Insanı olgunlaştıran durumlar neler?

Sizler ne yaşayarak olgunlaştınız ya da hala olgunlaşamadığını düşüneniz var mı?

Mevlana'nın "hamdım,piştim,yandım" sözünü duymuşsunuzdur.Ham mısınız,piştiniz mi,yandınız mı?

0|0
9|15

En İyi Kız Görüşü

• Ölümü çocukken bile görsen,kocaman adam olursun.

Öyle bi büyütür ki adamı.. Peh ki ne peh.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Yanmak ne kelime. Cehennemi gördük de geldik...

Bu aralar mevlananın şu sözü seviyorum "Ayağına batan dikenler, aradığın gülün habercisidir."

Ayaklarımda çok pis acıyor ha, batan dikenlerden...

1|0
    0|0
  • Bir insanın yaşadıkları olgunlaştırır. Ne okumak ne gezmek hiçbirşey değil. Çünkü insanın mantığı 1000 nasihat 1 musibet düzeninde çalışıyo. Görerek veya duyarak insan çeki düzen vermiyo kendsine , başına bir olay geldimi o ana göre hareket etmek zorunda kaldığında yavaştan olgunlaşmaya başlamış oluyo ;)

1|0
    0|0
  • Şöyle söyleyeyim; Ham' ın puanı 100 olsun piştim' in 200 ve yandım' ın 300.

Ve ben şu an 90-95' teyim, yakın zamanda (1 yıl veya daha az ) 150 olacağıma inanıyorum ileriki 5 senede de 200' e yaklaşır ve azar azar yaşlılığa doğru yanmaya giderim :)

1|0
    0|0
  • öle bi piştik ki

1 kumarda arabamı kaybettim

2 sonra aldığım arabamla kaza yaptım

3 platonik aşk acısı

bunlar beni öyle olgunlaştırdı ki hayat tecrübesi işte ancak sokak yarışlarına devam bizler eceliyle değil direksiyon başında ölmeye çok tan razı olan gençler

0|0
    0|0
  • insanı yaşanmışlıklar olgunlaştırır.acı'lar kimi zaman ders kitapları gibidir insanlar için.

2|0
    0|0
  • Pişmeye başlayacağım allahın izniyle

1|0
    0|0
  • Daha çok hamım ben. Yanmak da pişmek de öyle kolay olmuyor. Hz Mevlana'nın o sözünü bağlamından koparmamak gerek. O Allah aşkıyla pişti ve yandı. Bu yüzden evliya oldu. Buradaki hiç kimse ne pişti ne yandı. Eğer yansaydı zaten burada olmazdı...

0|0
    0|0
    • haklısın tabiki.o sözü Allah aşkından dolayı söylemiş.ben sadece benzetme yaptım.teşbihte hata olmasın.

• Acılardır insanı olgunlaştıran

0|0
    0|0
  • bugün piştim bu günü de unutmam

0|0
    0|0
  • pistim çok şey yaşadım

0|0
    0|0
  • küllerimden doguyorum :D

0|0
    0|0
    • iyi ki doğdun o zaman avukat bey :)

• herkes her şeyi söyler ama sen olmak istediğin gibi bir avukat olursun

• inşallah kısmet bakalım hayat ne göstericek

• pişiyorum yanmadım

0|0
    0|0
  • zamanın meyveleri olgunlaştırdığına dair bir söz var.sadece kafama göre yaşarım.gerisini düşünmem.

0|0
    0|0
    • senin yorumlarını beğeniyorum gerçekten ama zamanın sadece meyveleri olgunlaştırdığını düşünmüyorum ama kafana göre yaşaman da güzel bir şey.özgüveni yüksek bir birey olduğunu düşünüyorum.

• iş ve özel hayatınızda başarılar diler tekrar teşekkür ederim.memnun oldum.

• ben de memnun oldum teşekkürler :)

• O zaman;kalbime gömerim o zamaaaan

0|0
    0|0
  • Hamımız yanacağız :/

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• ölüm çok olgunlaştırıyor.

2|0
    0|0
  • olgunlaşmak bitmez ölene kadar dvm eder.Henüz gerektiği kadar olgun değilim sanırım biraz ham,birazda piştim sanırım

1|0
    0|0
  • Birilerini kaybedince olgunlaşıyorum daha doğrusu canım yanınca işte.

0|0
    0|0
  • hüzün

0|0
    0|0
  • daha ham bile değilimdir ben :/

0|0
    0|0
  • ne olgunlaşması. daha çocuk sayılırım. yaş 20 pek bi şey yaşamadım.

0|0
    0|0
  • evet ,birini masumca sevdim ve güzel hayaller kurdum ,kurduruldum .ama adamın niyeti sadece yatakmış .benim tavrımı anlayınca bakış açımız farklı dedi bir de ben eski sevgilimle konuşuyorum artık dedi .o olaydan 8 ay geçti ve o 8 ay bana ölüm gibi geldi hep ağladım .bir de ilk defa birini gerçekten sevdim aşık oldum ,sabah kalktığımda kalbm ağrırdı ,onunla yaşardım resmen .bu kadar güzeldi .o olaydan sonra hayata ve erkeklere ve kadınlara bakış açım değişti.artık kalbim nasırlaştı

0|0
    0|0
    • gerçekten kötü bir olay yaşamışsın.böyle şeyler insanı yıpratır ama muhakkak tecrübe kazanmışsındır.inşallah kalbinden nasırı sökecek,seni hakedecek insanlar çıkar karşına.

• çok teşekkür ederim ,seneye gireceğim için şu an gayet pozitifim .olmazsa da ben elimden geleni yaptım diyeceğim .çok teşekkürler iyi dileklerin için ,inşallah sen de hedeflerne ulaşırsın

• teşekkürler ve başarılar...

• yaşım 19 bişey yaşamadım evde oturmaktan başka

0|0
    0|0
Yükleniyor...