Voleyboldan anlayanlar bir bakar misinizz?

Ya arkadaslar ben lisansli voleybocuyum ama yeni sayilirim. Smac servis veya smacda pek teknigim ve deneyimim yok. Adimlamayla topu havada yakalamayi ayarlayamiyorum. Yarin da hazirlik maci var. Verebileceginiz oneriler, pus noktalar veya dikkat etmem gereken yerler var mi. Topa vurus tekniklerinizi de paylasir misiniz

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ben üniversite 1. ligde voleybolcuyum bir kaç şey paylaşabilirim senin ile.
    İlk önce şunu söyliyim smac servis ile ugrasma biz bile zor atıyoruz :)
    - Servis atmanın püf noktası sağ elini ensenden çıkartıp düz bir hatta vurmak sağ kolunu kırmadan sert bir şekilde. Topa vururken sol ayak önde bir şekilde olucak ve vuruş anında sağ omuzunla birlikte sağ bacağında one gidicek yani sadece kolun ile değil vücudunla topu gonderıceksın. Bir diğer püf nokta ise topu ideal mesafede yukarı atmak ne cok yukarı ne cok asagıya mumkun olduug kadar topu yukarda yakala.
    -Smaç da ise ; sağ sol adımlama ile pasörün attığı topu havada yakalayıp ( boyun kısa oldugunu fark ederek ) topu bileğinde karşı tarafa göndermen gerekir. Gine püf nokta topu düşüşe geçmeden en yüksek ( mümkünse fileden yarım metre kadar yukarda ) yerde yakalamaktır. Her top iyi gelmez sen kendini topa göre ayarlayıp ona gore adımlama yapman gerek.
    - Manşet de ise ; topu takip etmen çok önemli bacakların her zaman kırık pozisyonda sol ayak onde hazır beklemelisin , sabit değil daima hareket ederek olması gerekiyor. manşeti alırken eğilip kollarını sıkı tutarak vücudunla topu yönlendirmelisin kolunu asla kırmamalısın.

başka soruların olursa cevapların.

0|0
    0|0
    • Yazarak anca bu kadar iyi anlatilabilirdi cokk tesekkur ederim. Smacda bilekte vurmak derken elimizi kapatarak vursak da olur mu bazen tam denk gelmiyor da

• denk getirmek zaten önemli olan çok çalışman gerek. daha yeniysen duvarda bilek hareketini çalışabilirsin. Ben pasör olduğum için okadar net bilgi veremiciimm

Erkekler Ne Diyor 2

• Topu sabit bir yere koyup koşup vurarak idman yap. Topu kendin havaya atıp ve ya pas alarak zamanlamayı daha zor ayarlarsın. Önce top hareketsizken zamanlamanı ayarla. Daha sonra hareketliye geçersin

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim

• Rica ederim. Bu arada topa tam avuç içine gelecek şekilde vur. Eğimli gider o zaman

• pus değil puf nokta. O zamanlamayı ayarlaman lazm. Onu burada anlatamayız ki sana

0|0
    0|0
    • Yanlis olmus pardon. Ya soyle diyim mesela topu pasore attiktan hemen sonra mi yoksa topun biraz dusmesini beklemeli miyim

• Anlatmaya calıstıgım şey de o zaten. Tabi düşerken vuracaksın. Ama zamanlamanı cok iyi ayarlaman gerekiyor. Ve topa geriden gelip vuracaksın. Topun altındayken zıplayıp vuramazsın

Kızlar Ne Diyor 1

• Sana burada taktikleri nasıl anlatabilirim diyorum:/ uzmantvde mehmet bedestenlioğlunun videoları var onları izle smaç, servis falan

0|0
    0|0
Yükleniyor...