Önüne gelen hocayım diye geçiniyor ben ne yapayım şimdi ?

televizyon da bir hoca eğer sadece oruç tutuyorsak kur an okumuyorsak yada namaz kılmıyorsak damda bağlı aç bir essekten farkımızın olmadığını bize hiçbir yararı olmadığını söyledi.şimdi ben namaz kılmıyorum yada vs yapmıyrm diye tutmıçak mıyım eğer gerçekten oleyse niye tutayım . Siz ne düşünüyorsunuz ?

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• İnanki yaptığın her ibadetin karşılığını alacaksın.Aynen yapmadığın her ibadetinde karşılığını alacan.İslamın şartı 5. kelime- i şahadet getirmrkNAmaz ORuç Zekat hac .Sen bunları yaptığın zaman islama uygun davranırsın.Bunları *******kalben(((((( yapasan ahlakın güzelleşir.Kul hakkına girmezsin.Ama unutma namaz kılmıyon diye orucun kabul olmuyacak demek yanlış olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Yahu...

İlk emir Oku dur.

Kur'an ı anlayarak, "mealinden/türkçe çevirisinden" yavaş yavaş okudun mu? Okumadın mı? Okumadıysan, daha ilk emiri yerine getirmemişsin ki, diğerlerini getirsen de pek bir anlamı yoktur...

En büyük ibadet ne namazdır, ne de oruç tutmaktır. En büyük ibadet, anlayarak Kur'an okumaktır (anlamadan Kur'an diye "arapça bişeyler gevelemek" asla Kur'an okumak değildir, hatta bu bizzat şeytanın emridir, Kur'an da iki yerde yazar, anlayarak okursanız onu da görürsünüz...)

İstediğin kadar namaz kıl, oruç tut... Sana katacağı şey cok azdır Kur'an-ı anlayarak okumadıktan sonra.

Ha, ayrıca, Kur'an okusaydın gerektiği şekilde bu soruyu zaten sormazdın ki...

Al bir Kur'an meali/Türkçeye çeviri. Oku baştan sona. Yavaş yavaş. Yaşar Nuri Öztürk'ün "Türkçeye Çevirisi" idealdir bence. Tavsiye ederim.

1|0
    0|0
    • al ısde sana bakarsak da kur an ı anlamını bılıp de okumadgım ıcın ttmam anlamsız gıbı bırsey ne farkın kaldı kı o hocadan ?

• Bana ne o hocadan? Ben sana Kur'an dan bahsediyorum. Kur'an böyle diyor.

Sen niye ibadet ediyorsun?

Ondan bundan duyduğun, adet olduğu için mi?

Yoksa Kur'an'da emredildiği için mi?

Sen ona karar ver önce... Diyorsan ki Kur'an da emredildiği için. O zaman Kur'an okumadan orada emredildiğini nereden biliyorsun diye sorarlar adama. "Ondan bundan duyduğun İslam falan değil, ancak sokak dinidir".

• tamam dedıklerını dıkkate alıcam ozaman.

• bunu şöyle anlamalısın. bir öğrenci matematiğe çalışsa ve geçse, fakat fizik ve kimya dersine çalışmasa onlardan sorumluluğu kalmaz, ama matematik dersini vermiş ve ondan kurtulmuş olur. oruç tutan oruç borcundan kurtulmuştur. evet bazı hocalar insanları ibadete yönlendirmek için bu tip konuşmalar yapıyorlar. bence sakıncalı.

0|0
    0|0
  • böyle gerizakalılar yüzünden din karalanıyor hep.

0|0
    0|0
  • öyle gerizekalıların dediğine bakma sen herşeyin sevabı günahı ayrıdır tabiki namaz kılmadığın için günaha giriyorsun ama oruç tutarakta sevaba giriyorsun birini yapmıyosun diye öbürünüde yapma diyemez kimse bunu diyenin yaptığı ibadetten hayır gelmez asıl.

0|0
    0|0
  • bunlar saçma düşünceler..keşke bütün ibadetleri yapabilsek en güzeli bu olurdu ama ibadetlerin ayrı ayrı yapıldıklarında da sevabı vardır..kalitesi ve kişiliği belli olmayan kişilerin her dediğini kafana takma..

0|0
    0|0
  • Kıtabını oku sen annem hocalar paranın pesınde ;)

0|1
    0|0
    • sacmalamıs dımı gerceklık payı oldgnu dusunmuyorum.

• O kim ki kafasına göre lanetliyor pardon? Boşuna demıyoruz her yerde dini kitaptan öğrenin mahalledeki hacı amcadan degıl dıye :D

• kul hakkı ve şirk dışında her günah affolur takma abd güdümlü hocaları...

0|0
    0|0
  • şimdi para lazım onlara da öyle dememek lazım yani :D

0|0
    0|0
  • ıstedıgın gıbı yasa, dert etme

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...