Nedir bu kızlardan çektiğimiz?

Erkekler olarak kızların her ihtiyacını gidermek zorunda mıyız? Kendi başlarına bir şey beceremeyecek durumdalar mı? Ağladıklarında teselli et , her gün iltifat et, gerekli gereksiz bütün kaprislerine dayan, onları sürekli mutlu et , eşine sürekli sen hediye alalacaksın, onlara kendini dünyada vazgeçilmez ve eşi benzeri bulunmaz gibi davran vs vs vs. Nedir bu ya, biz bunları yapmak zorunda iken bayanlardan erkekler için en ufak bir çaba göremiyorum. Dünya sanki onların etrafında dönüyor . Acayip ayar oluyorum.

0|0
6|3

En İyi Erkek Görüşü

• "Sevilme, beğenilme, takdir edilme, ilgi görme" gibi fıtri ihtiyaçlar modern hayat algısında sadece kadının ihtiyaçlarıymış gibi bir yanılgıya dönüştü.

Artık daha çok kadın, kadın-erkek arasındaki ilişkinin merkezinde kendisinin olması gerektiğine inanıyor. Ne demek istediğimi şöyle bir sahne gayet iyi açıklıyor: Kadın telefonda yarı ağlamaklı arkadaşıyla konuşmakta, kocasından dert yanmaktadır. Evlilik yıldönümlerinde kocası ona hediye almayı unutmuştur. Hatta evlilik yıldönümleri olduğunu da unutmuştur. Arkadaşı, "Peki sen ne aldın kocana?" diye sorar. Kadın şaşkın halde cevaplar: "Ben niye alacakmışım ki, hediyeyi erkek almalı."

Bir futbolcu oynarken de eşi için oynar. Golü atan futbolcunun aklına ilk gelen "karım gördü mü acaba" olur? Ya da attığım golü beğendi mi? Arabayı zor bir yere park eden bir erkek karısından bir iki çift övgü duymak ister. Adam o arabayı belki daha kolay park edecekken, o zor yere karısı için park etmiştir aslında. Onun gözüne girip bir anlık da olsa kahramanı olmak için. Ondan, "Maşallah, ne güzel park ettin" lafını duymak için. İşinde başarılı bir adım atan bir erkeğin ilk aklına gelen de sevdiği karısıdır. Ondan gelecek övgüler tüm övgülere bedeldir. Ondan gelmeyecek övgüyse tüm övgülerin üzerini örtebilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben seninle aynı fikirde değilim öyle bayanlar varki sırf karşısındaki erkeği mutlu etmek için çaba sarf ediyor ama bu tip bayanların karşısınada odun gibi erkekle çıktığı için kıymet bilmiyorlar.Anlıycağın hiçbir zaman dengi dengini bulamazsın bu konuda mutlaka artı eksiyi çekiyor.

0|0
    0|0
    • Dediğin gibi bu durum iki taraflıda olabilir , soruyu ben yazdığım için kızlara yönelik sordum. Tekrar söyülyorum dediğin gibi iki taraflıda olabilir ama büyük oranda kızlar böyle istiyor eminimki böyle olmayanlarda vardır ama geneli kızlardır '''

• Sürekli bencil olmaktan yana değilim her ikş tarafta ölçülü şekilde adım atmalı birbirine ama bazı insanlar sürekli ben dedikleri için hayatta bu yüzden erkeklerin ön yargısı daha çok oluyor bu konuda.

• Bazı insanalr ben dedikleri için sürekli hayatta o yüzden bu konuda daha çok ön yargılı oluyor erkekler.

0|0
    0|0
    • Dediğin gibi hayatı ' ben ' kelimesi etrafında yaşamak isteyenler yüzünden bu serzenişim.Fakat anlatmaya çalıştığım bunu genelde bayanların yapmasıdır. Ben hiç sevgilim bana iltifat etsin bana sürekli hediye alsın beni şımartsın vs d,yen bir erkekle karşılaşmadım.Biz erkekler olarak sanki dünyada bayanları mutlu etmekten başka bir derdimiz yokmuş gibi davranılması isteğinden bıktık .(kendi adıma)

• Ne demek istediğini anlıyorum.

• ''Kendi başlarına bir şey beceremicek durumdamılar'' su cümlen tamamen asagilayici.

zamanini simarik kizlarin oyuncagi olmak icin ayricagagina, etrafina bir bak bakalim bütün kadinlar ayni mi?

bu arada beceriksizlikle sucladigin o insan seni bu sekilde parmaginda oynatiyorsa dünyanin en zor seyini becerebiliyor demektir. bir insani emrine amede etmek herkesin yapabilecegi birsey degildir.

tabi birde köle ruhunu tasiyanlari bulmak gerek.

tencere kapak misali birbirlerini bulmuslar ise allah mutlu mesut etsin.

iliski tek tarafi mutlu etme cabasi degildir, iliskide her iki tarafinda birbirne gösterdigi sevgi saygi anlayis vardir. eger sen elinden geleni yaparken o sadece 'hep bana' diyorsa bunun adi iliski degil 'ego tatmini' dir.

0|0
    0|0
    • benm kadınları hatta senin gibi birini aşağılamaya gereksinimim yok.ayrıca benm için şımarık kızların oyuncağı kelimesini kullamışın . Konuşurken kelimelerini daha dikkatli seçmeni öneririm aksi takdirde beni hoşuna gitmeyecek şeyler söylemek zorunda bırakma .Hanımefendi gibi konuşmaya çalış yoksa tartışmaya girersek altta kalmam emin ol !

• bu tavırlarının nedeni olarak erkeklerin sana olan işırı ilgisizliği diye tahmin ediyorum. Yoksa bu serzenişe bu kadar acıyla tepki vermen mümkün değil.Bana saygıdan bahseden bir eğitimsiz olarak dikkatli konusursam benm adıma daha iyi olucak demişin. Dikkatli davranmazsam ne gibi şeyler olur demek geçiyo içimden. Emin ol şu an ben sözlerimi seçerek kullanıyorum.

Çirkefleşmemeye çalışıyorum ama sen böyle konuşmaya devam edersen bu tartışmanın sonu hoşuna gitmeyebilir !

• o zaman sana diğer erkeklerle mutluluklar dilerim...

0|0
    0|0
    • biiz mutlu oluruz sende kız kıza takılırsın artık !

• bence sen depresyona falan girmişsin, ne bu kompleks arkadaşım dur bi nefes al ya

• konunu depresyonla alakası yok ama bu aralar böyle düşünenlerle fazla karşılaşmaya başladım. O sinirime dokunuyo

• Sen sürekli böyle kızlarla birlikte oluyorsan biz ne yapalım?

0|0
    0|0
  • hiç öyle bir insan olmadım ve o gibi kızlarla karşılaşmadım nedense..

sana denk gelmiş öyleleri..

belkı senınde hoşuna gidiyordur ilgi göstermek

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• goremiyorsan senin sorunun :) aynilarini o da yapmali

0|0
    0|0
  • Arkadaş türk erkeği çok havalandırdı doğal olarak evrim geçirdi kızlarımız.

Başka bişe demiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...