Ailemden nefret ediyorum

Ailemden resmen nefret ediyorum artık. Hergün kavga ediyoruz, özellikle annemle. Nezaman annemle evde yalnız olsak ve kavga etsek veya tartışsak, özaman fazla sesini yükseltmez. Ama ne zaman babam evde olsun, ve biz annemle yine kavga edelim, o zaman resmen bağırarak konuşur, sırf babam duysun ve bana kızsın diye.

Babam zaten sinirlenmeye meraklıdır, yanında yere çatal düşürsem ona bile kızar yani `dikkat et!` diye. Az önce mesela sofrayı topluyordum, (aslında annem toplar hep ama çok yorulmuşmuş o yüzden ben topladım) ve erkek kardeşim daha yiyordu. Herkes tabağını bardağını bırakmış, bende onları topladım ve mutfağa götürdüm, ve sonra döndüğümde kardeşim herşeyini masada bırakarak koltuğa oturdu. Bende sinirlendim tabii, sonuçta benim orada masayı topladığımı görüyor, tabağını bardağını mutfağa getirmesi gerekirken orada bırakıyor nasılsa ben topluyorum diye.. Bende işte kızdım gel topla ben senin hizmetçin değilim diye, sonra birden annem karışmaya başladı `bağrışmayın` diye sonra bizde anne karışma biz aramızda hallederiz dedik, sonra annem daha çok bağırmaya başladı. Sonra birden bağıra bağıra babam geldi yanımıza ve 2 saat konuşmaya başladı. Bende sonunda `tamam baba anladık!` deyince fena sinirlendi ve bana `bana bak haddini bil çarparım ağzının ortasına yeter ramazan ramazan adamı hasta etmeyin` dedi...

Ya Allah aşkına ben şimdi ne dedim? Babam iki saat bize `biriniz 20 biriniz 18 yaşındasınız akıllanın artık vallaha geldiğimde normale dönüşmezseniz ikinizide evden atarım görürsünüz gününüzü` dedi, ve o bunları her gün söylüyor, (ama sizi evden atarım cümlesini ilk defa söyledi) e bende doğal olarak bıktığım için `tamam baba anladık` dedim, oda bana daha çok bağırdı..

Ben çok fena bozuldum, çünkü bana ilk defa `atarım sizi evden` dedi.. Resmen tehdit etti. Acaba o atmadan benmi 1-2 günlüğüne kaçsam evden gözlerini korkutmak için? dedemlerin evleri boş, onlar yazlıktalar, ve onların evlerinin anahtarlarının yerini biliyorum, 2 gün onlarda kalayım diye düşünüyorum, yoksa tamamen mi ters teper? şu annemle babama güzel bir ders vermek istiyorum aslında, çünkü son günlerde beni gerçekten çok kırıyorlar. Ne yapayım yani ben şimdi?

0|0
15|14

En İyi Erkek Görüşü

• valla bak ne yap bılıyor musun sımdı dedenlere gıt ama 24 saat kalmadan gel cunku polısı ararlar polıs bulur senı :) ama ıste 24 saat gecmezse aramazlar :) bak kardesınle organıze olabılırsenız ıkınız kacın derım bırazcık degerınızı anlasınlar cunku bırgun bır patlarsın cok kotu olur... Bırde annen tekrar babanın yanında aynı seyı yaparsa bul annenın acıgını sende soyle ve sen o bagırırken susuyorsan hep ezer sende bagır... Yıne evden atarım derse ztn ınsan yerınemı koyuyorsun de (sonra ıste kardesınde ınsaflıysa bu anda evden gıdebılırsınız ıkınızde)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Anladığım kadarıyla 20 yaşındasın ve okulun yok evdesin olur böyle şeyler hele okul falan bitip evden oldun mu çok laf yiyorsun ama inş herşeyin hayırlısını dile bizdede oluyo böyle şeyler hele ben kardeşim yüzünden babamla kavga ederim geçer böyle şeyleri takma:)))

0|0
    0|0
  • Eşin gider yenisini bulursun. Evladın gider yenisini bulursun. Ana ve baban giderse bir daha ahh bulursun... Kıymetini bil. Hassas oldukları konularda damarlarına basma. Alttan al.

0|0
    0|0
  • bunlar gelip geçecek şeyler kardeş allah daha büyük dert vermsin, çok ağır gelmekte ama biraz daha dayanmalısın, yahudi toplama kampında değilsin en azından

0|0
    0|0
  • valla bro senin tek çıkış yolun üniversite kazanaıp oldugun şehirden başka bi şehire gitmek 9 ay boyunca özlerler 2 ay severler başka türlü bu durumdan kurtulamazsın şahsen ben öyle yaptım anne babada degil abilerdende cekiyordum üni kazandım bir bardada çalışıyorum hergecem farklı bir eglence evden kaçmayla falan olmaz o iş 2 gün kaçtıgında nasılsa geri gelicek diyebilirler sen dediğim gibi sık poponu üni kazan farklı bir şehirde...

