Evlilikte sorunların üstesinden gelmek

Arkadaşlar kişisel gelişim kitaplarını okumuş fakat hayatında bikere ilişkisi olmuş tipler sakın yazmasın herşeyi biliyomuş gibi.Evlilikte eşiniz /kocanızla çatışma yada iletişimden dolayı sorun yaşadığınızda sorunu nasıl çözümlüyosunuz ?

Açık sözlüyümdür kusura bakmayın...boş yorum yazmayın

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Empati kurmaya çalışıyoruz.

Eşim durup dururken bir sözüme alınır ya da ters cevap verirse, kavga çıkartmak yerine ya bir süre susup sakinleşmesini bekliyorum, ya da kurduğum cümle yanlış anlaşılmaya müsaitse aslında ne demek istediğimi açıklıyorum.

O da aynı şekilde bana davranıyor.

İkimizin de işi stresli. O yüzden karşılıklı anlayışla yaklaşıp, yeri geldiğinde susuyoruz. 5 yıldır evliyiz. ne çıkarken ne de evliyken kavga etmedik ama tartışmaktan çekinmiyoruz. Sorunlarımızı tartışırız ama kavga etmeyiz. İkimizin de ağzından şimdiye kadar kötü söz çıkmadı çok şükür.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• genelde alttan alan benimdir.gönül almayı iyi bilirim...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• sorunun neden kaynaklandığı çok önemli ailelerden mi? çocuklardan mı? ekonomik problemlerden mi? yoksa ikiniz arasındaki inatlaşmadan mı? sorunu bilmeden cevap vermek zor

0|0
    0|0
    • Sorunum değil aslında genel sordum.Ne aile ne ekonomi sadece çiftlerin birbirlerini yada bitaraf bitarafı anlamadığında ve bu sürekli olmaya başladığında neler yapılmalı diyelim.

• o seni anlamamakta ısrar ediyorsa sen onu anlamakta ısrar et. elbetteki sonun da doğruyu bulacaktır.

• çivi çiviyi sökermi dersin ? Bence sökerde tahtada iz bırkıyo :( bende anlamam olur biter düşüncesi daha hakim bende.Yorumlar için teşekkür

Yükleniyor...