Reenkarnasyon ve fizikötesi hakkında bilginiz var mı?

Arkadaşlar reenkarnasyonla ilgilenen var mı aranızda ya da böyle duyumlar alan? Tabii ki Kur'an da böyle bişey geçmiyor ama reenkarnayon yaşadığını söyleyen insanların sayıca fazla olmasının nedeni ne olabilir? Bir de Hatay'da çok fazla varmış bu olaylar..Saçmalık olduğunu bilsem de bazen ölen yakınlarımın tekrar geleceğine inanmak istiyorum..Sizin görüşleriniz var mı bu konuda?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Düşüncenin dini boyutunu zaten sizde ifade etmişsiniz, öldükten sonra dirilmek var ama ahir zamanda. Bu reenkarnasyon olayı ise tamamen sapkınlık olarak yorumluyorum, çünkü dini bütün, Allah korkusu olan yada en azından imanın şartlarından haberi olan insanların bu tür düşünceleri aklına bile getirmeyeceği aşikardır.

Zaten bu düşüncelere sahip olanlar araştırılsın, tamamen psikolojik etkilenmelerden, bilinçaltından ve düşünce boşluğundan kaynaklanan sebepler vardır. Açıkcası bilimsel olarak ispatlanmış bir kanıt görmedim duymadım.

Ne diyelim Allah biraz akıl fikir ihsan eylesin bu düşüncelere sahip olanlara...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Sadettin Teksoy sağolsun o soktu bunu milletin aklına büyük bir yalan veya hasta birileri 1-2 şey uydurdu basında abarttıda abarttı zerre mantıklı gelseydi araştırırdım ama cıks değil kanımca

0|0
    0|0
  • öyle şaçmalıkları bırakın boşluk içinde olan her insan böyle seyler onun ilgisini çeker senin dinine biraz önem vermen gerekiyor gitgide kötü hal almamam için . iyi geceler

0|0
    0|0
  • link

cem abi iyi yorumlamıs

0|0
    1|0
  • Benim 6 yasimdan bu yana tanik olduklarim oldu inanilmasi gereken bir gerck die dusunuyorum..,

0|0
    0|0
  • Git fizik oku baride bize anlat ya dogru konuscam en iyi cevap secilmicem nese acmıyorum agzımı :(

0|0
    0|0
    • ben işin sadece dini boyutuna bakmıyorum dinim islam tabi ki ona bi itirazım yok orda yazılan neyse doğrudur ama ben bu kadar insanın söylediklerinn neden kaynaklandğnı merak ediyorum düşüncelere saygılı olursanız sevinrim.

• yok saygılıyım yanlıs anlama hani bizde oturdugumuz yerden amerika aya cıkmadı deriz ya onun gibi bir espiri yapmak istedim. seni gucendirmek degil amacım ama bu zamanda genclerimiz hep internette dolasan bu yorumlarla kafasını takmıs durumda.

Ha diceksin sen okudunmu okumadım ama kendi dalımda en iyisini yapmaya calısıyorum.

Fizik otesi ve din konusunda liseden tanıdıgım bir kız arkadasım vardı dinine asırı duskun ve fizik hastası biriydi ve suan fizik okuyor arastırıyor bizde boyle olalum dyrm

• o kızla tanışmak isterdim :) ben internetten görmedim bunları tv'de takip ettğiğm bi program vardı bu konuyla ilgili şuan yok.ama bakış açıları kesin herkes kendi tarafından bakıyor dıncıler kesinlikle yok diyor araştırmacılar özellikle yabancılar var diyor ben de olmadığını düşünüyorum ama dünyanın her kesiminden insan bu olayı yaşadığını söylüyor.bunlar da akıl hastası mı yani niye böyle oluyo merak ediyorum ama bu bi çıkmaz sanırım başka şeylerle ilglnmem gerekicek..

Kızlar Ne Diyor 4

• Bununla ilgili bazı yazılar okudum, evde de kitaplar var bir kaç tane ara ara içlerine baktım, bununla ilgili belgeseller izledim, inanılmayacak gibi gelmiyor.. Ruh ölümsüz sonuçta..

Hepsinin ortak noktası 5 yaşlarında ailesine eski ailesini sormaya başlıyorlar, eski hayatlarını anlatıyorlar.. Eski ailesini bulup onlarla yaşayanlarda var.. Çoğunun üstlerinde eski hayatlarından kalma yara izleri, doğum lekeleri yeni hayatlarında da var.. Ünlülerden Harun Kolçak, 2. hayatını yaşadığını iddaa ediyor.

0|0
    0|0
    • evet bunları da araştırdım neden bu kadar insanın benzer şeyleri düşündğnü çok merak ediyorum aklımı her zaman karıştıran bi soru oldu..

• Kuranda geçmeyen bir şeye nasıl inanabilirizki bunun bir ispatı yok herkes geçmişten geldiğini söylüyor bazıları eski savaşçılardan birisi olduğunu söylüyor kimisi şehir olarak bir pilot verdiği uçak numarası modeli yaşadıkları adı vs aynı olunca milelt hemen inanıyor bir şeyleri ezberlemek zor değil bu durum özellikle reklam olacak bir konus ise gündemde kalması geeken bir konu ise her şey yapılır inanmıyorum ben.

0|1
    0|0
    • Bende oyle diyordum ama gozumle gorunce fikrim degisti anlatsam aklin hayalin durur

• bir şey olmaz merak etme sen :) gerçekten anlatmanı çok istiyorum bana mesaj at olurmu :)

• evet ya eğer bişeye tanıdık olduysan anlatır mısın ?

• Ben inanmıyorum. Eğer öleyse ben dedemle mi evleneceğim?

Geçmisini hatırlamayan ya da sevgilisini sanki 40 yıldan beri tanıyorum tarzı olursa ne olacak..

Akraba evliliğine karsıyım :)

0|0
    0|0
    • yani bu kadar insan sebepsizce saçmalıyor ya da akıl hastası mı diyorsun ? :) ben aslında bunun hatay'da yaygın bi inanış olduğunu düşünüyodum baya kafa yordum bu konuya ama saçma işte de merak bendeki kendimi tam olarak tatmin edicek cevabıı bulamıyorum..

• Saçmalamıyorsa sence dedeleriyle evlenmiş olamaları normal mi oluyor?

Neden hep aynı reenkarnasyon farklı insanlarda değilde akrabalarında oluyor.

İyi öleyse, lanet ettikleri insan yeniden bir kişi olarak doguyor..

O yıl hepsini öldürelim cocukların onun ruhu kimseye bulasmasın?

ya da en güzel söz suydu..

Dolu dolu yasamayı seviyorlar , tekrar tekrar dünyaya geliyorlar :)

• Görüşüm yok. inanmıyorum da

0|0
    0|0
Yükleniyor...