• Sor
  • Bence

Asılmak yada ip atlamak boy uzatır mı?

Asılmak yada ip atlamak boy uzatır mı? sürekli süt içiyorum ve bunları yapıyorum işe yara mı?19 yaşındaym 160 boyum.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• ilk önce doktora git hormon testi falan yaptır büyüme hormonların durmamışsa hemen yüzmeye başla bence boyu en fazla uzatan spor dalı yüzmedir :)

Erkekler Ne Diyor 14

• Büyüme kıkırdağı kapanana kadar boy uzar.Zıplamalı sporlar basketbol gibi yararlı olur.Sonuçta ip atlamada da zıplama var.Barfiks de işe yarayabilir.

• bu yaştan sonra zor ama...sen devam et azimle çalışan duvarı delermiş..

• doktora git büyüme kıkırdaklarına baksın eğer açıksa uzarsın asılmak,ip atlamak ,zıplamak,yüzme,basket,koşu bunlar uzatır.

• Sakın, omurganızda problem oluşur, gelecekte fıtığın gerçekleşmesinin nedenidir. Basketbol oynamayı deneyin

• Asılmak diyince ben de ... Neyse sustum :D)))

• ne oluyor ya herkes aynı yorum? neyden bahsediyorsunuz yanlş bişey mı dedm

• Öncekileri Göster
    • Tmm güzelim kusura bakma biz böyle daldık erkek sohbetlerine...Boy uzatma konusuna gelince ip atlamak değil de barfiks çekmeni öneririrm. En etkili boy uzatma yoludur...

• teşekkrler

• yok be yawrum be kım demıs asılmak boy uzatır dıye yasına gore boyun gayet ıyı yas ve bı bayan ıcın ama illa uzucam dersen basket falan oyna daha zamanın var

• Teşekkr ederm yorum için içim rahatladı aslında biraz uzayamasam da

• :D oyle ılactı falan gerek yok bnce boyun cok cok ıyı şimdi basket oynayıncada bı garantısıde yok aslında ıs tamamen yukardakınde bıtıyo

• Haklısın teşekkrler:)

• erkek olsan neyse o yaştan sonra olabilir ama kızlar çabuk olgunlaşıyor... ama bak balık yağı gerçekten süper boz uzatır tavsiye ederim doktora git söyle o da sana balık yağı verecek eminim...

• işe yarar mı gerçekten

• tabiki de bak inanmıyorsan git doktora sor ben boy uzatmak istiyorum de balık yağından daha iyisi var mı sor olacağını sanmam

• evet uzun süre asılarak sallanmak boy uzatabilir. tabii yaş ve beslenme önemli. ayrıca baset oynamak sürekli botaya top atmak da boy uzamasında etkilidir. ama hemen olmaz. bunu yüzlerce yapman lazım, sabırla...

• senin uzaman geçmiş zorlamana gerek yok :)

• vücut 20 yaşına kadar gelişimine devam eder yaptıklarınla bu gelişime katkı saglayabilirsin

• O Kadarda kötü değilki boyun bence problem yapma...

• Bilmiyorum yaa taktım şu sıralar durduk yere zıplıyorum hep:) süt içiyorum aklıma geldkçee

• Takılacak bi mevzu olduğunu düşünmüyorum şahsen ama basketbol işe yaraya bilir asılmak iyidir ama kolların yorulur süt iyidir candırrrr cannn :)

• Bu yaşta neden intihar ediyorsun :/ yazık ya çok üzüldüm.

• hahh:)

• ince çok ince :)

• :))

• Asılmak deyince bir an şey sand... Neyse.

• bir an bende öyle sandım sonradan erkek mi kız mı diye baktım kızmış...

• Öncekileri Göster
    • soran kardeş üzdüysem özür dilerim...

• önemli değil

• uykunu da duzene oturt o zaman ıse yarar

Kızlar Ne Diyor 5

• büyüme kıkırdağı kapanmışsa uzamaz kızlarda 18 yaş sınır

• Yas dogru degil, ilk adeterden sonra bi kaç cm ya uzar ya uzamaz sonrasinda hiç uzamaz !

• kızlardan 18 yaşa kadar vakit var önemli olan büyüme kıkırdağının kapanıp kapanmadığı

• önce bir doktora gidip kemik büyüme hücrelerinin kapanıp kapanmadıgına baktırmalısın kapanmadıysa işe yarayabilir fakat kapandıysa uzamaz. Bu arada boyun iyi dert etme o kadar=).

• light süt iç kilo yapıyor fena

• Aslında sütlere güvenmiyorum o yzden bi tanıdıkdan alıyoruz günlük yağlı mı bilmiyorum:(

• Öncekileri Göster
    • nerelisin (artıladım bu arada seni) yok yani bizim buralılara benziyosun da.

• cevap vermiceksin herhalde korkmana gerek yok kötü bir amacı olan insan değilimdir zaten sadece merak ettim.

• asılmak ne ya

• mastürbasyon :)

• Öncekileri Göster
    • oohaa yaa ben demedim onu erkek arkadaşlar dalgasını geçiyo ben birşeye asılarak uzamakdan bahsediyorum of:( Sinir oldumm

• sapık cok hayatım

• bende duydum öyleymiş devam et bence

Yükleniyor...