Sizin sevgi diliniz hangisi?

Dr. Gary CHAPMAN ' ın " Beş Sevgi Dili" adlı kitabını belki aranızda okuyanlarınız vardır.İnsanların özellikle eşlerin iletişimsizliğin de, farklı sevgi dillerinin kullanıldığını ama karşımızdaki tarafından bilinmediği için çoğu ilişkilerin buna bağlı olarak nasıl bitme noktasına kadar geldiğinden bahseder ve örneklerle gerçek sevginin nasıl keşfedildiğini gösterir bize..

Peki sizin sevgiyi ifade etme şekliniz nedir?

• Onay Sözleri
    33% (5)20% (1)30% (6)Oy Ver
  • Nitelikli Beraberlik
    33% (5)20% (1)30% (6)Oy Ver
  • Hediye Almak
    7% (1)0% (0)5% (1)Oy Ver
  • Hizmet Davranışları
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Fiziksel Temas
    27% (4)60% (3)35% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• ben bu kitabı kısa bir süre önce okudum, çok faydalı bulmuştum. benim baskın sevgi dilim fiziksel temas. ondan sonra nitelikli beraberlik. herkese okumasını tavsiye ederim. diğerlerini de çok az da olsa kullanıyorum. gerçi bunları herkes kullanıyor önemli olan kendin de en baskın olanını bulmak, sonra karşı tarafın dilini bulmak. bulunca mutluluk zaten gelir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Fiziksel Temas

1|0
    0|0
  • Sevgimi güzel ifade ederim.

Direkt ve şok edici :))

karşımdaki sevgiden anlamıyorsa

bu onun sorunu.

1|0
    0|0
  • Bu 5 çok geniş kapsamlı değil ya

1|0
    0|0
    • başka neler ekleyebiliriz sayın basküler:)) düşünceleriniz?

• tühh:/ napalım,sağlık olsun..

• Belli olmaz yaa :)

• Kitabı okumadım ama c,d,e şıklarının üçüde bende mevcut aşk ilişkilerinde.

1|0
    0|0
    • üstadım, okumanı öneririm.basit bir kitap gibi aslında ama yine de hoş şeylerden bahsetmiş..bir kaç saate bitirirsin sen onu:) ayrıca şıklarda güzelmiş:)

• ne desem bilemedim:)

• Tebessümün yeter hayranlık uyandıracak kadar güzel :)

• Benimkisi arı dili :)

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• kitabı okumuştum sevgi dillerini iyi bilirim kendimde uygularım karşımdakininde sevgi dilini öğrenmeye çalışırım. Sevgimi anlatıcam diye boşa kürek çekmemek için. Ben testini yapmıştım hizmet davranışları ve fiziksel temas ön plandaydı .Bunlaral beni sevdiğini anlaybiliyorum. Ben sevgimi nasıl gösteirirm kişiden kişiye değişsede genellikle hizmet davranışı ve onaylama büyük çoğunlukta.

1|0
    1|0
    • sadece evlilik olarak değil, insanlarla ietişimde de bence büyük bir yere sahip ..ben öyle düşünüyorum.."boşa kürek çekmemek" gerçekten önemli bir ifade olmuş..teşekkürler yoionna:)

• Kitabı okumadım ama az evvel internetten konusuna ve seçeneklere göz attım.

Bana göre kendi sevgimi en iyi ifade etme şeklim kaliteli zaman geçirmek. Yani senin şıkların üzerinden nitelikli beraberlik oluyor sanırım.

Beraber aynı frekansta güzel ve kaliteli vakit geçirebiliyorsak ve bundan keyif alıyorsak hatta ve hatta tadı damağımızda kalıyorsa bu bana göre sevgiyi en iyi ifade etme şeklidir.

1|0
    0|0
  • Karşılıklı anlayış ve hoşgörü

1|0
    0|0
  • benimki fiziksel temas...

tabiki güzel sözler de söyluyorum ama mutlaka fiziksel temasım da olmalı

mesela ellerini tutmak, boynuna sarılmak, Öpmek, yüzünü okşamak vs... gibileri :)

öyle olunca daha fazla sevgimi göstere biliyorum... :P

1|0
    0|0
  • Hediye Almak

0|0
    0|0
Yükleniyor...