Kadın ya da erkek... Dostunuz var mı?

İNSANIN ÖYLE BİR DOSTU OLSA...

Hani, diyorum da, insanın gerçekten mükemmel bir dostu olsa... 'Onu', şöyle, içine sindire, sindire, kocaman bir sarılsa...

Ne iyi olur değil mi? Dostunuz!

Dostunuz var mı? Kadın ya da erkek... Hiç fark etmez. Gerçek dostun cinsiyeti olmaz. Paylaştığınız birileri var mı? Var ise mesele yok. Yok, ise, gidin bulun hemen! Sırlarınızı paylaştığınız. Özlediğinizi açık yüreklilikle söylediğiniz. 'Canim benim! .. Dediğiniz... Telefonda bile saatlerce konuştuğunuz, sıcacık biri...

'O'nu görmediğinizde yüreğinizin 'pıt-pıt' attığını hissettiğiniz, bir dostunuz var mı? Dert ortağı, sohbetlerinizi paylaştığınız, yalnızlığınızı anlattığınız, sevincinizi hisseden biri... Yalnız kaldığınızı düşündüğünüzde, birilerine öfkelendiğinizde, sevdiklerinizi özlediğinizde, hayal kurduğunuzda yanınızda o var mı?

Sizi hiç yalnız bırakmayan biri... Cesur, sempatik, azimli, kararlı,...

Arayan, soran, 'Seni özlüyorum' diyen biri. Böyle bir canlı ile her şeyi konuşabilir, paylaşabilirsiniz. Yanıltmaz! Anlayışla karşılar her şeyi... Hataları, günahları, sevapları, her bir şeyi konuşabilirsiniz onunla... Hiç yalnız kalmazsınız nitekim... Böyle bir dost bulmak için fazla bir arayış içinde olmanıza gerek yoktur. O kendiliğinden çıka gelir zaten. (Elektrik olayı...) Bir gün bir bakarsınız karşınızda... Bir de bakmışsınız sımsıcak sohbetler, derin konular, sırlar, paylaşımlar... Kimseye söyleyemediğinizi, en yakınınıza anlatamadığınızı, geçmişteki izleri, geleceğe dairlerinizi, sadece ona anlatır olursunuz. Kadın, erkek Bir dost bulun! Ama gerçek olsun. Aradığında isinizi değil, sizi soran... Kötü gününüzde ev sahibi, iyi gününüzde kiracınız olsun. Anlatsın, konuşsun, açık, seçik, korkmadan yaşasın. Güvensin! Cinsiyeti olmasın! Bir kartal kadar haşin, bir maymun kadar şaklaban, bir ceylan kadar narin olsun. Doğruları söylesin. Gerçekçi olsun. Yanıltmasın, kandırmasın! İçten, sevecen, sempatik, sevdaları, özlemleri anlayabilen biri olsun. Anlasın! Ağzıyla değil, gözleriyle ve kalpten konuşsun. Yaşasın! Doya, doya yaşasın, doya, doya yaşatsın. Beyninden değil, yüreğinden versin. 'Olsun varsın! Paylaşırım.' desin. Bir dostunuz olsun. Sizi ve benliğinizdekileri paylaşsın... Dost olsun! Ama... Gerçek bir dost..

D O S T Ç A K A L I N...

0|0
27|10

En İyi Kız Görüşü

• Var ,beraberken en çok bici bici link yemeyi seviyoruz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 26

• yok.. olamazda o sansı ben kmseye veremem yeterince insan tanıdım hepsi gavur parasıyla 5 krş etmezler... ne arkads ne dosta bi ihtiyacım yok...

