Ateistlik hakkında ne düşünüyorsunuz? Ateistliği normal karşılar mısınız?

Sosyal hayatımızda ben inançsızım diyen Allaha inanmıyorum diyan insanlarla karşılaşıyoruz peki onlar üzerinde önyargılarınız var mı? varsa neler? Atesitlik için neler söyleyebilirsiniz?

0|0
12|13

En İyi Kız Görüşü

• eğer inançlı insanlara saygı gösteren bir ateistse bende ona saygı duyarım.yok inançlı insanlarla dalga geçiyorsa saygı göstermiyorsa muhattap bile olmam.her koyun kendi bacağından asılır sonuç olarak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• herkese saygım vardır o konuda. mesela yakın bir akrabamız ateisttir. yurtdışında yaşıyor ve yılın belli zamanları türkiyeye gelirdi. kalabalık şekilde toplanırdık. yaşımız ondan çok küçük olmasına karşın kuzenimle ben onunla fikir tartışmasına girerdik. en rahat bizimle tartışırdı. çok zevkli bir sohbet olurdu. bir keresinde kalkıp eve giderken beni kenara çekip "inanın ve inanmaktan vazgeçmeyin. ben inanmadığım için içimde hep büyük bir boşlukla yaşıyorum. ama napabilirim? inanmak istiyorum fakat mantığım kabul etmiyor" demişti. o gün onun için çok üzülmüştüm. o günden sonra ne zaman ateist biriyle tanışsam aynısını yaşayıp yaşamadığını sorasım geliyor ama soramadım. kimseyle o kadar samimi olma fırsatım olmadı çünkü. ama insan insandır. dini, ırkı ne olursa olsun kimseye önyargılı yaklaşmam ve kimsenin inancı ya da inançsızlığı beni ilgilendirmez.

0|0
    0|0
  • önyargım yokta üzülüyorum böylelerine.çünkü inanmıyorum deyip bi işlerinde yaradana sığınanı çok gördüm.bence farklı olmak için yappıyorlar

0|1
    1|1
  • İsteyen istediğine inansın ya da hiçbir şeye inanmasın benim için fark etmiyor.Kendi görüşü..

0|0
    0|0
  • Tek tanrılı olan her dine saygım var ama ateistlere pek tahammüllüm yok, kusura bakmasınlar.

0|0
    0|0
  • insanların inançları ile bir alıp veremediğim olmadı ama herkes içinde yaşasın 2. kişiye karışmaya kimsenin hakkı yok bu konuda

0|0
    0|0
  • Onun bileceği şey,karışmak istemem.Kendi hayatı

0|0
    0|0
  • Ateistini de, hristiyanını da, müslümanını da, yahudisini de normal karşılarım, saygı duyarım. Tabii insan gibi insan oldukları sürece.

0|0
    0|0
  • insanlarin her turlu inancina saygim vardir, yeter ki onlarda baska inanctaki insanlara saygi duysunlar

0|0
    0|0
  • Pozitif yaklaşırım. Pamuk gibi olurlar.

0|1
    0|1
  • kendimi ve düşüncelerimi normal karşıladığım gibi onları da öyle karşılıyorum.

0|0
    0|0
  • 2 tane arkadaşım var inanmayan biri dinlere biri hiç bir şeye inanmıyor..

ben burnumu sokmam..

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• kuran da cennetin tasviri yapılıyor ama hiç bir ilahiyatcı çıkıpta cenneti bir türlü tam olarak tasvir edemiyor. nedeni sorduğumuzda diyorlar ki cennet öyle bir yer ki insan aklının tasvir edebileceği bir şekilde tasrlanmadı mantık bunu algılayamayabilir diyorlar .. zaten araştırın hepsi cenneti çok farklı şekilde tasvir etmeye çalışırlar .. şimdi soruyorum cenneti tasvir etmekte zorlanan bir zihin onu, yani cenneti yaradanı nasıl kabul edip tasvir edebilir ki .. ben allaha tüm kalbiyle inanan biriyim ... çokda dindar biri değilimdir kaldı ki .. ancak anlattığım bu olay aslında ateistlerin neden inanmadıklarına dair bir durum teşkil edebilir .. sonuçta çoğu mantığım kabul etmiyor diyor .. bir yanda da profosörler insan mantığının yetmediği yerler diyorlar oralar için .. inanların mantığı bile tereddüte düşebilirler bu konuda ki insa aklı işte o kadar kolay kabul edemiyor herşeyi .. ama mesela allaha zihnen inanmak değil zaten kalben hissetmek ... bazen Kuran okumak çok iyi gelir insana ... tavsiyedir ..

0|0
    0|0
  • Herkesin inancı farklı olabilir beni bağlamaz isterlerse krem peynire tapsınlar banane:)

1|2
    0|0
  • Ateist olmak farklı ateistlik propagandası yapan sümükler farklı. İstediği şeye inansın banane. Benim için Budist de aynı Müslüman da Ateist de. Ancak sen başkalarına dil uzatıyorsan ve yandaş çekmeye çalışıyorsan başkalarına hakaret edip. O zaman arkadaki kırmızı lambaları yakmak gerek.

0|0
    0|0
  • Ön yargım yok insanların fikirlerine bazen katılmasam da saygı duyarım fikirlerini de savunmalarını sonuna kadar desteklerim.

0|0
    0|0
  • Tanrıya veya ruhsal varlıklara olan metafizik inançların reddedilmesidir.

Ben bu evrenin boşuna hiç bir sebep yokken yaradılmıs olmasını anlıyamam.

Bizi dünyayı evreni yaradan elbet biri vardır ve onun yüceligi altında aciz kullar olarak onun varlıgını tartısamamız gerekirken bile onun var olmadıgını soyleme curetinde bulunamam.

Ama ateist olan kişiyi normal karşıların herkezin dogruları vardır.

Benim dogrum bana dogrudur ona yanlıstır.

Tek gerçek hakikattir.

0|0
    0|0
  • En yakın arkadaşım koyu bir ateisttir. Herkesin kendi görüşüne saygı duymak gerekir; zira bana yönelik bir zararı olmadığı sürece hiçbir kaygım da olmaz.

0|1
    0|0
  • Putperestler puta tapıyorsa ateistler atamı tapıyor sdfgfdsfdsf

0|0
    0|0
  • farklı olmanın peşindeler.yada ateist olduğunu düşünmekte inancı var fakat eksik hayatındaki boşlukta tutunacağı bir dalı kalmamış kişiler geliyor bana .

0|0
    0|2
  • Ateistleri normal karşılarım. Agnostikleri gözlerinden öperim.

1|0
    0|0
  • normal karşılarım,ama görüşlerine katılmam,en kötü inanç inançsızlıktan iyidir

0|0
    0|0
  • benden uzak olsunlar

0|0
    0|0
  • benim için dindarlardan daha normaller hem de.

0|0
    0|0
  • normal gelmiyorlar bana ama karışmamada herkesin çukuru ayrı...

0|0
    0|0
Yükleniyor...