Kandırılması kolay, bulunması zor kadınlar

"Sevgilimle cafe de oturuyorduk.Birden telefonu caldı, cantasının her yerini karıstırıp telefonunu bulamayınca gozlerini kocaman acıp, yuzume masumca bakıp -evde unuttum galiba dedi, o an icimden dedim ki; iste evlenecegim kadın!"

Bu muhabbete denk gelmistim ve isin aslını merak ediyorum.

Erkeklere gore, eglenecekleri kadının beyninde tilkiler carpısmasında sorun yok fakat, evlenecekleri kadının saf-ı makbul bence.

Sizce ?

0|0
18|38

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 38

• Saf olmak aptal olmak değildir... Saf demek temiz demektir. Bayan akıllı olabilir ama beyni şeytanlığa çalışmazsa saftır. Kötü düşünmez...

Ben zeki bayanlardan hoşlanıyorum mesela. Aptallar pek çekilmez oluyor. Aynı şeyi 1000 kere anlatman gerekiyor. Bayan için zekası istediği kadar çok olsun. Benim için önemli değil. (Benden çok olacak değil ya dermişim :p). Yeter ki şeytanlığa çalışmasın aklı. 2 yüzlü olmasın, dürüst olsun, yalan söylemesin...

Beyni çok çalışan bayanlar maalesef, ne yazık ki, beyin gücünü böyle kötü tilkiliklere çalıştırıyorlar. Nerde hile hurda haş varsa, entrika varsa onlara harcıyor o gücü. Öyle bayan uzak dursun zaten. Hatta öyle olacağına fazla zeki olmasa da olur...

1|1
    0|0
    • ( ) icindekine gulumsedim :)

• Mikrodalga yok bizde. Eski tip elektrikli fırın var. İşini görür mü?

Neyse. Bu konuşma mantık çerçevesini aştığından sonlanmasını uygun bulduk...

• davulumbaz daha guzel kabartıyor :) tamam tamam tıp.

• Aaa ben de bu adam gibi düşünürüm belki. Ama nerde öyle bir kız :p

Şu bir gercek ki ; bir kız saf,temiz güvenilir ,sadık, sevgiden sevilmeden sevmeden anlayan ,dürüst, ara sıra naza ceken, ara sıra şımaran , ara sıra ama cok az trip atan ama kısa süren gibi olmadıgı sürece evde kalır :p

1|0
    0|0
  • O kadınlar evli olduğunu unutup,gece yarısı polisi arar yatağımda bir adam var diye.

Polisin numarasını tutturabilirse iyide,diyanet işlerini falan ararsa çarpılırız:(

2|1
    0|0
  • Çok soru işareti olan diyeloglar her zaman güvensikleri perçinler,saf ve masum rolü her zaman tehlikeli olur, her şey açık ve net olmalıdır,

1|0
    0|0
    • 2 ornek arasındaki celiski durustluk-yalan degildir, istenen seyin aynı olup isteyis tarzının farklı olmasıdır

• İnsan doğası gereği temiz fıtratlı insanlarla birlikte olmak ister. Evlilik ömür boyu sürecek bir kurum olduğu için ne bir kadın ne de bir erkek, hayatı düzenli olmayan, içi dışı güzel olmayan insanlarla beraber kalmak istemezler.

Tespitin doğru fakat cinsiyet farkı gözetmemen gerekiyordu. Eğlenmek için kadınlara da dünyanın en fırlama erkeğinde sorun bulmazlar ama evlenecekleri erkeğin çok sadık kalmasını isterler. Yani karakter cinsiyete göre değişmiyor.

1|1
    0|0
    • evet, beynimizin cinsiyeti yok fakat bir kadın olarak soruyu kadın gozunden sorma geregi duydum

• Elbette haklısın ama erkek olarak yapmadığım bir şey olduğu için belki de zoruma gitmiştir : ))

• kadını güzel kılan yerlerinden biride beyni zekası , saf kadınlar erkekleri bıktırırlar ..

kadın önce konuşmasını bilecek

ne anlatmak istşyorsa ifade edebilecek kadar yetenekli olacak

bu tezine pek katılmıyorum nilcim...

yada ben katılamıyorum dicem

1|1
    0|0
    • Beynini kullanabilen kadın, erkegin egosunu sisirerek aynı zamanda cok iyi saf taklidi uygulayabilir, kendi isteklerini erkegin istegi gibi benimseterek kendine kole yapabilir, bu manipulasyon ile hedefine ulasabilir, fakat bir sure sonra sıkılır.

