıyamayacağı kopamayacağı aldatamayacağı tek varlık olmalıyım.ben ölünce benimle buluşacağı günü sabırsızlıkla beklemeli.tam bir osmanlı olmalı.ne bileyim ya hayalimdeki erkek mükemmel biri.ama dünyaya biraz ağır kaçıyor işte

0|0
    0|0
  • Düşündüm. Öncelikle,gençliğinde bazı şeyleri yaşamış olsun ki evlendiğinde yaşayamadıklarından pişmanlık duymasın.Son durak ben olayım,ama bana gelene kadar da ipin ucunu kaçırsınd emiyorum. Sadece gençliğini en makul ölçüde yaşasın.Huzurlu olsun bir kere,huzur çok önemli. Eğlenceli,hareketli olsun. Kesinlikle tembel olmasın.Şaka kaldırabilsin sırf bu yüzden ne kavgalar çıkıyor. Gezmeyi sevsin,yurtdışı seyahatlerinden hoşlansın.Sadık bir aşık olsun,çok aşık olsun. Şimdi anlatmalara doyamam ben,böyle eklenir de eklenir zaten ekledikçe öyle birinin var olma ihtimali de azalır. Belki de evde kalırım :D

2|0
    1|0
  • gezmeyi eğlenmeyi seven koruyucu kollayıcı olmalı eşit olsakta o benden bir adım önde olmalı. bencil değil bonkör olmalı. 2 günlük değil ömürlük olmalı. dürüst olmalı iyi bir eş mükemmel baba bir baba olmalı. olmalı olmalı da böylelerin soyu tükendi bence

0|1
    0|0
  • EN BAŞTA SADIK...Saman altından su yürütmeyecek kıskançlık yaratmayacak başka kızın ismini ağzına almayacak...Sevdiğinin mutluluğunu düşünecek... Aileseni ona karıştırtmayacak.Sert olacak dozunda kıskanacak ama sonuna kadar güvenecek. Herşeyini paylaşacak... Gerektiğinde omuzumda ağlayacak gerektiğinde yumruğunu masaya vuracak.Sen benimsin deyip başkalarına yar etmeyecek herşeye alınmayacak...sevdiğine Kendisi dışında kimseye laf söyletmeyecek...ayrılmak isteyince hemen gitmene izin vermeyecek kolundan tutup sen benimsin kendine gel demeyi bilecek...Başkalarının yanında aşkitom maşkitom saçma sapan şekilde hitap etmeyecek yalnız kalınca en güzel iltifatları edecek...hep yanında olcak aşka sevgiye doyuracak. Diğer şeyler hep 2. plan şahsen.

1|0
    0|0
  • enee :D yeni gün sorusu :D

çok haklısın. erkekler sanki lutfedip kadınlarla evleniyormuş gibi davranıyorlar. onu geçtim i ıssız adam pozları bağlanmaktan korkan evlilikten kaçan falan :D hep poz bunlar 35 lerde yorgun argın eve dönünce sıcak bi kucak bir kap çorbanın hayalini kuracaksınııız :D

gülünce delice koşasım gelsin :D şimdilik bu kadar :D

1|0
    0|0
  • Ben kendimi seviyorum.Merhametliyim,şefkatliyim,fedakarım,doğayı,hayvanları çok seviyorum,saygılıyım,edepliyim ve sevgi insanıyım.Ama en çokta insanım.Kendim gibi,bütün bu değerlere sahip bir adamla hayatımı paylaşmak ve yaşlanmak istiyorum.Kendim gibi biri olsun beraber mutlu mutlu yaşayalım :))

0|1
    0|1
    • bu kendin hakkındaki görüşlerin.bakalım ne kadar doğru.kimse yoğurdum ekşi demez.diyemez.:)

• yoo ekşiyse ekşi derim ben sorun yok :) ama değil :)

• kahramanım olmalı.

