Neden insanların sağlıklarıyla oynuyorlar?

Son zamanlarda kafama çok takılıyor hatta arada sinirleniyorum.Çünkü artık ne yeyip içeceğimizi şaşırdık.Üreticiler çoluğuna çocuğuna yedirip içirmeyeceği şeyleri başkasının çoluk çocuğuna yedirip içiriyor.Para kazanmak için illa böyle pislikler mi yapmak gerekli? Bilirsiniz kolaların içindeki bilinmez maddeler, kfc, pis su damacanaları, işlenmiş et ürünleri veya hazır yiyeceklerin içinde kullanılan bize kuzu, tavuk, dana diye yutturulup başka bir hayvanın etini yedirmek.Başka et ürünlerinde de mevcut bu.Neyse sorum şu ki neden bu insanlar milletin sağlıklarıyla oynuyor? Amaçları ne yani bunların? Ne zevk alıyorlar? Çok az cevap geleceğini biliyorum bu soruya ama bir fikri olanın cevaplarını bekliyorum..

0|0
21|46

En İyi Erkek Görüşü

• Bu olay son zamanlarda değil yıllardır var.

Gdo olayları cıkalı cok oldu

Halk bilinçli bilinçli tüketiyor. neden%100 meyve suları zaten pahalı digerleri yarı yarıya. ama bu ucuzolanların icinde glukoz surubu gibi pek de iyi olmayan katkılar ve bir sürü sacma sapan maddeler var.Devlet kontrolunde olan bu meyve suları uygundur olarak geciyor gidiyor.

Halk zaten ne olursa iciyor. 100 kişiden 1-2 kişi tepkili ama kendine kadar tepkisi. boyle olunca da kısır dongu oluyor. 1 kere yurursun bidaha 10 sene sonra yürürsün meydana.

Büyüklerimizin bu olaya el atması gerekirken biz yine ne derse pekilerle kalınca bu durum böyle ilerliyor işte

1 tane portakaldan 10 litre portakal cıkıyorsa ve bunu tüketici alıyorsa tüğketiciye de haktır.

teftiş eksikliginden kaynaklı bazı olaylar. ha bir de teftiş edilse bile adamlar cok vergi gidiyor o zaman kapatıyoruz dediklerinde hem işçisi zarar görecek. hem de vergi alan kesim zarar görecek

Bu durumda da olan tuketiciye oluyor. Boşver haktır bu halka.Ama söyle düşün. bu olay büyük sehirlerde var. istanbul ankara bursa izmir adana vb. Heryerde yok. git bilmemne köyüne iç tertemiz kaynak suyunu. sık portakalını tertemiz.

ama şu da var ki portakal tohumları da artık yavaş yavaş gdolu uretimleredeki tohumlara donuyor. gecenlerde tvde bir çiftçi anlatıyordu : Tohumlar eskiden biz yetiştirirdik . simdi ise amerikadan bilmemnereden geliyormus. eee bu durumda neye güvenp güvenilmeyecegini tartışmaya bile gerek kalmıyor. boyle gelir böyle gider. Tarım bakanlıgına güveniyorz

.Tek yapacagımız bu zaten. Cünkü tek güvenecegimiz yer

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 45

• kapitalizmin insanların beynine yerleştirdiği,para kazanma hırsı,her türlü dolandırıcılığı mübah hale getiriyor.Ülkemizin son hali,insan ruhunun ölmek istemesine yeterince etkendir.Bunu sende yapıyorsun,bende yapıyorum.Herkesin aklında sadece para var.Lokantada,bakkalda,çarşıda,sokakta,okulda,sanatta,bilimde...Her şeyin sonucunun kağıt banknot ile bitirilmek istenmesi,her insanın sırtında olan kapitalizmin tırnaklı ağının verdiği acıyı hafifletme ihtiyacıdır.Yani,madem o yapıyor,ben neden yapmayayım gibi bir düşünce hakim.Aslında herkesin şikayetçi olduğu bu yöntemden vazgeçirilmesi gereken birileri varsa,onlar,yine herkes.Herkes vazgeçerse,herkes rahatlar...

1|0
    0|0
  • Kapitalizm... Para...

Paranın eski dildeki karşılığı "Mamon" dur.

Şeytan dışkısı demektir.

Eskiler bu işi biliyor işte beyler/bayanlar...

1|0
    0|0
  • para için herşey yapılır felsefesini benimsiyor insanların çok büyük çoğunluğu.o yüzden normal bunlar..bu tarz seyleri engellemek devletin işi..devlet var mı türkiyede?yokkkk...

italyan atlet olimpiyatlarda doping kullanmıstı.basın açıklamasında avrupadan alamadım öğrendim ki türkiye gibi fakir geri kalmış ülkelerde eczanelerden reçetesiz alınabiliyormusş,gittim antlayadan bi eczaneden aldım demişti...türkiye ülke mi ?

