Nişantaşılı analar ağlamasın! Candaş Tolga Işık'ın yazısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evet başlık bu.

Fikirlerinizi merak ediyorum.

Başlığın sahibi yazı da bu; link

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• mevzuat gereği yurtdışında üç yıl çalışırsanız, paralı askerlik yapma hakkınız oluyor. doktora falan takılırsanız, yaşınız 28 olsa da askere gitmemiş oluyorsunuz benim gibi. burada mevzuatı mı eleştirmek lazım tartışılır.

askere giden arkadaşlardan dinlediğim çok da parlak hikayeler yok. birçok arkadaşım "komutanının tezini yazarak, çocuğuna ders çalıştırarak" "vatani görevini" yaptı. günbeydoğu'da bir çatışma ortamı varsa, en az teröristler kadar o bölgeyi bilen, o koşullara dayanabilen askerlerle (profesyonel orduyla) savaşılmalı. başka bir arkadaşımda, çatışmada rastgele (gözlerini kapayarak) ateş ettikleri söylemişti ki bu durumda çapraz ateşe düşüldüğünde sadece üç aylık eğitimli asker karşılık verirken o karışıklık da birbirini vurabilir. ayrıca yunan tehdidine karşı ege ordu komutanlığı varken, yıllardır bilfilil çatışmanın olduğu güneydoğu da, bir ordu komutanlığı yok. zannedersem (yanılıyor da olabilirim) malatya'dan öteye ordu komutanlığı yok. zaten şehit olanlar içinde genelde uzman çavuşun üstü rütbede fazla kimse de olmaz. iki tim asker araziye çıkmıştır ama o 24 kişi arasında en kıdemli olanı çavuş veya onbaşıdır. bu da tartışılır.

kendime gelirsem, yukarıdaki anlattığım saçma sistemde askere gitmem. zaten günümüzde pek asker sayısına dayalı savaşlar da olmuyor. bu nedenle bu vatan sevgisizliğimin (!) çok sevdiğim ülkeme bir zararı olmaz.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• evet bir gerçeğe parmak basmış ama mücadele bir şekilde yürütülmelii zateen vataan topçuların popcuların değil vatan garibin fukaranın çünkü onların gidecek başka bir yeri yok bak popçular gidebiliyor

1|0
    0|0
  • şehidin vasiyeti yazmayı unutmuşum..

olur ya bi çatışmada ölürsem arkamdan yas tutmayın bırakın toğrağımda rahat uyuyayım bedenimden elbiselerimi çıkartmayın onlar benim gururumdur ölünce kefenim olucak başımdan beremi çıkartmayın o benim şanım şerefim olucak ayağımdan botlarımı çıkartmayın onlar nice yollar aşacak sırat köprüsünden geçecek elimden tüfeğimi almayın o benim namusumdur mezarıma sembol olucak yaramın kanını silmeyin AHİRETTE HESABI SORULUCAK... anlayanaa buuu

2|0
    0|0
  • Lanet olsun.. Benim bölüğümde vardı zengin çocuğu,araya tümgeneral sokmuşlar çocuğu bizim bölüğe aldırmışlar.. o paşada arada sırada bölük komutanını arayıp bilgi alırdı.İşte ben öyle bir bölükte askerlik yaptım oraya gelmek için araya paşa sokuyordu zenginler :))))

