Mümin erkeklerin dikkatsiz olanları buraya bakın. :)

Evet Müslüman arkadaşlar. Kabir azabının ilk olarak üzerinize ya da sağa-sola idrar sıçratmaktan başladığını hiç duymuş muydunuz ? İşerken sağa sola sıçratmamaya ve prostat olmamak için de ayakta yapmamaya özen gösteriyor musunuz ?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Valla ben bunu bilymiordum ama sırf sıçrama olmaması için çömelir ozisyonda yapıyordum aşırı titizimde:-)ama fydaları varmış bari iyi oldu:-)

0|1
    0|0
    • Aynen öyle. Ben de aradaki farkı oturarak işerken anladım. İnsan daha bir rahatlıyor. Ayakta yapınca yarısı gitmiyor birde. :)

• Evet kardeş çünkü dizler idrar torbandan yukarda olmazsa ıkınma durumu olmuyormuş bunu demişti bi doktor o yüzden klozetler zararlıymış hatta.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

• kabir azabı diye bir şey yoktur sünnette ve kur'an da bununla alakalı hiç bir şey yok söylenen şeyler uydurma hadislerdir

0|0
    0|1
    • Evet dostum o ayet tam olarak açık değil ancak Kur'an da tam olarak yazmıyor diye bunu inkar edemeyiz. Aşağıda marco-paşa adlı kullanıcıya gereken yorumu yaptım. Senin verdiğin linkteki adam da aslında Firavun'a sabah akşam cehennemin gösterileceğini söylüyor. Bu da kabir azabı sayılmaz mı zaten ?

• benim demek istediğim olay şu bu konuda alimler gidecekleri yer gösterilecek diyor o zaten bir azap

• Mümin insan terbiyesini Allah resulu Hz. Muhammed mustafa sallalahu teala'dan aldıgı sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum belitmiş oldugun konuyuda 3 sene önce ögrenmiştim daha doğrusu ben 3 sene önce müslüman olmuştum

0|1
    0|0
  • 3 metreden sıçratmadan işeyeni direk cennete alıyorlarmış diye duydum.

0|0
    0|1
  • kabir azabı ? nerede yazıyor gercekten bilmekistiyorum

0|0
    0|0
    • Kabir azabına mı inanmıyorsun ?

• yok la çişle azabın alakası nerede yazıyor onu soruyorum

• Buhari ve Müslim, Abdullah b. Abbas (r. a)’ın şöyle söylediğini rivayet etmişlerdir:

Rasulullah (a.s.v) iki kabrin yanından geçti ve şöyle buyurdu: “Bu kabirlerde yatanlar azap görmektedirler. Ama büyük bir şeyden dolayı azap görmüyorlar.” Rasulullah (asv) daha sonra sözüne şöyle devam etti: “Evet bunlardan birisi, insanlar arasında söz taşırdı. Diğeri ise bevlinden (idrarını üzerine sıçratmaktan) sakınmazdı.

Yükleniyor...