1|0
    0|0
  • ticarette vicdan ruh olmaz hocam.. herkes kendi kazanır kendi yaşar.. kimseyi düşünmez.. yediklerimiz sağlıklı mı değil.. son dönemde doğan bebeklerin çoğunluğu kız.. üzerimize oynanan oyunlar geleceğe yönelik ve büyük.. tek başımıza yapabilecek bişeyimiz var mı yok.. çnkü lükslerimizi seviyor ve vazgeçmiyoruz..

1|0
    0|0
  • sen bildiğini yap zaten insan parasına göre yiyip içiyor dimi

1|1
    0|0
  • Turgut Özal zamanında yurdumuz düşman işgaline mi uğradı? eveeet hemde serbest piyasa ekonomisi adı altında kapitalizmin işgali sömürdü bitirdi insanların insanlıklarını. Herşeyin devlet kontrolünde olmasıda kötüydü karaborsayı piyasaya hakim kılıyordu yani iki ucu boklu değnek böyleside kötü öyleside her iki durumda fakire fuck yeah diyordu devlet düzeni. Şimdi gerçek çıkış yolunu söylüyorum bunu yaparsak kesin kurtuluruz bizim tek kurtuluşumuz insanlığa hatta evrene kafa tutabilecek hale gelmemizin tek yolu "insanlığımızı hatırlamamız" bu dünyada baki kalmayacağımızı ve sadece yaptığımız iyiliklerle anılırsak ruhumuzun huzur bulacağını ciğerlerimizden, böbreklerimizden hatta gerekiyorsa enjekte yoluyla tüm benliğimizin kavraması gerekiyor.

İnsanı sevelim kendimizinde insan olduğunu ve sevilmeye muhtaç olduğunu bilerek yapalım bunu kimseye zararımız dokunmaz bu bilinçle.

1|0
    0|0
    • Rica ederim de, neye teşekkür ettiğini anlamadım:)

• Şayet bir paragrafta olsa verdiğim emek için bir teşekkürü beklerim.(Bu sese kulak verdim)

• kapitalizm düzen olarak dünyaya çok şey kaybettirdi maddeye olan düşkünlük dengesizlik burada var öncelikle biraz maneviyat olsa bile bunlar yapılmaz

ayrıca kaybetme korkusu var insanların içinde mesela denizli de bir market var yerli eskiden küçük bir marketti şimdi büyüdü ve büyüyünce para kazanıp itibar görür oldular şimdide tarihi geçmiş et ürünlerini bir gece önceden klorlu suda bekletip tarihlerini yenileyerek satıyorlar

böyle insanlar birde itibar görüp millet vekili olmaya kalkışırlar sizce bu memleket neden düzelmiyor yanlış kişiler yanlış makamda iyiler kötüler kadar cesaretli değil :(

1|0
    0|0
  • her şey tüketiciden kaynaklanıyor. her ürünün bir maliyeti vardır. çoğu ürünler, normal olması gereken fiyatının çok çok altında satılıyor. firmalar zarar etmek için mi üretim yapıyorlar... içlerinde yabancı maddelerin olduğu açıkça belli. hangimiz pazarda küçük, ezik büzük, kurtlu ürünleri alıyor. çoğumuz, nerde şekli düzgün, çok iri ve fiyatı da daha uygun olan sebzeleri ve meyveleri tercih ediyoruz.

sen bir ürüne hakkı olan bedeli ödemezsen, piyasada da bu tür firmalar cirit atar.

1|0
    0|0
  • 5 yıldızlık bir soru öncelikle belirteyim.avrupa özentisi diyebiliriz.yabancı bir kadının haberi yapılmıştı.kadın röportajda ne güzel börekleriniz pideleriniz varken neden fastfood yiyorsunuz anlamıyorum demişti.avrupa değil burası olamazda.çünkü birşeye isyan edecek olsak tek başımıza etmek zorundayız.yani bunlar böyle devam eder.sokağa çık mcdonals dominos kfc little cesars coca cola pepsi vesaire bunlardan vazgeçermisiniz diye sor.yanıtları bellidir.hayır.o yüzden bırakalım gemisini kurtaran kaptan olsun.

1|0
    0|0
  • Sölemişsn zaten bikaç aç gözlünün cebini ve pis boğazını doldurmak için yaptığı bencillikten başka bişy değil. İnsanları bıraktık hadi kendi aile akrabalarını bile düşünmüolarki bunların dini imanı para ..

