UEFA'nın yeni kararını nasıl değerlendiriyorsunuz?

UEFA'nın yeni oluşturduğu radikal planlar kapsamında, tek maçlı eleminasyon sisteminin uygulanacağı maçlarda penaltıların uzatmalardan sonra değil, maçtan önce kullanılması tasarlanıyor. UEFA, bu kararıyla, hücum futbolunu ve rekabeti artırmayı planlıyor. Bana saçma geldi, sizler ne düşünürsünüz?
Eğer illa rabet artacak ve maçlara heyecan gelecekse ofsayt kaldırılsın, bol gollü maçlar olsun derim. Ne düşünüyor sunuz?

Güncellemeler:
Tüm arkadaşlarımıza +1'i duyurmamışım :)

0|0
39

En İyi Kız Görüşü

• saçma bir şey olur uygulanırsa, kardeşim ve erkek arkadaşım da öyle düşünüyorlar :)

0|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Ofsayt kaldırılsa futbolun ne anlamı kalı ki gol atmak bir tık kolaylaşmıs olur, bu saçma. Penaltıların önce atılması bir yandan iyi bir yandan kötü

0|1
    0|0
    • Kaldırılsa süper olacak demedim zaten, maçlarda mücadeleyi artırmak için, heyecanı artırmak için penaltıları öne alacaklarmış, bunu yapacaklarına ofsayt kalksa daha iyi olur dedim. Bir istek değil, mukayese belirttim.

• Onu zaten anladım, bende senin düşüncene cevap verdim. Penaltıların başta olması, penaltılarda mağlup tarafın maça asılmasını saglayabilir ama bir yandan da galip tarafın tamamen savunma oynamasına neden olur. Aslında düşününce belki güzel olabilir

• Penaltıların başta olması, penaltılarda mağlup olan takım aynı zamanda nispeten güçsüz olan tarafsa moralleri bozabilir, bilmiyorum UEFA bu değişikliği 'radikal kararlar' başlığı altında gündeme almış, uygulanmama veya altın gol gibi bir süre sonra vazgeçme ihtimali var bence.

• Banada saçma geldi maçtan önce olur mu ya

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• UEFA şaşırma sabrımızı taşırma

0|1
    0|0
  • ofsayt kaldırılırsa kale önünde bekleyen şişkoların olduğu mahalle maçları izleriz
    penaltılar önceden kullanılırsa avantajlı ekip daha defansif oynar

0|1
    0|0
    • Ofsayt kalkacak olsa gol sayısı artar. Bu kalenin önünde bekleyen varsa, karşı kalede de benzer bir durum olur. Ama penaltıların önce olması konusunda aynı düşünüyorum usta.

• Farklı düşünüyorum ama değişik örnek oldu :)

• emin ol böyle olur yani. mesela ben basket maçlarının son dakikası hariç evin salonunda oynasalar dönüp bakmam. gidiyolar basket, geliyorla basket. bir maçta 100 sayı oluyorsa ne anlamı var :)
      dediğin gibi düşüncen kötü demiyorum bana böyle daha iyi gibi geliyo sadece

• Cok sacma ayni ofsaytin kaldirilmasi gibi bu haliyle ideal futbol.

0|1
    0|1
  • futbolu izlememizin amacı zevk almak ve buda gollerden ve pozisyonlardan geçiyor. bu kurallar iyi olabilir. ofsaytın tamamen kalkması olmaz belki ama ofsat çizgisinin orta saha çizgisinden itibaren değilde kaleye daha yakın bir yere çizilerek oradan itibaren ofsayt kuralının geçerli olması daha uygun olabilir.

0|1
    0|0
    • Mantıklı. Bir şekilde kuralın değiştirilmesi golsüz maçlara heyecan katabilir. Ama UEFA bunu değil de hiç hesapta olmayan, kimsenin tartışmadığı birşeyi gündeme getirdi.

• Az önce okudum ben de, daha önce de bazı radikal kararlr olmuştu, vazgeçilebilir bundan da. Sitelere bakıyorum da iyi olmuş diyeni okumadım abi

0|1
    0|0
  • Salak salak şeyler düşünüyor bu Platini. Yok sarı kart gören 5 dakika saha kenarına gelsin falan. Bakalım hangi saçmalıklarla karşımıza çıkmaya devam edecek.

0|1
    0|0
    • Maç boyunca hiç sarı veya kırmızı kart görmeyen takım, 80. dakikadan sonra 12 kişi oynasın, fair play e teşvik :) az önce düşündüm..

• Rüyasında görüyor herhalde o gerizekalı bunları. Bilinçli olarak düşünerek yapıyorsa futbolun içine nasıl ederim diye planladığı için yapıyordur.

• Futbol öyle bir dokuya sahip ki çok radikal kararlar özünü bozar bence.

0|1
    0|0
  • maçtan önce nasıl

0|1
    0|0
    • Bu konuda iki planları varmış, biri maç başlamadan hemen birkaç dakika önce, diğeri 90 dakika bittikten hemen sonra ama ikisi de oyunun yapısını bozar.

• Bizde de durum kötü, günlerce oyuncuları, kavgaları konuşuyoruz. Milli takımın bir sonraki maçını, puan durumunu çoğumuz bilmiyoruz.

• bizdeki iç çekişme takımların teknik adamların birbirini vurup üste çıkma çabasından kaynaklı şike iddaalarıve takımların birbirlerine yaklaşımları iç spor barışımızı bozdu linç kültürü var
      kaliteli sporcu yetişmiyor teknik patronlar ünvan alıyor ama mimlli takımlar direktörü falan diye ama başarı getiremiyor çünkü kkendileri sayıyor hep yerlerinde başka ülke milli takımlarını böyle yönetseler ya kapı önüne konurlar

• One olmaz ole yaa

0|1
    0|0
Yükleniyor...