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • bir anne bunlari yapmaz. tek aklima gelen annen senin bir kaç acigini yani hatani görmüs ondan böyle yapiyor annenden dolayida baban da tepki veriyor. babam benim hatami görmüstü hep bana soguk ve kötü davranirdi bhr gün dayamadim aldim karsima konustum. evden kaçmak çare olmaz

0|0
    0|0
  • Ailenden nefret etme bence, evden de kaçma bana kalırsa çok çılgınca, sabretmeyi bil sonunda birgün gelir zaten evlenir ayrı yaşamaya başlarsın. Şu ata sozunu de unutma "Ofkeyle kalkan zararla oturur." ve "Sabrın sonu selamettir."

0|0
    0|0
    • valla benimkilerin degisecegi yok, ben kiymetimi anlamalarini istiyorum

• Annen ve babanı bu konuda suçlu buldum ama senide bilmiyoruz hep onları suçlamışsın eminim sende sütten çıkma ak kaşık değilsindir. Biraz da hatayı kendinde ara

0|0
    0|0
  • "sus. cevap verme kırarım kemiklerini" bu geçti mi tartışmada?

0|0
    0|0
    • vallahide billahide geçti!

• valla bunu söylemeden ölürsem içimde kalır :D ailendir, kızma. nesil farklı, hayat zor. anlaşmazlıklar olur ama herkes gider yine onlar kalır. iyi geçin ailenle. sizi çok seviyolardır emin ol

• ALLAH sabır versin, yurt dışındamı yaşıyon.?

0|0
    0|0
  • her dediklerine tamam demelisin.ama her tamam dediginide yapmıcaksın.bu iş bu kadar basit

0|0
    0|0
    • artik onada kanmiyorlar, tamam dedgimiz zamanda annem basliyor `hep tamam hep tamam diyorsun ama laf var icraat yok` diye :S

• bende aynı durumdayım.artık bende ailemden nefret ediyorum.halbuki onlar için zamanında geleceğimden vazgeçmiştim.geçen gün eve geldim kapıyı açtım anahtarla baktım annem babam konuşuyor.babam benim arkamdan konuşuyor ağır kelimeler kullanarak sonra tabi bende daldım içeri.çok ağır bi kavga geçti burun buruna geldik neredeyse vurucaktım artık.haksız yere arkamdan sallıyor bide babam olucak.ben her zaman açıksözlü davrandım.şuan maddi özgürlüğümü kazanmak üzereyim ve daha parlak bi gelecek beni bekliyor.işte o zaman bidaha yüzlerine bakmıycam.hayatıma zarar veren herkes hesabını ödüycek.

0|0
    0|0
  • çok uzun olmuş yaaa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• ailenle kavga edıyo olabılırsın ustunede gelıyo olabılırler ama asla nefret edıyorum sevmıyorum deme.Onların olmadıgını bı dusun ben kendımden ornek verıyım benım annemle babam ayrı annemle yaşıyorum babam benım yuzumu görmek ıstemedıgını artık cenazeme bıle gelmesın demış nedenı ne sadece annemle kalmak ıstemem ya işte senın yınede bı aılen var baban var yanında kötüde olsa var.Ama evden uzaklaşmak gitmek kaçmak gibi hatalar yapma daha sakın ol anlayışlı duymamazlıktan gel dedıklerını inan daha iyi olur senın için

0|0
    0|0
    • üzüldüm senin adina! umarim baban birgün söylediklerinin yanlis oldugunu anlar.

ama babam bana `atarim sizi evden` dedi, yani o benim gururuma dokandi, sanki beni evde istemiyormus gibi, ve bende duymamazliktan gelirsem o zaman benim yüzsüz oldugumu düsünecek..

• ya hayır saçmalama o anlık sinirle söylenmiş bişey emın ol hepimiz sinirle neler söylemıyoruz ama sonunda pişman oluyoruz dimi? emın ol şu dunyada bı tek aılene yuzsuz olarak görünmezisn sonuçta sen onların evladısın ıyı yada kötü yanında olmak zorundalar ve zorundasın kaçıp bi yere gitmekle kurtulamazsın sorununu halledemzsın emın ol..