1|0
    0|0
  • Konuya devletin ilgili birimlerinin el atması hatta "kafa" atması lazım..

Tamam göya kontroller oluyor ama ne sıklıkla? Yani hepimizin haberlerden öğrendiği

işte damacana su meselesi, et ürünlerindeki katkılar vs. ünlü markalarda bile çıktı..

Ayıptır yazıktır yani.. Bunların daha erken teşhis edilip yapanın ocağına incir ağacı dikmek lazım..

Adamların dini imanı para olmuş.. Ticari ahlakı geçtim ,şeref haysiyet diye bir şey yok..

1|1
    0|1
  • Herşeyin ucu tek bir noktaya dayanıyor. Sağlık skandalları, savaşlar, ölümler, yaşamlar hepsinin çıktığı tek nokta paradır. Sağlıkla oynuyorlar, maliyeti düşürüp daha fazla para kazanmak için. Para için kendi sağlığıyla oynayan başkasının sağlığıyla mı oynamayacak? Dikkat ettim de cevaplayan kimseye cevap vermemişsin. Şayet bir paragrafta olsa verdiğim emek için bir teşekkürü beklerim.

1|1
    0|0
  • Sadece ilk cümleni okuyup şu cevabı verme gereği duydum. Türkiye büyük bir pazar, yurtdışında çoğu ilaç organikken bizde kimyasal. Satılmayan çer çöp ne varsa bize yedirilip içiriliyor... Antalya' da yetişen domatesimizi aşırı ilaçlı diye aç Rusya sınırlarına sokmadı ama biz o domatese dünya para veriyoruz. Düşün... Büyük bir pazar. Ne kadar inek o kadar süt

1|0
    0|0
  • para için anasını babasını öldürenlerin olduğu bi ülkede yaşıyoruz.

daha fazla para için milleti zehirleyenlere şaşırmamak gerek.

1|0
    0|0
  • az üretim az mâliyet çok fazla kâr elde edebilmek için tabiki..kimse kimsenin umrunda değil ben kazancımın derdine düşmüşüm banane insanların sağlığından gibi bir zihniyetin içindeyiz işte..İnsanın insana verdiği zararı başka hiç bişey vermiyodur heralde..Bugün Afrika sefalet içinde neden sömürgeci zihniyetler devletler yüzünden insan insana önem vermiyor işte...

1|0
    0|0
  • başka bi örnek vereceğim

mesela, yumuşak ve orta boy domatesleri yani yerli domatesleri -ki nesli tükenmek üzere, kimse almaz kolay kolay... illa sert ve iri olacak, sonra hormonlu yiyoruz deyip sitem edeceksin... tüketici olarak, eleştiri yapmanın yanında, uygulama da yapmalıyız...

1|0
    0|0
  • Sen zaten sorunun içinde vermişsin cevabını, paranın sen ucunu göster bizim milletimizin yapamayacağı şey yok. Bir insanda Allah korkusu olacak, yoksa süte suda karıştırır çeşme suyunu da damacanaya doldurur. Ama bu devirde iş öyle hal oldu ki eski kurnazlıkları mumla arar olduk, keşke sadece süte su karıştırsalar diyoruz.

1|0
    0|0
  • yani illa bizi al diyen yok sağlıklı alternatifler de var .

talep varki üretm yapılıyor.

1|0
    0|0
  • Yeni dünya düzeni , daha çok kazanma hırsı, kıyamet alametleri, dünya nüfusunun artışı, dünyadaki kaynakların tükenmesi, insanlığın değerini yitirmesi vs.vs.vs.

2|0
    0|0
  • hayatımızda EMİTASYON denen birşey girdi bu çinliler yüzünden türklerde onlardan geri kalırmı son 10 YILDA bu iktidar döneminde özellikle sahtekarlık arttı herkez birbirini çarpmaya basladı yapacak bişey yok en doğal olanı arastırmak zorundasın insan sağlığı artık çok ucuz.

1|0
    0|1
  • %99'u Müslüman olan bir ülkede ve Affedilmeyen tek günahın kul hakkı olduğunu bile bile bu kadar ahlaksızlık yapılıyorsa diyecek kelime yok sanırsam.

2|0
    0|1
  • yedirme o zaman. uretiçilerin çocukları ne yıyorsa sende onu yedır ıçır . böye sorumu olur kimse seni zorlamıyor

1|0
    0|0
    • Sen çok biliyorsun

• Bence sen tavsiyee bulunmak yerine benim dediklerimi anlamaya çalış Yada git naneli şeker ye begin damarların acılsın bu benım fıkrım SAYGI DUY cevap vermek zorunda değilsin.

