Protein beslenmem yeterli mi?

bu sabah bir yumurta 3-4 tane hindi füme, 5-6 tane lor peyniri ve bir dilim kepek ekmeği yedim. akşamda tavuk ızgara yemeyi düşünüyorum. ara öğünümde süt içtim. 1 59 boya 50 kiloyum. bu kadar protein bana yeter mi ekleyip çıkarmam gerekenler neler? karın kası için çalışıyorum da beslenmemi protein ağırlıklı yapmaya çalışıyorum.

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• normal bir sporcu kas kaybı yaşamaması için günlük kilosu başına 2gr protein alır, normal spor yapmayan bir insan ise 1gr protein alması yeterlidir.

sen kilo başına 2gr protein alıcak kadar ağır antremanlar yapmıdığın için (sadece karın çalıştığını varsayıyorum) günlük kilo başına 1.5gr protein alman sana fazlasıyla yeterli olacaktır.

50x1.5= 75gr protein eder. kas kaybı yaşamaman ve kas inşa etmen için günlük 75gr protein alman gerekiyor. şimdi senin beslenme programını değerlendirelim.

sabah;
    1 tam yumurta = 6gr protein
    5,6 tane lor peyniri = tam olarak miktarını bilmeden hesaplıyamam ama tahminen 7gr diyelim
    ara öğün;
    1 bardak süt içtiğini varsayarsak 7gr protein eder
    akşam = ne kadar tavuk yediğini bilmediğim için kesin birşey diyemem ama 100gr yediğini varsayarsak 25gr protein eder

toplamda 45gr protein eder, buda demektirki 30gr protein açığın var.
    bu açığı kapatman için bir öğün daha ekliyip yağsız ton balıklı salata yiyebilirsin, sabahlarıda yumurta sayısını arttırırsan çok daha iyi olur.

ayrıca hiç karbonhidrat almıyorsun. kaliteli karbonhidat tüketmeni öneririm, yoksa sürekli açlık ve yorgunluk hissedersin. kaliteli karbonhidrat kaynakları = yağsız pilav, bulgur, makarna, yulaf ezmesi vs.

off yoruldum l*n :D

0|0
    0|0
    • Teşekkürler. Bu protein açığını kapatmak için protein bar aldım bir de. Ara öğünde yemeği tavsiye eder misin? Markası unique

• peki tekrardan çok teşekkür ederim :)

• Önemli değil bir sorun olursa. özelden sorabilirsiniz.

Erkekler Ne Diyor 2

• İdeal gibi geldi bana balikta yenebilir.

0|0
    0|0
  • çok ağır şekilde karın kasına yüklenmiyorsan kilon x kilonun 1,5 katı kadar protein alman gerek yani 75 gram protein alırsan gün içerisinde yeterlidir diye düşünüyorum. yediklerinin ortalama protein miktarlarına bakarak ortaya bişey çıkabilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bu kadar fazla sanki

0|0
    0|0
  • o kadar proteini yiyebiliyorsan tebrikler diyim ne diyim

0|0
    0|0
    • çok değil ki bunlar :d

• seninki de iyi boşver :) kas yapmak istiyorsan biraz daha proteine ağırlık vermeni tavsiye ederim ama en azından light ton Balığı falan

• kas istiyorum zaten 2 yıldır spor yapıyorum kas kütlem neredeyse hiç artmadı ki 6 gün spor yaparım dediğin mantıklı da balık tek yenmiyor işte sebze sayısı hep daha fazla oluyor bende etki eder mi bilmiyorum gerçi :)

Yükleniyor...