Yaz ile gelen karınca istilası...Karıncalardan kurtulmanın yolu nedir?

Bu karıncalardan kurtulmanın yolu yokmu,evimize adeta karargah kurdular.Bugün sabah laptopu elime aldığımda tuşların altından bir anda ordu çıktı resmen ve hemen destek kuvvet geldi yani elektrik süpürgesi dakikalar süren operasyon başarı ile sonuçlandı ama,evin büyük bölümü özellikle mutfaki işgal altında.

0|0
613

En İyi Erkek Görüşü

• limonu kesip biraz ocakta yakabilirsiniz kokusu etkili oluyor. ve bulunduğu yerlere bir tutam kesilmiş limon maykıl karanki tarifi cidden etkili.

izninle buradan tüm sözde hayvancık severlere bir duyuru yapacağım. böcek türevleride bir hayvan, hayvan severlere duyurulur onlarada sagılı olun yoksa pepe izleme cezası

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Bizim evde de dolu koloni gibiler ben memnunum valla karıncalarla yaşamaktan. Çözüm olarak karınca tozu al geldikleri yere dök gidiyorlar gelmiyorlar. Bir süre sonra tekrar gelmeye başlıyorlar o zaman tekrar döküyorsun.

0|0
    0|0
  • karınca berekettir ya niye kovuonuz hayvanları yasık onlarada bırakın yaşasınlar işte sizinle beraber evde nolcakki 1 tanesi bile öldürmee kıamıorum :(

0|0
    0|0
    • 1dk lığına açıkta yiyecek bırakmaya gelmiyor,ekmek dolabının içine girdiği yetmiyor birde taa ekmek poşetine giriyor sonra gelde o ekmeği ye:) masum oldukları kadar mıkropda taşıyorlar o ayaklarıyla görünüme göre sınıflandırmayın böcek böcektir mikrop yuvası sokakda,evde,tuvalette heryerde geziyorlar sonra senin yiyeceklerine dadanıyırlar.

• sende haklısında işte :(

• defne yaprağı :) ağaçtan kopar karıncaların geçtiği köşelere koy 3-4 gün içinde kaçıyorlar.bizim burda teyzeler karıncakaçıran diyorlar hatta :D

0|0
    0|0
    • Teyzelere selam:) ya o çok zahmetli bana böyle bir ilaç olcak o ilacı yiyen karınca onu yuvasına götürcek komple hepsi ölcek.En son çare evi havaya uçurcam :):):)

• hayvan sever ayrıca veteriner hekim adayı olarak hayvan katline karşıyım ilaç konusunda bilgisizim bu yüzden :D

• Tedavi edemediğin canlı sonuçta salla:)

• Bizim eve basıyo şu an tatildeyimm burdakii evdede var.Salatalıklardan kacıyolaar..

0|0
    0|0
  • kesilmis limon diye bilirim ama denemedim..

0|0
    0|0
  • karınca berekettir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Yerlere herhangi bir şeyler dökülmüşse orada olmaları çok normal. Hem yazık karıncalara ıslak bir bezle bastırmadan sil ve sonra dışarıda silkele, öldürme hayvanları.

2|2
    0|0
  • geçen yıl benim eve de musallat olmuşlardı. açıkta en ufak bir şey kalsa hemen başına üşüşüyorlardı. açıkta yiyecek içecek bırakmayın.çıktıkları yerleri de ilaçlayın silikon vb şeylerle de kapatın oraları. raid'in yeşil ambalajlı bir böcek ilacı var. 15-20 gün etki ediyor. onu tavsiye ederim ayrıca.

0|0
    0|0
  • Ekmek derdinde hayvanlar çok rahatsız etmiyorlarsa ilaçlatma yapmayın zararları yok gariplerimin biizm evde de geziyorlar yerde kalan ekmek kırıntılarını alıp giidyorlar yerleride temizlemiş oluyorlar çok iyi hayvanlar :D

1|1
    0|0
  • arkadaşım sorma ya bizdede karınca sıkıntısı vardı ne yapıcaz anlamadım ekmeyi kopartırken bir baktım içi karınca dolu sonra tabak çanak yerde şeker falan görmesinler hemen bütün karıncalar mutfağı sarardı geçenlerde ziraat den ilaç aldık şimdi bayağı azaldı

0|0
    0|0
  • burayı işgal edemediler henüz :)

0|0
    0|0
  • birini öldür diğerleri cenazeyi gömmeye gitsin..temel yapmış işe yaramış..neden yaptıysam bu espriyi bana yapıldığında da gülmemiştim :D

Her neyse evin etrafına kireçle şerit çek..gelemezler..yuva önüne falan kireç dök..kireçe yaklaşamazlar

0|0
    0|0
  • Aynen bizim evdede dolu artık ailemizin bir parçası oldular onları seviyoruz <3

0|1
    0|0
  • Karinca duasi bire bir bn denedim basarili

0|0
    0|0
  • onlar kadar calıskan hayvancıklar varmı ya. ama büyükleride pis oluyo ısırıyolar.

0|0
    0|0
  • Öldürme...Geçtikleri yollara bol sirke sür...Kokusundan gıcık oluyorlar..

0|0
    0|0
  • Bende sadece bizim evi bastılar diye düşünüyordum.

0|0
    0|0
  • sakın öldürme...yuvalarından kapının çıkışına kadar tuz ve şeker karışımı yapıp yol yap

0|0
    0|0
Yükleniyor...