0|0
    0|0
  • bunu anlatmaya benim senin onun gücü yetmez c.tolga ışık anlatmak isterdim arkdaşımın abisi şehit oldu o cenaze gelene kadr hep bekledim askerlik benm için çok öenmli hiç bişey öyle önemli değil şehidimiz belki mutluydu ama arkda bıraktıkları babası vatan için dedi annesi neden benim evladım dedi neden mi o zengin züppeler bi şekilde sırıyo yapsa bile torpille kıyak yerde yapıo bunlarıda biliyoruz ben razıyım anam babam rahat uyuyacaksa şehit olmaya hazırım peki kim vericek hesabını bu adilerin o orda keyif yaparken gabardaki asker tir tir titriyo niye onu kimse düşünmüyo allah aşkına kaçınız düşündü her gece mışıl mışıl uyurken haa söylesenize yürüyüşlere katılırız şehitler ölmez vatan bölünmez ama iki gün sonra yapılanı unutur yine buna sebep olanların peşinden gideriz yalan mı? ben öyle insanlara acıyorum çok küçülüyolar gözümde bunun bedellesi yada seçme hakkı gibi bişeyi olamaz senin atan ben gitmicem dedimi yada bedelli yapıcam bu lafım o artislere kimse üstüne alınmasın çok üzülüyorum 2 hafta içinde kaç şehit verdikk kaç kişi arkalarından gece yatarken bi kere olsun dua etti söyleyin sizden çok bi şey istemem hani banada böyle yazdım diye kızmayın bunları sölemek gerek duyması gereknler var çok değil sizden bi istediğim var bu gece yatarken onlara dua edin yattıkları yerde huzulu olsunlar daha da gururlansınla link

bunu izlemenizi isterim link

1|0
    0|0
  • Fikirimi söyleyeyim. Senin güzel düşünceli bir insan olduğun...

0|0
    0|0
  • Paralı askerlik yapanların da bunlardan bir farkı yoktur gözümde. Ayrıca şehit lafına da inanmıyorum buna sadece Allah karar verir.

0|0
    0|0
  • Daha önce bu yazıya benzer yazılar göndermiştim doğan tv'ye iş başvurusu için ama hala biz sizi ararız diyolar. Candaş abi yine iyi bir çalışma yapmış...

Neler var yazılan da burda link verip paylaşmaya kalksam direk yasaklarlar beni :)

0|0
    0|2
  • Türkiye gerçeklerini yansotan bir yazı, tek kelimeyle muhteşem

0|0
    0|0
  • yazı işte alttarafı

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• BU zengınlerın mı suçu şimdi...

Kusura bakmayın da ımkaını olan herkes oglunu gözgöre ateş atmaz degıl mı..

Ortada bır yamuk durm varsa bu yasaların suçu yasa koyucuların suçu yasaları işletenlerın suçu..

Savunmuyorum ama gerçege parmak basıyorum sadce...

0|0
    0|0
    • kusura bakmayın öyle mi üyeliğim iptal edilirse edilsin umrumda değil kusura bakarım öyle bi bakarım ki ŞEHİDİ DOĞURAAANNN Bİ ANA DEĞİLMİYDİİ YAAA BU NSIL Bİ DÜŞÜNCE GÖZ GÖRE GÖRE ATMAZ ATEŞEE ATICAKKK ATICAKKK ATMAKKK ZORUNNDAAAAAA

• aminn özeline msj çekmiştim okursun bi ara ii gcler

• Tşkler ıyıgeceler..

• sorun kim askere gitmis kim gitmemis degil aslinda.

asil sorun 3 aylik kisa bi egitimin ardindan ömrü hayatinda gitmedigi daglara 20 yasindaki cocugun gönderilmesi.

karsilarinda da ömrü daglarda gecmis her bir kösesini avucunun ici gibi bilen defalarca catismaya girmis cikmis sahsiyetler var.

bu böyle olunca gayet dogal degilmi ortaya cikan tablo?

ne isi var o cocuklarin o daglarda? bu ülkenin terör sorunu bir kac yillik birsey degilki? isteseler simdiye kadar sirf terör ile mücadele icin profosyonel bir ordu kurulurdu.

ama ne gerek varki? eger teröre care bulunursa bazi ülkeler silah satisinda büyük zarar.

linki sarki icin degil icerigi icin ekledim link

0|0
    0|0
  • Gerçeği yansıtan yazılardır bunlar seviyorsan Yılmaz Özdil de oku derim..

0|0
    0|0
Yükleniyor...