"Şu an nasılsın, nasıl hissediyorsun" soruları üzerine..

Etrafınızdaki insanları bir düşünün ve onlarla yaşadıklarınızı bir gözden geçirin.Başınızdan geçen iyi kötü bir olayı anlattığınızda verdikleri ilk tepkiyi daha doğrusu sordukları ilk soruları düşünün.İlk soruların genelde

-Ne zaman?

-Nerede?

-Kiminle?

-Neden yaptın? ne geçti eline ? vb

gibi olup olmadığını bir düşünün.

Bir de yaşanan olaylar sonucunda o an ki durumunuzu nasıl hissettiğinizi merak edip sorulan sorular var mı diye düşünün ?

Benim düşünceme göre kişinin geçmişte ne olup bittiği ile alakalı ilk sorduğum soru o an nasıl hissettiği iyi olup olmadığıdır.Ben bu tür sormaya alışkanlık haline getirince aynı tepkiyi etrafımdakilerden de bekliyorum ama gelgelelim insanlar bundan çok uzaktalar.

Siz bu duruma ne kadar özen gösteriyorsunuz ? ve de size gösterilen muamele (yakın çevreniz veya tanımadıklarınızdan) bunun ne kadar uzağında ?

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• kendi kendime ne hissettiğimi sorup kendimi teselli ediyorum genelde ama arkadaşlarıma genelde sorarım ne hissettin diye bana pek soran olmuyor açıkcası:) biraz acımasızız ve toplumun verdiği güçlü imajından kaynaklanıyor sanki duygusuzz olunca daha bir güçlü oluyoruzz doğru değil bence insan duygularını önemserse daha bir mutlu oluyor değer vermeyi üzülmeyi sevinmeyi biliyor diğer türlü olmadı es geç hiç ders almadan düşünmeden aynı hatalar tekrarlanıyorr

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bende olaydan çok o an ne durumda olduğunu sorarım karşımdakine...çünkü muhtemel yaşadığı şeyin etkisiyle her zaman görmeye alıştığım kişi o an daha farklı olacaktır karşımda..hatta elimden geldiğince kötü bir şey yaşamışsa anımsatmamaya çalışırım...ben gibi düşünen pek az insan da bana bu şekilde yaklaşıyor tabiki..

0|0
    0|0
  • Naslsn herşey yolundamı soruları ters tepki yapıyo bu soruyu annem veya babam sorarsa onları fena şekilde kırıyorum.Nefret ediyorum bu sorulardan nefreeet

0|0
    0|0
  • Sen güzel düşünüyorsun ama kendi adıma söyliyim "şu an nasılsın" sorusunu sormuyorum.Bir hata yaptığımı daha net kavradım şu an.İnsana değer verildiğini gösterir ve çok ince bir davranıştır.Hatamı anlamama vesile olduğun için ayrıca teşekkürler.

0|0
    0|0
    • est lafı mı olur.keşke bu tür konuşmaları etrafımızdakilere de yaptığımızda senin verdiğin gibi tepkiler verebilen çıksa ama nerde

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...