Dövüş eğitimi alanlar, kaç yıl sonunda nasıl sonuçlar aldınız?

Ben geçen yıl yaklaşık 2-3 ay mma eğitimi aldım. Daha önce bu alanda bir deneyimim olmamasına rağmen 2 aylık eğitim sonrasında bile kendime özgüvenim geldi, şimdi anlıyorum ki en saçma bulduğum şeylerin bile o zamanlar bana faydası olmuş. Fakat zayıf olduğum için bjj'de çoğu harekette zorlandım zira ağırlıkla alakalı şeyler var. Yazın kick bokstan devam etmek istiyorum. Tekme, yumruk daha çok seviyorum.

Bu konuda eğitim alanlara soruyorum, ne kadar sürede tamamen birilerini dövebilecek konuma geldiniz? Herhangi bir kavgada öğrendiklerinizi kullanma imkanınız oldu mu, işe yaradılar mı?

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bu daha çok yetenek ile ilgili. Bir sporcuyu sokaktan biri fena yapa bilir.
    Kaçtane dünya şampiyonu var sokaktan gelme.
    Eğitim de çok önemli kesinlikle küçümsenmemeli.
    Sokak çok farklı, bir yarışta ölme tehlikesi yok fakat sokakta birinin kötü bir tarafına denk getirdiğin zaman
    Ömrünün baya bir zamanını ceza evinde geçire bilirsin.
    Benim bir roman arkadaşım vardı 11 yıl yattı ve de saldırıya uğramış iken.
    O yüzden bu işin şakası yok. Boşuna dememişler, öfke ile kalkan, zarar ile oturur" diye

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ben 2 ay kick boks yaptım, özgüven açısından çok faydası oldu. Acayip esnedim. 2 yıl yapsam kim bilir ne olurdum :))

Ancak salon ve sokak çok farklı... Salonda belli hareketlere göre çalışıyorsun. İstediğin kadar boks, kick boks yap bir sokak dövüşçüsü ile baş edemezsin..

He sakın bu sözlerimden ''dövüş sporu bir işe yaramaz'' gibi saçma sözler çıkartmayın. Ben böyle bir şey demedim, demem :D Bizzat dövüş sporu yapıp faydasını gören biri nasıl böyle diyebilir :))

Sadece fazla güvenmeyin öğrendiklerinize... sokak kavgası bambaşkadır. sokak kavgasında boks bilmek de işe yaramayabilir, karete bilmekte.. Elbette faydası olur, ama dövüş sporu yapmanız sokakta herkesi dövevileceğiniz anlamına gelmez. Fiziksel gücünüz yerinde değilse zaten çok bir işinize yaramaz...

Dediğim gibi sokak dövüşü; BAMBAŞKADIR.

0|0
    0|0
  • Birkere girdinmi içine tamamen diye bişey yok, 8yaşımda taekvando ile başladı herşey judo güreş aikido boks kickboks taiboks şimdi wushu. Misal 5 yıl wus hu yaptın 3-5 yıl boks yaptım diyen biri cesareti varsa geçsin karşına derin. ANCAK Sporun 1 şartı adam dövmek değil korumayı öğrenmektir Ve Tamamen biyerlere gelmek istediğinde çalşır lisansınıda belgenide Alırsın Sonra sana bir yazı verirler 5 kişiden az herkimle kavga edersen Darptan değil Silahlı saldırı şeklinde yargılanırsın yani yasaklanır dışarıda dövüşmen. Önce savunmayı ve beden gücünü kullanmayı öğren Saldırı basit ve zayıf olmak dezavantaj değil aksine çeviklik ve süratı sağlar avantajdır Başarılar dilerim şimdiden.

0|0
    0|0
  • öncelikle salon sporlarıyla sokak kavgası aynı şey değildir haberin olsun.
    2. olarak sokak dövüşüne en yatkın spor Muay Thai'dir. Muay thai'yi kick box'un bir üst modeli olarak düşün, kick boxda tekme yumruk var Muay thai'de ise tekme, yumruk, diz, dirsek, itme, çekme vs. herşey var.
    Tavsiye ederim.

0|1
    0|0
  • 12 yıldır taekwondo yapıyorum. 2 seneden sonra önüme gelen herkesi öldürebilecek durumdayım :D

0|0
    0|0
  • boksla ugrasıyorum lısansımda var zaten kattıgı bır ozguven oluyo illaki

0|0
    0|0
  • bu tür sporları kavga etmek için öğrenme. kick box yerine boks yap. olimpik spor olduğu için

0|0
    0|0
  • ben grues egıtımı aldım gayette basarılı :)

0|0
    0|0
  • tekvandoya gitmiştim

0|0
    0|0
  • valla bu işin sadece ayla yılla alakası yok kavramak lazım brazilian jijitsuda zaten mmanın içinde olan birşey ayrıca sürekli branş değiştirmen iyi değil her branşta 1 yıl geçirirsin tamam derim ama 2 ay ondan 3 ay bundsan olm az bu iş tekmek yumrum seviyorum demişin ozaman mmaya devam et herşey içinde jijitsu muay taisi filan kavgada herşey sogukkanlılık ve öğrendiklerini uygulayabilmene bakar kardeşim

0|0
    0|0
    • ben aslında mma'i bjj'yi de seviyorum, bazı hareketler gerçekten adamı dövmeden direk etkisiz hale getirebilecek güçte. Ama dediğim gibi ben zayıfım, kilo almak da istemiyorum zaten görüntü açısından böyle mutluyum. Fakat çoğu zaman kilo sorunu yaşadım bjj'de, tekme ve yumruklarım çok daha iyi olduğu için yol yakınken muay thai ya da kickboks geçeyim diyorum. Haksız mıyım?

• sanki muay taide kick boxta kilo sorun değil? bence abartıyorsun bukadar neyi seviyorsan ondan devam et branşının en iyisi olmaya hedefle kendini diyorum zaten oldunmu diğerleri sana ek bir antreman gibi gelcek kickbox, muay tai gibi şeyler ayrıca bayansın erkek aklında düşünme bayanlar normaldede zayıf ve vucut olarak çelimsizdir bukadar kafaya takmana gerek yok bunu sen becerini kondüsyonunu konuştur herşey zamanla daha güzel olcak

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...