• 1 liraya satılan döner gördüm Türkiyede tavuk döner böyle. Sanırım bu cevap herşeyi açıklıyordur.

O 1 liralık dönerde sadece deri ve tavugun kaç günlük etini kullanıyorlar ALLAH bilir.

1|0
    0|0
  • Ben tavukları çamaşır suyu ile yıkadıklarında ve inek memesinden döner yaptıklarını duyduğumda ölüyorum sandım :(

1|0
    0|0
  • Tek amaçları daha fazla para kazanmak olmuş adamların. Zaten kendileri özel organik pazarlardan alışveriş yaparlar veya onlar için özel çalışan kurumlardan, gidipte kendi ürünlerini kullanmazlar.

1|0
    0|0
  • yoğun talebi karşılayarak daha fazla para kazanmak için yapılan yanlışlar..bunlar aslında vicdanların köreldiğinin de göstergesi..

1|0
    0|0
  • para kazanmak. başka hiç bir amacı yok. gerisi umrunda değil.

1|0
    0|0
  • kendilerini para hırsı büyümüş. bunu yapanların zaten vicdanları yok.insanoğlu işte ancak bir avuç topraktan doyar

1|0
    0|0
  • dünyada karın tokluğu ve barınmadan gerisi yalan diye düşünüyorum..

hayasız şerefsiz insanlar ise para için neler yapıyor. bazen insanlığından utanıyor insan!

1|0
    0|0
  • Para.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 21

• Herşeyin başı para... Daha çok para kazanabilmek için yiyeceklerimize katkı ürünleri koyuyorlar. Bu kadar hastalığın çıkış sebebi bu yüzden... Şu anda artık hayvanlar bile atılan ürünleri yiyerek kısırlaşıyorlar. İnsanlara öyle bir ürün sunuyorlar ki o yiyeceği yiyen daha da aç kalıyor daha da yemek istiyor. Obezitenin çıkış sebebi bu işte... Biz küçük bir ilçede oturuyorduk.. Kendi meyvemizi bahçemizden alıyorduk. Şu anda şehirdeyiz ve burda yediğim yiyeceklerden sonra vücudumda bir takım değişiklikler meydana geldi... Onların tek istedikleri sadece para... Bunlar yüzünden birçok hastalık çıktı... KırımKongoKanamalıAteşi hastalığı çıktıktan sonra hemen Amerika aşı ürettiğini söyledi... Sizce 2 günde etkili bir aşı hazırlamak bu kadar kolay mı? Ama bizim ülkemize gelen o keneler 2 sene dayandı sonra artık bir daha kene haberi duymaz olduk... çünkü şunu unutmayalım ki insan eliyle yapılan herşey birgün sonra bozulacak ama Rabbin yarattığı hiçbir şey bozulmuyor taa ki Rabbimiz ''Bozulsun'' diyene kadar...

1|0
    0|0
  • amaç insanların sağlıklı olması değil ki,amaç daha az masrafla daha çok ürün satıp kar elde etmek dolayısı ile üretici senin sağlığını falan düşünmüyor...

1|0
    0|0
  • Duyarlı güzel yüzlüm benim, senin böyle anlamlı soruların devamlı günün sorusu olsun da, en çok kitleye ulaşsın istiyorum hep.. Göz görmeyince gönül katlanıyor diyoruz, yiyip geçiyoruz biz halk olarak.. Günahı vebali onların boynuna. Elbet günün birinde bu sahtekarlıkları kendi boyunlarına dolanıp, suçsuz günahsız bizlerin başına gelmeden kendi canlarının başına gelip bizlere yaptıkları haksızlığı, dolandırıcılığı anlarlar..Bunu en iyi böyle anlarlar ama bu ara da bizim gibi canını dişine takmış, her şeyin en ucuzua giden, yetirmeye çalışan orta kesime olur.. Onlar kahvaltıda kilosu 450 tl lik bal yesinler, biz içinde ne olduğu belli olmayan balı şifa niyetine yiyelim! Allah görüyor, herkes kendi kazdığı kuyuya elbet düşecektir bir gün..

1|0
    0|0
  • Bugün bu konuda çok mutlu bir haber aldım.Greenpeace destekçisiyim ve bence ilerde asıl sağlık sorununa yol açacak olan Gdo lu ürünler ile ilgili bir kampanya yapmışlardı

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF), 29 genetiği değiştirilmiş organizmalı (GDO) ürünün gıda üretiminde kullanılması içinTarım Bakanlığı'na yaptığı başvurudan vazgeçti.Greenpeace destekçileri olarak bu kampanyaya destek verdik.Sağlığımız için birşeyler yapılmalı ve büyük küçük demeden adım atmalıyız.Biraz da basının üstüne gitmemesi bu sağlık skandallarını bu hale getirdi.Uğur Dündar gibi korkusuz gazeteciler lazım.Soruna da beş yıldız.Gerekli bir soruydu.