Gel gelelim ki, beynini daha iyi kullanabilen bir erkege catmıssa, bu erkek kadının bu oyununu bilerek yemis gibi gorunur, yuceltilmeye izin verir, kadın erkegi manipule ettigini sanarken asıl hedefine ulasan erkek olur reesecim ;)

• bırak onlar manipule edebildiğini sansın ... :)

• peki madem :)

• kadının hertürlüsü tehlikeli ama kafada tilki dolanan kadın daha tehlikeli ben evliliğe hertürlü karşıyım

3|1
    0|1
  • saf kurnazlık peşinde koşan fitne kişilere pek mahsus değildir gerçi.

gözleri fıldır fıldır olmasın yeter.

artı safın karşılığı benim için... duru, olgun ve anlayışlı bir hanfendi olamazmı

1|0
    0|0
    • zekayı kullanabilen akıl yetisine sahip hanımefendiler de pekala duru, olgun ve anlayıslı olabilir

• Kadın zeki olacak yeri gelecek eşi olmasada ayakta kalabilecek zekilikte olmalı ama eşine çok zeki olduğunu belli etmeyecek kadar da erdemli olacak.

1|0
    0|0
    • cok zeki kadın cok iyi saf taklidi yapan kadın demektir aynı zamanda, hemcinslerimde oyle bir ornek olup olmadıgından henuz emin degilim, asla olamamda :)

• Ahahaha orasını bilemem :-)

• Evleneceğim kadının öyle bir şeyi demiş olması mümkün değil. Çocuk zekasının büyük bir bölümünü anneden alıyor ve öyle bir çocuğum olmasını istemem. Saf bir insanı isterim ama o saflıkta değil. Rahibe saflığını da istemezdim tabii.

1|0
    0|0
  • alaka kuramadım

1|0
    0|0
  • Bu kadar saf biriyle ancak eğlenilir evlenilmez. Böyle bir sorumluluk teslim edilirmi?

Kadın akıllı olacak, korumacı olacak nerde nasıl davranacağını bilecek. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır denmiş bundan kasıt saftirik bir kadın olmasa gerek.

1|0
    0|0
    • belki erkegin basarılı olması icin yeterli imkanları vardır ve kadın imkanı olmayan yonlerde memnun ediyordur erkegini? yasamadan bilemeyiz.

• :)) mümkün olabilir ancak bizim hesaba katmadığımız bir şey var. Aşk! aka da konar hikayesi gibi saf yada akıllı olmasını biz seçemiyoruz gönül seçiyor. Mantık evliliği yapılmadığı sürece pek üzerinde durulmaması kanaatindeyim.

• kadın akıllı olacak ama saf gibi davranacak, dırdır yapıp kapris yapmayacak, erkeği erkek gibi hissettirtecek. işte bu evlenilecek kadın

1|0
    0|0
  • Onu da demek isterim ki, evleneceğim kadın benden akıllı olsa iyidir.

1|0
    0|0
  • Bulunması zor bir kadın arıyordum kandırmak için değil, sevmek için

1|0
    0|0
  • çoğu erkek senin gibi düşünür yani eğlenilecek kız evlenilecek kız.

1|0
    0|0
    • hep "keske erkek dogsaydım" diyorum, bosa degilmis meger :)

• kime gore? neye gore? bana gore, cogunlugun dusunceleri agır basar

• onun adı işte genellemedir. bu da dahil bütün genellemeler yanlıştır sözü sanırım neitzsche 'ye ait. pek de üzerinde durmam zaten.. :) Velhasılı erkek arkadaşının düşüncesi pek hoş değil. kadına değer verme noktasında sıkıntıları var sanırım.

• Ben akıllı kadın severim arkadaş diğerleri yaptığım esprileri anlamıyo ki bu benim için çok önemli kriter :D

1|0
    0|0
  • şahsen ben tam tersi çok zeki ve uyanık bi eşim olsun istiyorum. göremediklerimi görsün beni adam etsin. yapıcı bir zeka yani yoksa entrikalara kanalize edilecek bir akıl aramıyorum.

1|0
    0|0
  • Evet,genelde her halti yeriz ama evlenecegimiz kisinin saf temiz olmasini isteriz. Boyle bencil yaratiklariz iste:-)

1|0
    0|0
  • hiiiç tavsiye etmem o kadın kendini çok zeki olarak görüp seni yönetmeye çalışırsa ki olacagı bu gerisini düşünemiyorum

1|0
    0|0
    • kadın gercekten dedigin gibiyse asla yonettigini hissettirmez, bu da kotu..

• zeki olan yönetmeye çalışır ama bi yerden sonra başaramaz.kurnaz olan farklı nokta :)

• bayanların zekiside kurnazıda safıda kendine göre akıllıdır ilişkileri hepsi kendisi yönetmek isterler

• Oyle olur boyle olur.o nu bunu bilmem

ama kadindan korkmayan allahtanda korkmaz

2|1
    0|0
  • Zeki kadın yoktur , abaza saf erkek vardır

1|2
    0|0
    • abazalara tukurelim bogulsunlar

• bence zeki kadın vardır. sen denk gelmemişsindir.

• '' Bence '' : ) cinslerinizden emin değilsiniz yani ; )

• hiç bir kadına güvenmiyorum

2|1
    0|0
  • Eğlenemeyeceğim kadınla evlenemem

2|1
    0|0
  • Asla , zeki kadin her daim makbuldur.saflar hic bi konuda beni tatmin edemez.kadin dedigin leb demeden leblebiyi anlamali.biseyi ikiletmemeli.ne yapacagini bilip , sana ayak uydurmali bence.

