Sizce KS'da neden yaş limiti 18'dir?

Açıksözlü olmam gerekirse bu siteye 17 yaşında üye olmuştum ve o zamanlar daha çok ilgimi çekmişti. Şu an 18'im ve o kadar ilgimi çekmiyor. Bu da demek oluyor ki, yasak olan her şey tatlı gelir. Yalnız anlam veremediğim bir yanı var ki, o da bu sitede yaş sınırı olması. Çünkü, inanın bana buradan çok bilgiler edinebiliyor insan. Küçük, büyük her yaşta insanın her konuda bilgisi oluyor. En azından benim için öyle. Tamam, belki evlilik, cinsellik, yada argo telaffuzlarda bulunulabiliyor fakat inanın bana artık 8 yaşında ki bir çocuk bile sizin bilmediklerinizi biliyor. Böyle bir zamanda da bazı şeylere sınır koyulması biraz tuhaf geliyor.

Sizce bu statüde bulunurken aranılan nitelikler arasında 18 yaş sınırı olması nasıl karşılanabilir?

0|0
4|10

En İyi Kız Görüşü

• 18 yaş altı olanlar üye olmadan tüm soruları okuyabiliyorlar zaten üye olduktan sonra bir kategori daha açılıyor o da cinsellik ben oraya girmiyorum çünkü etik bulmuyorum fakat 18 yaş altı birinin ilgisini daha çok çeker orası..Ayrıca zaten sitede çok var o ergen soruların geneli 18 yaş altına ait ;)

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• 18 yaş altı da girerse burası iyice çocuk bahçesine dönebilir. :)

0|2
    2|0
  • Cinsellik kategorisi sitede var olduğu sürece bu kural her zaman olacaktır sadece burada değil heryerde bu böyledir.Evet genel olarak bizden daha ufak yaştakiler herşeyi biliyor olabilir ama bu bir yasadır.

0|1
    0|0
  • 18 yaşından küçüklere sigara satmıyorum suça ortak olmuyorum

0|2
    1|0
  • Bütün sitelerde bu kural vardır. Site yönetiminin değil, Kültür Bakanlığı ve denetim kurulunun kararı.

0|1
    0|0
  • bu onların kararı değildir arkadaşım.. cinsel kategori olduğu için zorunludur.. istesende istemesende..

0|1
    0|0
  • Yaw site herkese ilk zamanlarda çok iyi geliyor ama dikkat et tüm sorular hep bi önceki günün aynısı gibi 2 kelime değişip yazıyorlar adamlar geçmişde en çok oy alan veya yorum yapılan konuları tekrar tekrar açıyor o yüzden bayat tadı veriyor bi süre sonra...

0|0
    0|0
  • Sorduğumuz sorulara çözüm olabilecek cevaplar istiyorsak bence bu şart.

0|0
    0|0
  • Cinsellik varda ondan.

0|1
    0|0
  • kanun gereği 18 yas uygulaması olması gerekiyor sanırım o yuzden bu uygulama var

0|1
    1|0
  • cinsellik odlugu ıcın yas sınırı normal

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 18 yaş altı okuduklarını gerçekleştirmeye dah açok meyillidir yani gerçeklik algıları sorgulama yetenekleri düşüktür. Ama sonrası kişiler kendilerine göre dorğu yalnış algısı geliştirir yorum yapabilir. Kendi kendilerine öğrendikleri onları ilgilendirir ama gözlerine soka soka yazmanın bir anlamı yok. Yeterli fiziksel,ruhsal ve bilişsel olgunluğa ulaşmadan her kategori için geçerli bu bilgi almaları bence zararlı.

0|0
    0|0
  • zaten bebe becik önem vermiyor o yaş sınırına :/

0|0
    0|0
  • Cinsellik kategorisi yüzünden sanırım. 17-18 fark etmez ama zaten.

0|0
    0|0
Yükleniyor...