Kapat

Tartışma değildir, sadece yanlış mı düşünüyorum ?

Sevgili arkadaşlar

Bazı din büyükleri Kur'an abdestsiz ele alınmaz, bel aşağısında tutulmaz vb. şeyler söylüyorlar. Arkadaşlar şöyle düşünün Kur'anı yeni okuyacak yabancı biri abdest almayı nereden bilebilir ki ? Kur'anı abdestli okumak tabii ki daha güzel bir davranış fakat zorunlu değiliz bunu kabul etmeliler. Kur'an bir kitap değil midir ? Kur'anı değil başka bir kitabı bel atında tutarak okuyan insanlar gördünüz mü ? Bu zor bir şey değil midir zaten ? Bu yüzden Kur'an dahil tüm kitapların bel altına indirerek okunduğunu görmedim. Kur'an bir kitaptır demiştim. Neden el altında gözümüzün önünde değilde bir duvarda asılı olarak bulunduruyoruz ? O okunmayı hak etmiyor mu ? Bence en yakınınızda bulundurun onu. Kur'anı yırtamazsın denilmemelidir. Yırtılsa bile bir şey olmaz. Sadece yırtmamalısın denilmeli. Bir şeye saygı duyuyorsan bunu yapmamalısın denilmelidir. Sevgili Müslüman arkadaşların ve kardeşlerim yanlış mı düşünüyorum ? Mantıksız mı söylediklerim ?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 3

• Kuran abdestsiz okunmaz.

0|0
    0|0
    • Neden taşınmaz söyler misin ? Diyelim dinsiz biri geldi daha hiç bir şey bilmiyor nereden bilecek abdest almayı aldı eline dini öğrenmek istiyor. Siz hayır olmaz öğrenemezsin abdestsizsin diye vaz mı geçireceksiniz ?

• İstersen diyanet işleri başkanlığına bir sor sitesinde soru sorma bölümü var.

• Sorunda bu zaten onlar fazla abartıyor.

• aynı sekilde dusnuyorum.

0|0
    0|0
  • Kurana abdestsiz dokunulmaz. 56:79 uncu ayeti okumanı tavsiye ederim. Bel altında tutmamak saygıdandır. Allah kelamı olduğu için. Haklısın genel olarak. Mantıklı dediklerin.

0|0
    0|0
    • Kur'anı yeni okuyacak biri nereden bilsin ? Dini yeni öğrenmek isteyen biri ? İyi niyetli değil midir ? Daha bismillah hiç bir şey bilmiyor.

• Arkadaşım, benim sizinle alıp veremediğim yok. Sizin söylediğiniz ayet Kuranda bir çok yerde geçiyor. Benim söylediğim ayetten önce gelen ayetleri söyleyeyim size. İnnehu(işte bu) lekuranun kerim(Kuranı kerimdir). Fi (İçinde) Kitabın meknun( Korunmuş olan Kitabın) La yemessuhu (Ona dokunulmaz) İllal(sadece) Mudahherun(Maddi ve manevi temiz olanlar). Yaniii. Ayetler sırasıyla. İşte bu Kuranı kerimdir. Korunmuş Kitabın içindedir. Ona maddi ve manevi temiz olmayanlar dokunamamaz.

• Eğer Mudahherun kelimesinin anlamı ya da tefsirinde yanlış var diyorsanız, mudahherun arapçada taharetten gelir. Taharet hem ruhen hem madden temizliktir.

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu Soru okadar Mantiksizki Kimse Cevap yazmaz

Simdi ben Acilisi yapdim bak nasil Yazmaya basliyacaklar

Senin en cabuk yönden bir Camiye gidip Hocalardan Ders alman Sohbetlere katilman

0|0
    0|1
  • kurana bu saygıyı türkler gösteriyo. araplarda böle bişey yok. öğlen namazından sonra kuranı yastık yapıp uyuyolar. abdestsiz de taşıyorlar sanırım.

0|0
    0|0
  • Dostum bahsettiğin olaylar Kur'an -ı Kerim'e saygıdır...Bu da Allah'ın kelamı olmasından kaynaklıdır...

0|0
    0|1
Yükleniyor...