Squat yapıyorum ama?

Yaparken nasıl zorlanıyorsam nefes ve kalp hızlı atıyor. Bacaklarımda ağrı olmuyor alıştıgım için ama şu nefes sorununu çözemedim kalbin hızlı atmaması için nasıl yapılır?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kalp Atışları Nefes Alıp Verme Yani Ciğerleri Kullanma Kapasitesi ile Doğru orantılı Çalışır Ciğer lerimiz ne kadar Oksijeni Kana İşler se o kadar Hızlı Çalışır bu Yüzden Ciğer lerde Yanmalar Oluşur Eğer Kalp Ritmim Düşsün nefeslerim Daha Aralıklı olsun Zorlanmıyayım der isen Bizim Kondisyon Dediğimiz Nefes Aralığı Egzersizi Yani Uzun Süre Nefes Kesilmeden Yapılan Egzersizdir. Peki Kondüksiyon Nasıl Yapılır? Normak Bildiğimiz Koşudur Uzun süre Yapılmalı Koşu Sırasında Geldiğimiz Sınır larda Koşu bırakılmamalı Ve sınırlarımızı Esnetmeliyiz Yani Acı yı Yenmek için Acı çekmeliyiz Acı yoksa Kazanç da olmazz...

0|0
    0|0
    • İlk olarak 60 dakika koşuyorum. Koştuktan sonra 100 mekik çekiyorum ve egzersizler yapıyorum. Squata gelince nefes sıkıntılığı yaşıyorum, bugün kendime dinlenme verdim çünkü şu an resmen can çekişiyorum

• Kendimi zorlamıyorum. Yeni başlamadım zaten şu an nasıl antreman yapabilirim düzelmesi için

• Mesela nefes Egzersiz leri olabilir Esnetme germe Vesaire Mekik Şınav BarFix olabilir Bunlarda Nefes Yoran Hareketler

Erkekler Ne Diyor 5

• Kalbin hızlı atması normaldir, daha yavaş otur, oturduğun yavaşlığa göre daha hızlı kalkabilirsin. Kas ağrısı olacak diye bir şey yok, vücut alıştıktan sonra ağrılar bitebilir ki spordan sonra soğuk duş alırsan da kas ağrısı çekmezsin genelde. Ama etkiyi arttırmak istiyorsan 50 tekrar vücut ağırlığınla yapmak yerine 10-12 tekrar x 4-5 set ellerine dumbbell alarak veya omzuna bar alarak yap.

0|0
    0|0
  • Derin nefes al burnundan al ağzından ver derin derin bu sistemi ilerlettikce çarpıntın azalır.
    nefes yetersizliğinden hemde vucüt daha direncli olur şişmezsin

0|0
    0|0
    • çömelirken nefesi tutup kalkerken verecek miyim?

• sağ ol teşekkürler uygulayacağım.

• rica ederim

• Ister istemez nefessiz kalirsin. Buyuk bir kas grubnu calistiriyorsun. kolay birse degil.

0|0
    0|0
  • nefesi düzenlemelisin çömelirken nefes alıp kalkaerken nefes vermelisin

0|0
    0|0
  • Squat kadar ömrün olsun gizim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Nefesine dikkat ederk yap

0|0
    0|0