1|0
    0|0
  • Bu tip kızlar genelde güzelde oluyor .

1|1
    0|0
  • Çokta saf olmasın yalnızken kendini ifade edebilmeli ve koruyabilmeli. Ancak senin kadar zeki de olmasın. Başa çıkamayabilirim yani :)

1|0
    0|0
  • Saf olmalı tabi ama beyinsel olarak değil kalbi saf olmalı.

1|1
    0|0
    • cıkarıp masaya yatıralım kalpleri bakalım hangisi daha parlak ? bunu gozle mumkunse tabi

• en temiz kalbe sahip sandıgın insan hakında bile yanıltabilir seni gorduklerin, duydukların.cunku esas guzel kalbi olan guzellikleri gizli yapandır

• Referansım yaptığı güzellikler değildir, nasıl düşündüğü ve nasıl gördüğüdür. Ama yanılabilme ihtimalini an itibariyle düşününce haklı olabileceğine dair sinyaller verdi beynim.

• Kalbi saf olsun.

1|0
    0|0
  • saf olmalı tabi aldatırken sıkıntı cıkarmasın

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 17

• 15cm topukluyla tüm gün yürüyebilen,çocuk doğurabilen,10dk makyaj yapıp çıkabilen bir canlıdan bahsediyosunuz

her türlü haklı çıkar hatun

1|1
    1|1
    • haklı cıkmak mı erkegin ugrasmak istememesi sonucu onaylaması mıdır olay, tartısılır

• sevdim yorumunu

• 25 cm topukla yürüye bilmek zekilik çocuk dogura bilmek zekilik 10 dk makyaj yapmak zekilik desen babet giyen kızlartın hepsi saf kızır olan kızlar saf nede olsa dogurmak için zeki olmak gerek 10dk fazla makyaj yapan tümden saffffff

• Ben çok uyanığım ve hep salağa yatarım o yüzden evlenemiyorum demek :D

1|2
    0|0
  • kadın yerine göre saf, yerine göre zeki, yerine göre anne, yerine göre eş, yerine göre patron olacak yani kadın her şey olacak.

1|0
    0|0
    • kadın dedigin her isin kalfası olmalı bir isin ustası degil. Musade olursa, konu hakkındaki daha ayrıntılı bir yazımın linkini vermek isterim link

• kadına bukadar yetki verirsek bu dünyada yaşanmazz

• anlayacağın kadın yetki değil her şeydir.

• Erkekleri bilemem ama ben kendi adıma konuşayım; zeki olmayan erkeğin hiiiç şansı yok karşımda :)

1|0
    0|0
  • bazı insanlar için evlilik hayat döngüsü içindeki yapılması gerekenlerden sadece biri. bu yüzden ona sorun yaratmayacak,hayatına müdahale etmeyecek hatta hayatını kontrol edebileceği birinin olması işlerine geliyor. böyle olsun ki o da toplumla uyumlu bir birey gibi görünüp bir yandan da istediği hayatı yaşasın.

1|0
    0|1
  • İstedikleri gibi oynatacaklar #_# (böyle düşünenler için tabii).

Her erkek aynı değil..bazıları zeki ve akıllı ister.

1|0
    0|0
  • ben anlamadım ya telefonu çöaldığı halde çalmadı mı demiş biri anlatsın nolur

1|0
    0|0
  • saf isityorlar canım. niye. yedikleri haltları kolay basit yalanlarla örtpas etmek için.

2|0
    0|1
  • nasıl ya telefonu calıyor ve bulamıyor sonra bulamayınca evde mi kaldı diyor:S ee telefonun caldığını duyuyor nasıl evde kaldı diyor:S sdfghjkl

1|0
    0|0
  • uyutması, aldatması, söz geçirmesi, vs şeyler kolay olsun derler ondan akıllı kadınlar erkeklerin işine gelmez

1|0
    0|1
  • Afedersin ama bu saf degil salakmis..

1|0
    0|0
    • cok iyi saf taklidi yapan kadın olabilitesi aklıma gelmisti basta, henuz emin olamadık :)

• Beni de terettüde düsürdün :D

• oyle iste :D

• o adamı getirin alayım nikahıma.

1|1
    0|0
  • ne safı ya kadın dediğin akıllı olucak

1|0
    0|0
  • Erkekler hadi bunuda açıklayın ona göre saf ayağına yatıcam artık :D

1|0
    0|1
  • O zaman evde kaldım. Kalmaktan da memnunum. Ömür boyu aptal numarası yapılmaz ki.

1|0
    0|1
  • Akıllı kızı buldularda safını mı arıyorlar :):)

0|1
    0|1
  • saftan kastın gerizekalı mı yani

1|0
    0|0
    • emin degilim

• yani..kimi gerizekalı, kimi salak, kimi de saf diye tanımlıyor.emin olamıyorum ben de.

Aldatma mevzusu apayrı, benden iyisini bulursa izin veririm erkegime gitsin ogrensin gelsin ogretsin

• hmmm

Yükleniyor...