Asılmak yada ip atlamak boy uzatır mı?

Asılmak yada ip atlamak boy uzatır mı? sürekli süt içiyorum ve bunları yapıyorum işe yara mı?19 yaşındaym 160 boyum.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ilk önce doktora git hormon testi falan yaptır büyüme hormonların durmamışsa hemen yüzmeye başla bence boyu en fazla uzatan spor dalı yüzmedir :)

Erkekler Ne Diyor 14

• doktora git büyüme kıkırdaklarına baksın eğer açıksa uzarsın asılmak,ip atlamak ,zıplamak,yüzme,basket,koşu bunlar uzatır.

• evet uzun süre asılarak sallanmak boy uzatabilir. tabii yaş ve beslenme önemli. ayrıca baset oynamak sürekli botaya top atmak da boy uzamasında etkilidir. ama hemen olmaz. bunu yüzlerce yapman lazım, sabırla...

• Büyüme kıkırdağı kapanana kadar boy uzar.Zıplamalı sporlar basketbol gibi yararlı olur.Sonuçta ip atlamada da zıplama var.Barfiks de işe yarayabilir.

• uykunu da duzene oturt o zaman ıse yarar

• senin uzaman geçmiş zorlamana gerek yok :)

• Sakın, omurganızda problem oluşur, gelecekte fıtığın gerçekleşmesinin nedenidir. Basketbol oynamayı deneyin

• vücut 20 yaşına kadar gelişimine devam eder yaptıklarınla bu gelişime katkı saglayabilirsin

• yok be yawrum be kım demıs asılmak boy uzatır dıye yasına gore boyun gayet ıyı yas ve bı bayan ıcın ama illa uzucam dersen basket falan oyna daha zamanın var

• Haklısın teşekkrler:)

• :D oyle ılactı falan gerek yok bnce boyun cok cok ıyı şimdi basket oynayıncada bı garantısıde yok aslında ıs tamamen yukardakınde bıtıyo

• Teşekkr ederm yorum için içim rahatladı aslında biraz uzayamasam da

• erkek olsan neyse o yaştan sonra olabilir ama kızlar çabuk olgunlaşıyor... ama bak balık yağı gerçekten süper boz uzatır tavsiye ederim doktora git söyle o da sana balık yağı verecek eminim...

• tabiki de bak inanmıyorsan git doktora sor ben boy uzatmak istiyorum de balık yağından daha iyisi var mı sor olacağını sanmam

• işe yarar mı gerçekten

• O Kadarda kötü değilki boyun bence problem yapma...

• Takılacak bi mevzu olduğunu düşünmüyorum şahsen ama basketbol işe yaraya bilir asılmak iyidir ama kolların yorulur süt iyidir candırrrr cannn :)

• Bilmiyorum yaa taktım şu sıralar durduk yere zıplıyorum hep:) süt içiyorum aklıma geldkçee

• Bu yaşta neden intihar ediyorsun :/ yazık ya çok üzüldüm.

• :))

• ince çok ince :)

• hahh:)

• Asılmak diyince ben de ... Neyse sustum :D)))

• teşekkrler

• Tmm güzelim kusura bakma biz böyle daldık erkek sohbetlerine...Boy uzatma konusuna gelince ip atlamak değil de barfiks çekmeni öneririrm. En etkili boy uzatma yoludur...

• Okumaktan sıkıldım yazdıklarınızıı:(( Bayan var burda dimi

• Öncekileri Göster
  • Asılmak deyince bir an şey sand... Neyse.

• önemli değil

• soran kardeş üzdüysem özür dilerim...

• çok kötüsünüz yaaa ben ne diyorum dalga geçiyosunuz!

• Öncekileri Göster
  • bu yaştan sonra zor ama...sen devam et azimle çalışan duvarı delermiş..

Kızlar Ne Diyor 5

• önce bir doktora gidip kemik büyüme hücrelerinin kapanıp kapanmadıgına baktırmalısın kapanmadıysa işe yarayabilir fakat kapandıysa uzamaz. Bu arada boyun iyi dert etme o kadar=).

• asılmak ne ya

• sapık cok hayatım

• oohaa yaa ben demedim onu erkek arkadaşlar dalgasını geçiyo ben birşeye asılarak uzamakdan bahsediyorum of:( Sinir oldumm

• omla boymu uzar

• Öncekileri Göster
  • bende duydum öyleymiş devam et bence

• büyüme kıkırdağı kapanmışsa uzamaz kızlarda 18 yaş sınır

• kızlardan 18 yaşa kadar vakit var önemli olan büyüme kıkırdağının kapanıp kapanmadığı

• Yas dogru degil, ilk adeterden sonra bi kaç cm ya uzar ya uzamaz sonrasinda hiç uzamaz !

• light süt iç kilo yapıyor fena

• cevap vermiceksin herhalde korkmana gerek yok kötü bir amacı olan insan değilimdir zaten sadece merak ettim.

• nerelisin (artıladım bu arada seni) yok yani bizim buralılara benziyosun da.

• anlayan anladı boşwer. ne sorucaksın?

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...