Kadıköy - Beşiktaş vapurunda öpüşen çiftlere kaptan nikah kıysa geçerli olur mu?

dünyamız daha ahlaklı, namuslu, temiz bir yer olmaz mı? sonuçta gemide kaptan nikah kıyınca geçerli oluyor. acaba bunu kadıköy-beşiktaş vapurunda uygulamaya koysalar, zamane gençleri zinadan korunmuş olur mu?

Güncellemeler:
arkadaslar simdi kaptanin nikahi kiyabilmesi icin elbette uluslararasi sularda olmak lazim. lakin diyorumki durum kitalararasi bir gecistir. kurallar genisletilebilir. kaptan ayni zamandya imam olabilir. zart diye imam nikahini da cakabilir bonus olarak. acikcasi cok rahatsiz oluyorum vapurda, parkta kosede yiyisen ciftlerden. kitalararasini da koysalar yasa olaranktan. sayilsa falan. bizler de kurtulsak namus timsali insanlar olaraktan.

gurbet kus guncelleme manyagi yap dedi :D
pof iki kisi anlayaydi keske soruyu. uzuldum nan

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Gemi kaptanının nikah kıyabilmesi ancak uluslararası sularda geçerlidir.Ancak her vapura bir imam projesi ile bu sorun da aşılabilir.

1|0
    0|0
    • asyadan avrupaya geciyoruz sonucta. kitalararasi olay hani. ulus olmasa da. kurtarmaz mi? bir sekilde hal caresi bulunmaz mi?

• Ben anladım bence. Kaptan nikah kiyamaz ama orası hatalı olmuş vs bik bik.

• beni bir sen anladin:((nl

Erkekler Ne Diyor 11

• Rüzgarin yonune gore degisir bu. Ruzgar arkadan esip ciftler onden opusuyorsa bu is olmaz. Kaptanlarin menfaati yoksa da snikah kiymazlar galiba. Bir de nikahin gecerli olabilmesi icin acik denizlerde ve kendi ulkenin karasularinin disinda seyahat etmen lazim. Deniz hukukuna gore bu boyle. E artik en yi cevap secersin.:)

1|0
    0|0
    • kaptanlari dini butun insanlardan sececegiz zaten. imamhatip mezunu, neblim hafiz, ya da neblim hacca gitmis gelmis, en azindan bir umre yuzu gormus olma sarti kosmak lazim. kitalararasi gecis yapiyoruz. azicik genisletsek kurallari olur bence.

• İmam nikahi icin imam gerek yok zaten. Amellerin kabul oabilmesi icin niyatlerin iyi olmasi lazim. Kaptan nikahlari devlet nikahi yerine gecer...

• olmaz ... kaptanın tek yaptırımı oldugu yer hukuka bağlı olmayan devletlerin interlantı dışında ki sular ...

1|0
    0|0
  • Dalga geçmek için soru sormuşsun :)

1|0
    0|0
  • bizi guncelleme manyagi yap beybi

1|1
    0|0
  • saçmalık

1|0
    0|0
  • şehir hatları vapurlarının kaptanları değil o nikah kıyma yetkisi olanlar.

1|0
    0|0
  • büyükelçiyim, havada karada denizde herhangi bir yerde nikah kıyarak, gençlere yardımcı oluyorum.

1|0
    0|0
  • olmaz en mantıklısı haydar baş ın evlenme kredisi projesi en iyi çözüm:)

1|0
    0|0
  • senin yine canın sıkılmış acil sevişmen lazım

sevişmekte senin için monoton olabilir gerçi bilemedim

0|0
    0|0
  • Sen vapurda kalmışsın sinemada en arka sırada pileli eteğini kaldırıp oğlanın kucağına oturan liseli kız gördüm..Donunu çıkardımı çıkarmadımı ? Sormadım...Filmin ortasında kalkıp gittim..Kıskançlığımdan çatladım..O yaşlarında fantezinin kralı be...

0|0
    0|0
  • kaptanın nıkah kıyması dıye bırsey soz konusu olamaz turk hukukunda.bıraz oku da gel

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...