Hangi yasal yollardan gidilmeli? Bunun için ne yapmam lazım

arkadaşlar bizim mahallede 2 yaşlı çift var adam çok huysuz ve seneler boyunca eşini dövmüş kadın ölümlerden dönmüş ve adam bu kadını çok dövüyor kadının akıl sağlığı falan kalmamış ve çok zayıf bugün sokak ortasında ağladı ya gözü mosmor mahallede kimse bişi yapmıyor ve çok çekiniyolar neden eşinden kimsenin umurunda değil yani bu olaya bir el atan yok herkes kendi derdinde banane diyip geçiştiriyolar herkes bizi ilgilendirmez başkası yapsın kurtarsın derdinde herneyse sorum şu ki ben bu adamın aklını başına nasıl getirebilirim dağ başında yaşamadığını anlamalı bunun için hangi yasal yollardan gidilmeli ?

Güncellemeler:
arkadaslar ben kadının esini ihbar ettim tanidğim polis kadın vardı gitti evine adama iyi gözdagi vermiş olmalı ki adam daha dövmüyo :)

0|0
8|9

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• SENİN POLİSE İHBAR ETMEN YETERLİDİR. AMA TABİ BÖYLE DURUMDA POLİS İFADE ALIYOR FALAN UĞRAŞMIYOR BARISTIRIP EVE GÖNDERİYOR. AMA EN SON YİNE DEĞİŞEN YASALAR VAR. KADIN ÖLÜMLERİ ARTTI MALUM BİRAZ DAHA DİKKAT EDİLMEYE BASLANDI. KADIN KENDISI YAPMIYORSA SEN BİR İHBAR YAP. MERAK ETME SANA SIÇRAMAZ OLAY. ARTIK ESKİSİ GİBİ KİMSİN NESİN FALAN DİYE ÇOK SORGULAMIYORLAR

1|0
    0|0
    • yaptım tanidiğim bir polis kadına anlattım druumu oda magdur olan kadını yanına gitti kadınla konustu kocasiyla falan biraz gözünü korkuttu adam bişi yapamiyo

• kısmette kısmete bırakma işi az adım at yanı dımı. kavgaya tabı tutuscaz. saç basş dalıcam sana:)

• herseyin bası kısmet birakmam lazım :) kimmm senmi dalacan kafa göz girerim valla:) gelmemem daha hayirli

• Polise bildirin. Kanıt olarak kadının o vaziyetteki görüntülerini çekin delil olarak sunun.İnkar etme gibi şansı olmayacaktır.Ondan sonrası tamamen hukuka kalmıştır.

0|0
    0|0
  • yaşlı maşlı dinlemem azını burnunu kırarım o pezevengin.yasal yolla bi yere varamazsınız.dediğiniz gibi kadının piskolojisi bozulmuşsa adam hertürlü yalanı söyler yırtar.

0|1
    0|0
    • evet gördüğüm zaman yüzüne tükürmek geliyo içimden bişi diyemiyorum yaa ama içim aciyo yazık bişi yapılmalı

• teşekkürlük bi iş yapmadık.

• peki ben nezaketende olsa demek istedim

• Polisssss ( 155 )

0|1
    0|0
  • ordan burdan 5-10 kişi topla dövdürt tamamdır

0|0
    0|0
  • Polise gitmelisin, itiraz etse bile darp raporu alınır.. Sessiz kalma bu durum karşısında.

0|0
    0|0
  • Polisi ara, kadin siginma evine gondersinler

0|0
    1|0
  • seviyorsan git konuş bence

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• eşi için sosyal dayanışma dernek ve vakıflar var ve bir av. ile görüş adama uzaklaştırma yada takip gibi bişey yatırılabilinir ama bunu uszmanından yard alarak yapmak gerek.Gerçi o adama haddini Allah inş. öbür dünyada bildirecektir ama ibret olsun diye mutlaka konuyu uzman kişilere danışarak çözmeye çalış.Allah yardımcısı olsun kadının...

0|0
    0|0
  • Hemen polise git durumu anlat... Gizli tanık ol eğer kimliğin ortaya çıksın istemiyorsan.. Ama şikayet edip birşey yapmazlarsa adama o kadını daha beter dövecek bu sefer.. o yüzden olana kadar bu olayın peşini bırakma ne insanlar var ya yatacak yerleri yok.

0|0
    0|0
  • dışardan baktıgında haklısın kendi açından. ama insanların da bildiği var ki böyle davranıyorlar.

karı koca herzaman tartışır bozuşur,sonra barışır,onlara mudahale edenler suclu olur. bu durumu cok gördüm yaşadım yakınlarımdan. onlar alışmış böyle yaşamaya. sen hiç canını sıkma.

0|0
    0|0
    • ama bu bir degil iki degil yazık ya gercekten bazen kadını dövüyo kadın gece boyu agliyo kimse gıkını cıkarmiyo

• dediğim gibi ailedeki bireylerin arasına dışardakilerin karışmaması en doğru olanıdır.

• bence polise git bizim mahallede kadının biri kocasını şikayet ettti de adam şu an hapiste teyzenin yerine sen şikayet edebilirsin...

0|0
    0|0
    • birazda cekinimyorum bana düşermi acaba

• :D olabilir valla :D

• Polisi ara şikayet et, kanıt isterlerse sağlık raporu alırsınız zaten, üstelik yasalarda da var şimdi, gizli tanık olabilirsin.Hiç bir şekilde adın, kimliğin açıklanmaksızın bildiklerini, gördüklerini anlatabilirsin mahkeme sürecinde de..

0|0
    0|0
    • kanıt toplamam lazım

• rica ederim bende tsk ederim

• Rica ederim..

• daha dövmüyor olması yeterli değil ki! direk ensesinden tutup hapse koysunlar hayvan herifi. ki muhakkak darpizi vs. var, raporla bu çok rahat yapılabilir, kadına yaklaşması engellenebilir, bir sürü yapılabilecek şey var.

0|0
    0|0
  • hem o teyzenin adına hem de senin adına sevindim :)

0|0
    0|0
  • Kadınları koruma derneklerine üye kadınları ara. Ama deli tipler olsun tuttuğunu koparan hakkını arayan tipler.Kadınları adamın başına musallat et.

0|0
    0|0
    • zaten o derneklerden birine üyeyim öyle birileride yok bilmiyorum denemek istiyorum

Yükleniyor...