• dinleme sakın hiç birini, burdaki kimseyede kulak aldırma okumuş kızsan kaç git evden, sana böyle davranmaya hakları yok, bir daha da geri gelme, sen bir insansın sana böyle bir sey yapmaya hakkı yok, ana baba diye melek degil onlar, ne adi ne pis aileler var, sana tavsiyem eger seni fazla rahatsız ediyorlar ve üstüne geliyorlarsa evi sonsuza kadar terk etmen, ömür boyu vicdan azabı cekerler eger biraz yürekleri varsa yani bune ya seni büyüttü diye istedigi gibi agzına mı sıcacak

0|0
    0|0
  • Hayirli geceler arkadaslar olayi okudumda sanki kendimi okudum bakin nedicem ben almanyada yasiyorum ve inancim sonsuz allaha daha yakin olarak islamin sartlarinla bir ev kurmak istiyorum eger böyle kisiler varsa birlik olup ev tutalim ve kendi duzenimizi kuralim indallah benimde sabrim tasti üstelik 28 yasimdayim allah yar ve yardimcimiz olsun

0|0
    0|0
  • canım ders vermeye gerek yok aslında sorun annende babanda bence babn ramazandan dolayı sinirli olabilir ama annenin inat yapmasına şaşırdım benım kardesımde yardım etmez bazen aynen oyle bı konu oldugunda bagırısırken babam ortaklaşa ypın der annem karışmaz bence kaçmaya çalışma kımseyı umursama ve okumanaa bak okul bıttıgınde yenı bır hayat senı beklıyor olacak..

0|0
    0|0
  • Bence yapma. Benim ailemde çok otoriter. Siz büyüdüğünüz için kontrolü elinden kaybetmekten korkuyorlar bu yüzden bu kadar üstüne geliyorlar.

0|0
    0|0
  • bence bu u yapma baban cok sinirliymiş zaten daha beter ters teper yani baska cözüm yolları bul derim ben

0|0
    0|0
  • Ayni durumlari bizde yasiyoruz yasimin 12 olmasina ragmen..

1|0
    0|0
  • Zor bir durum vallaha ne desem bilemedim..

Umarım duzelır bu durum.

0|0
    0|0
  • okul filan ne alemde okuyor musun?

0|0
    0|0
    • 2 sene önce biraktim okulu ve 9 aydir çalismiyorum. hep vedeyim yani..

• *evdeyim

• Hımm o zaman senin için öncelik bir iş bulmak olmalı sonra da evlilik..

• Ah bende yaşıyorum bu durumları lanet olsun nefret ediyorum bende ailemden artık daha liseye gidiyorum derslerim çok düşük ama yapamıyorum sürekli beni zorluyorlar ders konusunda olmayan birşeyi nasıl düzeltebilirsinizki. . . Kaçıp gitmek istiyorum şöyle bir kaç günlüğüne 😟

0|0
    0|0
  • BENDE AILEMDEN NEFRET EDIYORUM VE BENCE BINLERCE KEZ KACMAYI DUSUNDUM AMA PARAN OLMAYINCA GOT GIBI KALIYORSUNN BAK AILEM ASLINDA COK IYI HAK YEMICEM HER DEDIGIMI YAPARLAR AMA BEN BUYUDUKCE INSANLARN SINIRI ACILMASI GEREKTIGI HALDE DAHA COK SINIR KOYUYORLAR UYUZ OLUYORUM EHLIYETIMI NEREFEYSE ALICAM BANA GELMIS DIOKI ALSAN BILE TEK BASINA SUREMEN LANNN NII EHLIYET ALIYORUM OZAMAN BIKYIM YAA 9 DA EVDE OL DIYO l*n 18 IM HERGUN KESKE OLSELER DIYORUM ENAZNDAN EVLER PARA BANA KALIO RESMEN şu an ANLADIM KI AILEME FAZLA GELIYORUM PARALARI VAR DIYE VE ONLARIN PARASINI YIYORUM DIYE RAHATSIZ OLUYORLSR KENDIN GIT PARA KAZAN OZAMAN KONUS DIOLAR BENIM EVIMDE BENIM PARAMLA YASADIGIN SURECE BENIM KRALLARIM GECER DIYOR VE SANA BIRSEY DIYMMI EN IYI OLDGMUZ ZAMANDA BILE O DERECEDE BILE OLMELERINI ISTIYORUM ENAZINDAN MUTLU OLURUM

0|0
    0|0
  • bende bıktım walla kaçıp gidicem sonunda hep kızıyorlar yeter ya sewglmle ble buluşamıyorum

0|0
    0|0
  • ne haldesin tatlım.bende ailemden nefret ediyorum.başlık açacaktım önce yazılanları okuyum dedim.bıktım artık her şeyden iyilikte yaramıyor ya o çok koyuyor

1|0
    0|0
  • Kimse kimseye zulmetmesin artık bıktım ya

0|0
    0|0
  • bence onlarla hiç ilgilenme sürekli, odanda otur. çıkma odadan bir şekilde yaklaşacaklar sana.

1|0
    0|0
    • vallah 2 yildir hep odamda oturuyorum zaten, ama bir kere bile yanima gelip beni vagirdiklarini görmedim :(

Yükleniyor...