Yeniden okumak istediğiniz kitaplar hangileri?

Zamanınız olsa yeniden okumak istediğiniz kitap ya da kitaplar var mı? Varsa isimleri nelerdir? Ve neden o kitabı yeniden okumak istiyorsunuz?

Soruyu sorup cevaplamamak olmaz. Hem belki bazı arkadaşlara faydası dokunur.

1-iki şehrin hikayesi-charles dickens (2003 ün yazının hatrına )

2-babalar ve oğullar-turgenyev

3-tüm alper canıgüz kitapları (kafa dağıtmak için birebir diyorum)

4-silmarillion-jrr tolkien (feanorun,imladrisin,berenin,luthienin hatrına-çok güzel hikayeler vardır ve bir bütünlük teşkil eder. bu şekilde açıkladığım için fanlar tepki vermesin uzatmak istemedim.)

5-sözümüz silahımızdır-subcomandante marcos (kadınlar su testisini neden başlarının üzerinde taşır sorusuna cevap çok güzel bir hikayeyi de barındıran bir kitaptır)

6-tüfek, mikrop ve çelik-jared diamond (medeniyetlerin oluşumu ve gelişimi hakkında çok güzel bilgiler bulabileceğiniz fazlasıyla doyurucu bir kitap)

7-yağmurlarla topraklar-necati cumalı (çok hoş bir aşk hikayesi ayrıca içinde urla da var)

8-kızıla boyalı saçlar-kostas mourselas (adı yeter)

bunları okuduktn sonra liste devam etse daha iyi

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• Yüzyıllık yalnızlık Gabriel Garcia Marquez okuyalı çok uzun zaman oldu tekrar okumak isterim

0|1
    0|0
    • ben de sevmiştim onu. hatta kırmızı pazartesi yi okumama da sebep olmuştu

Kızlar Ne Diyor 10

• bi kitap vardı ağlaya ağlaya okuyodum, psikolojimi felaket bozmuştu, okumaya 6 ay ara verdim sonra bitirdim ama adını unuttum kitabın bi hatırlasam tekrar okicam

0|0
    0|0
  • Dan Brown-Kayıp Sembol çok zekice hazırlanmış bir kitap.

0|0
    0|0
  • Bir okudugum kitabı tekrar okumaktan hoslanmam ama bir kitabı sadece canım sıkkın oldugunda göz gezdirmiştim.

Kücük aptalın büyük dünyası..

0|0
    0|0
  • nedense okudugum bir kitabi ikinci kez okumak bana cekici gelmiyor.

kitabi okudum icerigini biliyorum kitabin sonunu da biliyorum ne anlatildigini veya ne anlatmaya calistigini da.

heyacan yokki.

0|0
    0|0
  • Çatı V.C. Andrews

link

kaç kere okudum bilmiyorum

0|0
    0|0
  • hıçkırık kerıme nadır

hıç kıtap sevmeyen bırı olarak bu kıtabı okumustum ama oyle boyle degıl aglamıstımresmen

0|0
    0|0
  • bu ara canım gülmek istiyor o yüzden tercihim Gürse Birselin Yolculuk Nereye Hemşerim? isimli kitabı

0|0
    0|0
  • En son sorun bende değil sendeyı okumustum

çok komıktı ama başkasına verdım okusun dıye

0|0
    0|0
  • Saatleri Ayarlama Enstitüsü

0|0
    0|0
  • Okuduğum her kitap (liste çok uzun)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Ve Çeliğe Su Verildi Nikolay Ostrovskiy'nin en önemli yapıtlarından biridir.

0|1
    0|0
  • 1984 George Orwell

kaplan kaplan Alfred Bester

Bitmeyecek öykü Michael Ende

Cesur Yeni Dünya Aldous Huxley

Ne kadar okusam da sıkılmam dedğim yegane kitap Yüzüklerin Efendisi

0|0
    0|0
  • Tüm dragonlance serisi, Hawkmoon serisi, Melniboné'lu Elric serisi, Jules Verne'in kitapları, H.P. Lovecraft'ın kitapları Puslu Kıtalar Atlası ve devamı... Nedeni mi? Hepsini ayrı ayrı sevdim...

1|0
    0|0
  • fareler ve insanlar

1|0
    0|0
  • köprü (ayşe kulin)

0|0
    0|0
Yükleniyor...