Sizce en iyi en prestijli özel üniversite hangisi ?

eğitim sosyal imkan akademik başarı yurtdışı anlaşmaları ve çevrede kabul görme oranı olarak en iyi özel üniversite hangisi ?

• Bilkent
    38% (3)73% (8)58% (11)Oy Ver
  • Koç
    25% (2)9% (1)16% (3)Oy Ver
  • Sabancı
    12% (1)9% (1)11% (2)Oy Ver
  • Diğer (isim veriniz )
    25% (2)9% (1)15% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
bilkent diyen arkadaşlar bilkent ankette %0 gözüküyor ankete de katılsanız :(

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• şeyh edebali uni :)

0|0
    0|0
  • Ben istanbul ünide okudum dünyanın en iyi 500 üniversitesinde yer alan tek türk üniversitesi İstanbul Üniversitesi. Bu açıdan bence istanbul üniversitesi :)

0|0
    0|0
  • uu özel üniversiteyi düşünmeye başladın demek...

0|0
    0|0
  • bilkent

0|0
    0|0
  • 1. Bilkent

2. İstanbul Şehir

3. Koç

0|0
    0|0
    • Otelcilik hizmetleri ne demek? Ayrıca hiçbirine iyi veya kötü demedim. Hepsinin iyi olduğu zaten belli. Kendimce (öğrenci bakış açımdan) karşılaştırmalarını yaptım.

• Otelcilik hizmetleri ile bilimsel yeterliliği ayırtetmen lazım

• bence bilkent

0|0
    0|0
  • bilkent usta

0|0
    0|0
  • Dünya bilimine katkımızın SIFIR olduğunu hatırlatayım:(

0|0
    1|0
    • cerrahpaşa da türkiye deki bi kampüs yanlış olmasın.ege ve akdeniz üniversiteleri de öyle... ben türklerin tıpta gayet iyi yol katettiklerini ve tıbbi bilimlere önemli katkılarda bulunduklarını düşünüyorum.

• Düşünme. İstatistik verilerine bak. Bir zamanların cerrahpaşa rektörünün tez'i bile çalıntıydı.

• Bilkent'in üstüne yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Koç ve Sabancı yı araştırdım ve koç burun farkıyla önde bence. Bölümüne göre öğrenci başına düşen öğretim üyesi çok daha fazla ve akademik burs konusunda daha cömert. Erasmus a gelirsek ben sadece non erasmusla ilgilendiğin için şu karşılaştırmayı yapıyorum: Sabancı'nın 5 adı duyulmamış üniversiteyle anlaşması varken koçun 10-15 üniversiteyle hatta birkaç ivy league üniversiyle anlaşması var. İkisinin de akademik kadrosu iyi ve ikisi de ilk sene ortak dersler aldırıyor öğrencilerine bu yüzden daha donanımlı öğrenciler yetişiyor. Sosyal imkanları ikisinin de oldukça zengindir özel üniversite sonuçta. Ankarayı düşünmediğim için bilkenti direkt eledim:)

0|0
    0|0
    • Bir üniversitenin iyi veya kötü olmasına yukarıdaki kriterleri (otelcilik hizmetleri) referans alınarak karar verilmez)

• Yeditepe

0|0
    0|0
  • koc

0|0
    0|0
  • Sanırım özel ünv diyorsun.

0|0
    0|0
  • Boğaziçi

0|0
    0|0