Gözümün önünde uçuşan cisimler

Nerdeyse kendimi bildim bileli gözümün önünde hep karmaşık ince uzun şeffafımsı şeyler görüyorum. Arapça yazıların büyük halleri gibi. İki gözümde de farklı şekiller ve 3-4 taneler küçüklü büyüklü. Ne kadar uzağa bakarsam o kadar büyüyorlar yakına baktıkça küçülüyorlar. Gökyüzüne falan baktığımda direkt açık şekilde görüyorum. Hatta gözüm kapalıyken bile varlar. Acaba neden kaynaklanıyor olabilir ?

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• astigmatla alakalı sanırım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bildiğim kadarıyla bende 15-16 yıldır var. Sanıyorum ki 99 depreminde çadırda kalırken yerde gezen böceklere kiremit parçasıyla vurduğumda parçaları gözüme sıçramıştı ve 2-3 gün gözlerimi açamamıştım. Buna göz yaralanmaları da sebep oluyormuş yaklaşık son 3 aydır detaylıca araştırıyorum. Tedavisi var ama Amerika'da ustalıkla yapılıyor. Ya lazer tedavisiyle vitreus sıvısı içersindeki bu ölü lifleri ya da hücreleri buharlaştırarak yok ediyorlar, ya da FOV (Floaters only Vitrectomy) denilen bu Eye Floaters'lar için yapılan gözün içine incecik aletlerle girip o cisimcikleri çıkarma ameliyatıyla çözüm buluyorsun. Tabi bunlar için 10-20bin lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Şahsen artık para biriktirmeye başladım çünkü psikolojim artık dayanacak gibi değil. Türkiye'de de bu teknoloji var ama uzman hekim bulmak zor. Daha detaylıca yazarım bir gün yine.

0|0
    0|0
  • gözdeki çatlaklar diye biliyorum. bir zararı olmaz bende de var 20 yıldır görüyorum onları açık mavi gökyüzünde daha belli oluyorlar

0|0
    0|0
    • evet aynen öyleeee bide gökyüzüne bakınca kocamaan oluyolar

• bende de var..3-4 doktora sordum hatta ozellikle Dünya göz hastanesine gittim..retina bölgesindeki sıvılarla alakalıymış..doktor bnde bile var dedi.gecme olayı yokmuş yani..tedavi ya ameliyat olayı yok..bunla yasamaya alış :)

0|1
    0|0
  • Kesin Ama kesin diyorum bu normal ki :)) Ne güzel hiç yanlız kalmazsın arkadaş edin onlardan kendine :P

0|0
    0|0
    • Hee olur mantıklı onlarla konuşmaya falan başlayayım :D

• o da olabilir tabii :D

• ihtimallerrrr

• ona dikkatli bakmaya başlarsan uzaklaşıyor,bakmamak için uğraşırsan seninle beraber geliyor hep..bende sanırdım sadece bana oluyo.böyle uzun birleşik ve bitişik halkalar gibi bazen s şeklinde bazen z şeklinde gözümün önüne gelir ilgimi çeker illa :)

0|0
    0|0
    • Ben dikkanli bakınca aşağı doğru kayıyoooo :)

• Baksana diğer yorumlara bizden daha çoook varmış :D

• :) evet normaliz demek ki biz de :)

• bu cisimler elini gözüne bastırdığın zaman görünür fazla gözüne baskı yapma

0|0
    0|0
  • kandaki oksijen azalmasından dolayı oluyor bunlar araştırmıştım nefes almaya önem vermelisin :D

0|0
    0|0
    • 4 kişilik bir ailede tek sigara içmeyen bireyim evde oksijenin o su yok yani :D

• bende hep düzenli olarak var ama tabii akşamları görmüyorum

• bence bi doktora uğra ben baloncuk s gibi şeyler falan görüyorumda çok nadir

• psıkolojık bunlar

0|0
    0|0
  • Durum vahim maximum 100 yaşına kadar yaşarsın :/

0|0
    0|0
  • Retinada bir sorun olabilir ya da uyku düzeni ile alakalı birşey.

0|0
    0|0
  • Uyku düzenin uzun zamandır bozuk sanırım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Göz tansiyonuna baktirmalisin.Göz tansiyonunun normalden düşük ya da yüksek olması riskli bi durumdur.Göz tansiyonu dediğimiz olay göz kuresinin içinde bulunan sıvının göze yaptığı basinctir.Göz kuresine şekil veren budur.Eğer bu sıvı normal olması gereken seviyede değilse görüntü de bahsettiğin biçimde şekiller,cisimler görebilirsin . Vakit kaybetmeden göz tansiyonuna baktir.Göz muayenesinden önce zaten göz tansiyonuna bakilir.Nasıl baktiracagim gibi bi telasen olmasın ;)

0|0
    0|0
  • bende de beş sene evvel oluştu çok doktora gittim tüm forumları okudum yerli yabancı, yabancı bir sitede ham ananas ve avakoda bir de bir sebze beraberinde bir enzimle beraber bir süre yemiş geçmiş hatta deneyenler olmuş bunun dışında ameliyetları duydum amerika da daha başarılı oluyormuş. Benim gittiğim doktorlar genelde yaşlıyken olur sen de erken olmuş alış yapacak birşey yok dedi sinirlerim bozuldu. Miyopum ve astigmat var. Gözlerim sürekli yoruluyor. Sigara kesinlikle içmemek gerekiyor. onların çoğalmasına sebep oluyor. Düzenli bir hayat gerekiyor beş sene de bunu anladım. Güneşli havalarda dışarı çıkamıyorum. Sanırım benim gözümün önünde onlarcası var baya kötü haldeyim gece gündüz daima var beyaza bakınca daha kötü oluyor. Bir sürü şey denedim yok arkadaş geçmiyor. Sadece bir kere geçti bir hocaya gitmiştim bana ayet kağıdı vermişti şifa olsun diye onu 7 gün içmiştim o 7 gün boyunca hiç gözükmedi ama ben hep salladım. 4 yıl oldu acaba hocaya gitsem mi tekrar bilmiyorum. Alakası vardır büyük ihtimal beş yıl boyunca sadece 6 gün hiç görmedim.

0|0
    0|0
  • Psikologa gitmelisin :/

0|0
    0|1
Yükleniyor...