1|0
    0|0
  • Onlar için para olsunda nasıl olursa olsun biraz olsun Allah korkusu olsa onca insanın sağlığıyla oynamazlar.Bizde milletçe içmeye devam ettikçe onlarda yapıyorlar.İnsanlar kolanın,cipsin içinde neler olduğunu bildiği halde çocuklarına bile kendi elleriyle veriyorlar.Bunu bilgili insanda yapıyor bilgisiz insanda.Nefsimize sahip çıkmayı öğrendiğimiz an o kişiler iş yapamayacak ve sağlıklı şeyler yapmak durumunda kalıcaklar.

1|0
    0|0
  • Öyle bir sınıra geldikki artık.konuyla alakasız olucak ama bugün haberlerde izledim kadın doğum yaparken bebeğini kesmişler neşterle çocuk ters çıkıyo diye paniklemişler sonra sezaryen yapmaya çalışmışlar kadının karnını keserken bebeğide kesmişler bebek 3 saat sonra vücudundaki çizikler yüzünden hayatını kaybetmiş hastahanede bir tane bile uzman doktor yok stajyerler yapıyor bunu düşün artık ne duruma geldik sağlığımız kimlere emanet!

1|0
    0|0
  • neden neden neden?

1|0
    0|0
  • İnsanlar kendi çıkarlarını düşünüyor..biz bilinçli olmalıyız ve uyarmalıyız çevremizi.

Örneğin sağlık ocağına sadece ufak bir soğuk algınlığı için gittiğimde bile canım doktorumun yazdığı ilaçlar;

Antibiyotik,baş ağrısı için hap,burnum akarsa diye damla,karnım ağrırsa diye şurup.

Gerçekten üzücü bir durum halbuki tek vereceği şey antibiyotik..şu olursa bu olursa diye dolduruyor ilaçları..tartışma yaratınca,kendini koruyunca da haksız oluyorsun.

1|0
    0|0
  • onların hepsi kayınvalidesini domuz diye satan insanlar.o sattıkları insanlarda bizleriz. yani umurlarında niye olalımki? bana dokunmayan yılan bin yaşasındacılık fikri bu kadar yaygınken insanlar içersinde.

1|0
    0|0
  • Amaçları para.

İnsan sağlığıyla oynuyorlar evet, ne yiyip içtiğimizi bilmek hakkımız olduğu halde bilemiyoruz..

1|0
    0|0
  • kapitalist bir dünyada yaşamanın etkileri tabi bunlar. toplum yozlaşıp çürüyor yavaş yavaş çürüme de en baştakilerden başlıyor. sağlıksız millet daha az düşünür. ama kaybedecek hiç bişi kalmayana kadar tabi.

1|0
    0|0
  • teknoloji, yeni ürünler, yeni yaşam tarzları... hepsi yalan... ne kadar gelişirse gelişsin, insanoğlunun geleceği yer yine çiftçiliktir. çünkü gelecekte herkesin kendi yiyeceğini kendi bahçesinde üretmeye başlayacağına inanıyorum. bu gidişle elimizde doğal olan hiçbir şey kalmayacak çünkü... en iyisi insan yapımı olan hiçbir şeyi tüketmemek, sadece doğalını tercih etmek...(tabi bulabilirsen)

1|0
    0|0
  • Para para para demiş Napolyon.

Bizde de şarkısı bile var: Para para para, varlığın bir dert yokluğun yara...

Para kazanma hırsı sağ olsun hep daha fazlası için...

1|0
    0|0
  • kapitalist düzen tabiki şekerim.

2|0
    0|0
  • birilerinin çıkarken birilerinin inmesi lazım da ondan, düzen böyle kurulmuş

2|0
    0|0
  • Dinleri imanları para olmuş şerefsizlerin.Allah bin belalarını versin ne diyeyim.

1|0
    0|0
  • Şerefsizler çünkü..

1|0
    0|0
  • para

1|0
    0|0
  • Ya işin sadece ticari boyutunu düşünüyorlar valla :(

1|0
    0|0
  • ve hala daha "mee" deyip geziyoruz.

1|0
    0|0
  • para kazanma hırsı,bilinçsiz tüketici,sömürülen ve sağlıklarıyla oynan insanlar..

1|0
    0|0
Yükleniyor...