Arı sokmasına ne yapmak lazım?

Kolumu arı soktu iki gün önce. Yani dün diil ivelsi gin. Şişti ve kaşınıyor. Ben de bu yüzden uyuyamıyorum. Fenistil diye bir krem sürüyorum ama hiç faydasını görmedim. Ne yapmam lazım geçmesi için?

Güncellemeler:
Geçti artık teşekkürler cevaplar için :D

0|0
6|26

En İyi Erkek Görüşü

• Ben arıcılık yapıyorum şişen şişmiştir artık yapacak bişeyin yok inmesini bekleyeceksin :/ ilk soktuğu zaman sabun iyi gelirdi ama geçmiş artık inmesini bekle kaşıma kaşıdıkça kaşınır :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• içinin rahatlaması için alerjik tarzından igneler var onu vurdur. cünkü arının zehri bir yere olaşşınca sorun cıkar

0|0
    0|0
  • Arı sokmasına ilk olarak soktugunda buz koyulmalı ve daha sonrasında fenistil kullanırsan kaşıntıda geçer,şiştikten sonra çare beklemek ve fenistil kullanmak,ama çabuk inmesi için soguk ve sıcak su masajı uygula sırayla,zeytinyagı bal karışımıda iyi gelir,

0|0
    0|0
  • Fenistil bocek isiriklari icin mukemmel,ari sokmasina fayda etmez.. sogani kesip sursen sismeden faydasi olurdu. Bi daha aklinda bulunsun

1|0
    0|0
  • Aynen amonyak demek için girdim. Kaskın camı açık gidiyorum. Yanağımı eşek arısı sokuyor günaşırı. İşe giderken antibiyotiği almış oluyorum sabah sabah :D ayrıca iğnesini hemen çıkarın çünkü o iğne zehir akıtmaya devam ediyor.

1|0
    0|0
  • amonyak surun.

1|0
    0|0
  • geçmiş olsun. amonyak faydalıdır. eczanelerde bulabilirsin.

1|0
    0|0
  • Sende arıya sok intikam almış olursun:D olan olmuş ilk başta sorsaydın yardımcı olabilirdim ama şuanki şişmenin nedeni vücudunun savunma mekanizmasını harekete gecirmesi şuan orda bi mevzu donuyor zaten tek yapabilecegin sabırla duzelmesini beklemek:)

0|1
    0|0
  • buz koysaydın hemen şişmezdi en azından..iğneyi çıkart içinde kalmış olablir

1|0
    0|0
  • Üzerine küp şeker koymak gerekiyor

0|0
    0|0
  • Arı diline mi soktu ?

0|0
    1|0
  • fenistil etkili olmuyorsa git bi acile avil-dekort yapsınlar dicem de üstünden 2 gün geçmişse uygulanır mı bilemem. sabunlu ve soğuk suyla yıkamayı dene dicem, o ısırılmadan hemen sonra etkili olur. sen bi dene bunu, olmadı acile git.

0|0
    0|0
  • benide gecenlerde 12 yasında bi bıcak sokmustu. bende onu arıladım.

0|0
    0|0
  • çok geç kalmışsın soktuğu anda yoğurt sürecektin :)

0|0
    0|0
  • arının iğnesi içindemi çıktımı çıkardınmı

0|0
    0|0
    • bilmiyorum ki. görünmüyor bişey.

• doktora git iğnesi içinde olabilir halen aslında farklı yöntemlerde var ama geç kalmışsın

• arı sokmasına kırmızı çamurun iyi geldigini duymuştum şişmesini ve yanmasını engelliyormuş

arı sokması faydalıymışta vücuttaki ağılarını alıyormuş

0|0
    0|0
  • otur ağla nabıcan :)

0|1
    0|0
  • ne çabuk geçti

0|0
    0|0
  • sende onu sok çok rahatlarsın:)

0|0
    0|0
  • 155i ara; arıyı bul (kuduz filan olabilir:)

0|0
    0|0
  • yoğurt dökerler bizim orada :)

0|0
    0|0
  • Kibrit sürülür. bıçak sürülür.

Yengen yapmıştı böyle. kol kadar arının soktuğu yer şişmemişti :D

0|0
    0|0
  • yoğurt sür

0|0
    0|0
  • çamur sürmek lazım.

0|0
    0|0
  • domates sür

0|0
    0|0
  • yogurt sur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Sekerli su koy zehrini emer ve kasınmayı engelleer.Sinek sokmasındada yapılır buı islem.

1|0
    0|0
  • tükürüğünü sür :D

1|0
    1|0
  • Beni de sokmuştu geçen yıl. Sadece buz koydum.Bir süre acıdı fakat geçmesi 1 haftayı bulmadı, Bepanthen sürdüm birkaç gün

1|0
    0|0
  • bal sür :) arıya yine arının kendi ürünü ile karşılık vermiş olursun bir nevi panzehiri olarak yani :)

0|0
    0|0
  • Acile git bi avil yaparlar gecer kasintin

0|0
    0|0
  • sen de arıya sok :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...