Tekvando ve Kick boks?

Selamın aleyküm beyler ben şimdi tekvando kursuna yazıldım 1 haftadır gidiyorum forumlardan ve sorduğum kişilerden ortaya çıkardığım sonuca göre tekvandoda yumruklar pek fazla gelişmiyormuş bende tekvandonun yanında kick boksa başlamayı düşünüyorum tekvandoda insanın esnekliği hızı ve çevikliği gelişiyormuş kick boksta ise güçlü vuruşlar dayanıklılık ve refleksler gelişiyormuş zamanım bol dayanıklı birisiyimdir yani 2 sporu birden yapabiliceğime inanıyorum BOYUM 1.78 KİLOM 60 YAŞIM 16 tekvandoyu sevdiğim için yapıyorum öyle sokakta millete zarar vermek için değil ama yeri geldiğinde İstanbul gibi bir yerde kendimi koruyabilmek içinde kick boksa yazılmayı düşünüyorum yani bu 2 sporu beraber yapsam bana kendimi koruyabilmem için işime yarar mı tekrardan hatırlatıyım amacım milleti dövmek değil !!! tekvando hız esneklik hız çeviklik verirken kick boks güç dayanıklılık ve refleks veriyor sizce bunları beraber yapmamda bir sakınca olur mu sağlığıma veya vücudumun gelişimine bir zararı olur mu bu 2 sporun birleşiminde nasıl bir vücudum olur yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ( Yanlışlarım varsa azarlamak yerinde düzeltmeyi deneyiiiin :) )

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben bir ara kovboks Yaptım eridim bittim resmen. Sadece bu sporu yapacaksan yap onun haricinde hareketli bir yasamın varsa boşver.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...