1|0
    0|0
  • erkeksiz geçirmek en mantıklısıymış:) en iyisi bile sıkıcı oluyo bir zaman sonra

1|0
    0|0
  • Öncelikle aşkı yaşamayı bilmeli, beraber gülebilmeliyiz elbette gerektiğinde hüngür hüngür de ağlayabilmeliyiz. Ortak zevklerimiz olmalı en azından aynı takımın renklerine gönül vermiş olmalıyız veya ikimizde takım tutmamalıyız. Yatağa küs girilmeyeceğini, beni öpmeden evden gidemeyeceğini de bilmeli ayrıca. O yüzüğü taşımanın sorumluluklarını hakkıyla taşımalı. Bazen ufak tefek tartışmalıyız ama hemen tatlıya bağlamalı. Kıskanmalı ve kıskanılmalı. Seni seviyorum demekten çekinmemeli. Bir evi paylaşmaktan aynı yastığa baş koymaktan asla sıkılmamalıyız. İyi bir işi olmalı en azından işini severek yapmalı. Çünkü insan eşini bırakıp işine işini bırakıp eşine gelir, ikisini de sevmeli ve ikisi de iyi olmalı. İyi bir baba olmalı, motomot değil anlayışlı olan cinsinden. Vurdum mu oturtmamalı, sözleriyle ikna yolunu bilmeli önce kalbi fethetmeli.

Ve evet, hayatımda böyle biri var, mutluyum Allah'a şükür, inşallah eşim olacak.

0|1
    1|1
  • Bugüne kadar evlenmek istesem biriyle mutlaka evlenirdim. Ben evlenmek için evlenmek istemiyorum. Sevdiğim ,ömrümü adayacağım biriyle hayatımı geçireceğim, herhangi biriyle değil.

0|1
    0|0
  • Şimdi isteklerimi sıralayacak olursam, aslında benim için dış görünüşün bir önemi yok dersem yalan söylemiş olurum. Ama davranışları daha önemli. Bir kere ben gülmeyi çok sevdiğim için her an gülebilsin kahkaha atabilsin beni de güldürebilsin hatta gülme krizine soksun o derece. Ondan sonra, yavşak olmamalı diğer kızlara karşı. Saygılı olmalı. Gezmeyi sevmeli. Çılgın olmalı.Hafif asabi bi yapıya sahip olsun gerektiğinde yumruğunu masaya vursun. Bu özelliklere sahip olan erkeklerin de zaten fiziksel özellikleri de iyi olur. Bu arada öyle çok kaslı bişey falan da istemem. Zaten bu özelliklerin hepsini taşıyan erkeği bulduğumda direk ben evlenme teklifi ederim.

0|0
    0|0
  • Vicdanlı olması her açıdan iyi bir insan olduğunu gösterir bence vicdanlı olsun

3|2
    0|0
    • süper yorum.artı 1...vicdan olduktan sonra herşey olur..adalette olur,sevgide olur,dürüstlükte olur.benden de kızlara tavsiye vicdanlı erkektende kızdanda zarar gelmez..yeter ki vicdanlı olsun.tüm güzel özelliklerin temelinde vicdan vardır.

• + ladım seni vicdan çok çok önemli..

• Adam gibi adam olsun bana yeter, bide beni dunyada hersyeden cok sevsin, babamdan sonra kahramanim olsun.

0|1
    0|0
  • Somurtkan olmayan içi temiz biri olsa keşke..Yan yanayken sıkılmayalım hiç hatta birbirimize doyamayalım.Bir de arada ev işlerine yardım etsin çok mu şey istiyorum:)

0|1
    0|0
    • ev işlerine yardım olayı sakat biraz:)yardım ederde erkek ama tembel kızlar genelde yardım etsin der...tembel kızıda erkekelr sevmez.

• Yorum olarak buraya destan da yazılır ama hani hep ''3 S'' derler ya. Sevgi,saygı,sadakat gösterecek bir erkekle ...

0|1
    0|0
  • Beni sevsin yeter. Öyle çok kriterim yok.

0|1
    0|0
  • "kadınlar ne ister "de mel gibson nın elektrik çarptıktan sonraki halini istiyorum

ne düşünürsem duyuyo ya hah işte ondan

1|1
    0|0
  • beni aldatmayan bana sevgisini gösterebilecek romantik bi erkk olsun başka hiç bi şeyi önemli değil...

0|0
    0|0
  • saymakla bitmez.1. güvenilir 2.saygılı 3.koruyan 4.olgun 5. güleryüzlü 6. doğrucu 7.bilgili 8.ilgili 9.nazik 10.çalışkan 11.muhtaç etmeyen 12.evine bağlı 13.alkolsüz 14.kahvesiz 15.namazlı 16.inançlı 17.merhametli 18.eli açık ve daha bi sürü şey

1|0
    0|0
  • düşünmüştüm bir ara. sonra uygun koca bulmamın neredeyse imkansız olduğunu gördüm. şimdilerde artık evlenmeyi düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    29
Yükleniyor...