0|1
    0|0
  • bir bayanla erkeğin dost kalabilmeleri için birbirlerini fiziki açıdan itici bulmaları gerekir.. çok kız dostum var. Ama ben istesemde erkekler benimle dost kalamıyor hemen duygusal anlamda karşılık bekliyorlar hoşlanıyorlar ve bende bağlantıyı koparıyorum:S

0|0
    0|0
  • Var tabikide herşeyim o benim tatlı melegim:)yıllık izine çıktığında gerçekten yoklugun belli oluyor canım dostum benim :)

0|0
    0|0
    • sen benim herşeyimsin.. en vazgeçilmezim.. bitimsizimsin mucchaaa

• BURCU'M var benim.her an sarılabildiğim.sadece onun yanındayken ağlayabildiğim.beni gerçekten anlayan,yargılamayan,seven değer veren tek dostum.kardeşim o benim.aynı şekilde ben de onun en yakınıyım.kimseye anlatmadığımız paylaşamadığımız şeyleri paylaşıp,ağlayp rahatlıyoruz onunla.anlatılmaz bi sevgi.ve biliyorum biz asla birbirimize yanlış yapmayız.

0|0
    0|0
  • ben öyle bir dosta sahibim=))

0|0
    0|0
  • Var ablalarim, onlar haric hic kimseyle sirrimi paylasmam.

0|0
    0|0
  • var olmaz mı..hem kadın hem erkek...benden küçük büyük...onları çok seviyorum..istediğim her an değil, beklemediğim her an beni şaşırtabiliyorlar..

0|0
    0|0
  • Arkadaşlıktan dostluğa terfi eden yok.

0|1
    0|0
  • En iyi dostum sevgilim.

Onla aglayip onla gulebiliyorum...

0|0
    0|0
  • Var..sağolsunlar.

Yalnız bu soru çok uzun kaldırılacak (=.

0|0
    0|0
  • Allaha şükürler olsun ki dostum diyebileceğim biri var iyi günümde kötü günümde hep yanımda :)

0|0
    0|0
  • öldü.

0|0
    0|0
  • yok

0|0
    0|0
  • Beni umursamayan bir dostum var erkek.

Bayan da var 2 tane.

0|0
    0|0
  • Herkese her bokumu anlatiyorum ben

0|0
    0|0
  • Var evet..

0|0
    0|0
  • yok

0|0
    0|0
  • ellerden dost olmuyor kuyunu kazıyor. kuzenım en ıyı dostum.

0|0
    0|0
  • gerçek bir dostum vardı yıllar önce ama kaybettim onu :(

0|0
    0|0
  • yok.

0|0
    0|0
  • rahmetli oldu gerçek anlamda

0|0
    0|0
  • evet var:)

0|0
    0|0
  • Evet var.

0|0
    0|0
  • :( ühü.

0|0
    0|0
  • :( vardı. ama bir hiddetle Onu da yitirdik.

0|0
    0|0
  • Maalesef yok kı ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• 1 tane erkek dostum var çoçukluğumuzdan beri beraberizi 3 4 tanede bayan dostum var fazlası zarar :D

0|0
    0|0
  • benim hiç dostum olmadı. ne kadın. nede erkek.en zor günümde kimse yoktu yanımda.artık adımlarımı daha dikkatli atıyorum.

0|0
    0|0
  • Var bak ben burdayim Sen nerdesin = ?

0|0
    0|0
  • hayatımda bir sürü arkadaşım oldu ama hiç dostum olmadı..keşke olsaydı eksikliğini hep hissettim..ama şunu diyim kızdan dost olmaz , sonra arada başka hisler oluyor ekseriyetle..

0|0
    0|0
  • kızlar erkeklere nazaran hem cinsleriye daha iyi dostluk kuruyorlar erkeklerde öyle birşey niye yok bilmiyorum. ama benim dostlarım var hamd olsun.

0|0
    0|0
  • ayıdan post kadından dost olmaaaazz...

0|0
    0|0
  • Bir cok arkadaşım var ama senin bahsettigin şekilde dostum yok eminim kimsenin böyle bi dostu yoktur. sen öyle bi anlatmişsinki bi insanin bu vasiflara sahip olmasi için 4 4 bi insan olmasi lazim :D

0|0
    0|0
  • olmamı

0|0
    0|0
  • ah ah nerede şöyle bir tane dostum olsa yeter bana, çok yalnızım çok

0|0
    0|0
  • Var , sarılmıyoruz ama

0|0
    0|0
Yükleniyor...