Spordan sonra esneme hareketi yapmak?

Spordan sonra esneme hareketi yapmak kasların daha hızlı gelişmesine yardımcı olur mu?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• kas gelişimiyle bir alakası olmaz ama body building tarzı spor yapanlarda antremanda parmak uçlarında ve o gün çalışılan kas bölgelerinde laktik asit birikiyor. O asitin dağılması amacıyla esneme haraketleri yapılmalıdır.

0|1
    0|0
    • Laktik asitlerin dağılması da hipertrofiyi tetiklediğine dair bir makale okumuştum Muscle & Fitness UK edition'da.

• Dağılması zarar vermiyor, fayda sağlıyor sen yanlış anlamışsın. Hatta spordan sonra laktik asitin dağılması için 5-10 dakika civarı koşmak da iyi gelir.

• @fitguy
      hee ben yanlış anlamışım, ozaman aynı fikirdeyiz dostum :)
      bende antremandan sonra sırf laktik asit dağılsın diye 5dk ip atlıyım esneme haraketleri yapıyorum ^^

Erkekler Ne Diyor 8

• Evet kısmen de olsa yardımcı olur en önemlisi de kas ağrılarının azalmasına ve kas büyümesiyle birlikte katı esnemeyen bir vücuda sahip olmanın önüne geçer. Bodybuilding yapanlar bir süre sonra sırtlarına erişemez hale gelirler, tişörtlerini çıkartmakta güçlük çekerler esneme bunların kısmen azalmasına yardımcı olur.

0|0
    0|0
  • hangi bölgelerde kas gelişimi istiyorsunuz. Esneme hareketi kas gelişimine ciddi bir etki sağlamaz

0|0
    0|0
  • Spordan önce ve sonra açma germe hareketleri yapabilirsin laktik asit birikmesini engeller tabi sporun yoğunluğuna ve süresine de bağlı..

0|0
    0|0
  • SPORDAN önce yp bnce

0|0
    0|0
  • iyidir

0|0
    0|0
  • daha hızlı gelişmesini bilmem ama
    vücud soğuduktan sonra kasılmasını önler

0|0
    0|0
  • Sanmam ama kas ağrılarına iyi geleceği kesin...

0|0
    0|0
  • tenis antremanından sonra hoca esneme hareketleri yaptırıyor demekki bir faydası var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ona yardımcı olur ama daha çok kasları rahalatır ki bir gün sonra heryerin deli gibi ağrımasın

0|0
    0|0
Yükleniyor...