Yarın iftara misafir gelecek bana menüde yardımcı olur musunuz?

arkadaslar yarın ıftara mısafır gelıcek ve aklımda bır menu var aslında ama degısık olsun ıstıyorum sızlerden yardım ıstıyorum tatlısına varana kadar yazarsanız cok sevınırım.bılmedıklerımınde tarıfını ısterım ona gore yazın:)

aklımdakıler:yayla corbası,taze fasulye,kurdanlı patlıcan,pılav ve kadayıf tatlısı...nasıl sızce?

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• ya fazla abartma bence iftarda bişey yenmiyo hafif şeyler yap çorba kesin olsun salata iki çeşit yap yemeği de bi çeşit yap bide tatlı hopp allah kabul etsin.

0|0
    0|0
    • sabahtan aksama kadar ac duruyorsun sonucta yenır dıye dusunuyorum.coban salatası yapıcam bırde kalabalık olucak 10 kısı

• cevabımda seni ilgilendiren bişey göremedim ama?

• öyle düşünmedim doğru diosn dinsiz sanmada

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 9

• az pişmiş kurbağa bacağının yanında çok pişmiş gergedan organı olabilir, hamam böceği sufle, içecek olarakta irinli kan olabilir bu menüden memnun kalacaksın

0|0
    1|0
  • kadayıf tatlısını muhallebili yapmanı tavsiye edebilirim. ana yemek için ise patlıcan iftarda ağır gelebilir tavsiyem fırın poşetinin içine misafir sayısına göre tavuk baget soğan patates garnitür doldur fırına salla enfes bir ana yemek çıkacaktır ortaya :)

0|0
    0|0
  • yayla çorbası olsun kesın taze fasulye ve pilav 3 çeşit yeter sıcakta yemek yenmez kı su vb. ıceceklerı bol tut tavsıyem ;)

0|0
    0|0
    • bıraz kalabalık ama bızle beraber 10 kısı ya yetmezse bırde o var.menu nasıl tatlı pek ıcıme yatmadı

• annem yok şu an ıl dısında

• gayet sakın ol hersey yavas yavas aksama kadar vaktın var :)

• bol kaşarlı domates corbası

pastırmalı kuru fasulye ( güveç )

pilav yanında üzüm hoşafı

tatlı olarak dondurmalı kemal paşa yada dondurmalı kazan dibi

0|0
    0|0
    • corba ve tatlı secımın guzel bak ama kuru yenmez ya sımdı olmaz o.begendım bak o ıkı secımını yazdım kagada sagol

• ayrı güveç kaplarda yap kuruyu pastırma bıcak kesim olsun bir gece önceden yıkarsın birde haşladıktan sonraki suyunu dök yemegi yeni suyla yap gaz falan yapmaz on numara 5 yıldız olur yada fresh et döner al tereyaglı ile pilavın üzerine göm dönerleri geceye damganı vurursun

• senin yazdıklarından farklı olarak bi tek karnıyarık geçti :Dbi de kadayıf yerine güllaç yaparsan harika olur :D

0|0
    0|0
  • Cok basit bir menu veriyom sana

icli kofte

imam bayildi.

firinda tava

gavur dagi salatasi

cacik

Yayik ayran

ev baklavasi

0|0
    0|0
  • yoğurt çorbası but tavuk kızarmış ve bulgur pilavi

0|0
    0|0
  • cok uyumlu :) altına mıçmazlarsa iyi :))

0|0
    0|0
  • Şimdi ben söylersem yarın size gelmek o yemekleri yemek zorunda kalacam o yüzden susuyorum ...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• senin menü iyi

Mercimek çorbası

patlıcan oturtma(fırında)

tavuk sote(baharatlı)

pilav

çoban salata

cacık

revani..

0|0
    0|0
    • patlıcan oturtmanın tarıfını verebılırmısın

• Ooo bilmiyorsun o zaman!

Yoresel terimdir.bilmemen normal. valla bi yapsam da yesen.oyy oyy

• Gohle ye deki

zorkun tava tarifi ver de. o sana soyler

• Tavuk sote yap , Yuvarlak yuvarlk patates kızart. Pilav bi de.

Servis ederken önce tavuk soteyi koy yanında pilavı kalıptan cıkart. Patateslerin üstüne kırmızı pul biber.

Salata yaparken Bi domatesi ikiye böl, dolma yapar gibi içini boşalt. içinde kcük kücük hazırladgın salata marul biber vs karısımını koy.

Göz zevki olmalı :) Çok iyi yemek yaparım (:

0|0
    0|0
  • Bu benim cumartesi menüm:)

Mercimek Çorbası

Beşamel soslu tavuk(havuç,bezelye,havuç,tavuk göğsünü haşlıyorsun bir borcama alta tavuğu üstüne sebzeleri yerleştir.üstüne beşamel sos ve kaşar peyniri rendesi)

Pilav

yeşil salata

hardallı patates salatası(patatesleri haşlayıp,hardal mayonez ,salatalık turşusu ve dereotuyla karıştır)

Mantar salatası(mantarları limonlu suda haşla,mısır konservesi yeşil zeytin ve maydonoz ekle.Limon ve zeytinyağı gezdir)

Patlıcan salatası

tatlı olarak tiramisu

0|0
    0|0
    • Bunlari senmi yapiyorsun?

Aha geliyom

• Kadayıf ağır olmaz mı şerbetli ya:(Sütlü tatlı yapsan.

• kararımı degıstırıp kemal pasa yapayım ıstemıstım oda aynı serbetlı of yemeklere karar verdım tatlı kaldı mesala ne olabılır?

• ben bunları öneriyorum:

Mercimek çorbası

patlıcan oturtma(fırında)

tavuk sote(baharatlı)

pilav

çoban salata

cacık

revani..

0|0
    0|0
Yükleniyor...