Kapat

Aldatmak genetik midir?

Araştırmalar kadın ve erkekte aldatma geni olduğunu öne sürüyor Babaları annelerini aldatan erkek çocuklarının, yada anneleri babalarini aldatan kiz cocukarinin eşlerini aldatma olasılığının daha yüksek olduğu iddia ediliyor tabi bunlar bilimsel arastirmalar sonucunda bulunmus veriler aslinda anadoluda da helal sut emmis kiz veya erkek tabiri de bununla baglantili olabilir su ana kadar serefli bir ailede yasayan karakterli anne ve babaya sahip cocuklarin sadakatsizligine sahit olmadim aldatan insanlarin genetik olarak bu geni tasidiklari belirtiliyor cevrenizde de baktiginizda aldatan insanlarin ailelerinde de eskide yasanmis sadakatsizlik varmidir kisacasi gercektende aldatmak genetikmidir?

0|0
11|2

En İyi Kız Görüşü

• Aldatilmak kisinin kendisine baglidir kafasina koymussa aldatmayi cok sevse de aldatir . Bu biraz da aileden kaynaklaniyor ilk once once aile de nasil yetistiyse anne baba nasil davraniyorsa evin icinde erkek evlatta oncelikle aileden ornek alir . Daha sonra arkadas cevresine de baglidir , arkadaslari gercek arkadas degilse sagda solda gezmeyi cok sevenlerse mutlaka yolunda giden arkadasinin da aklini celmeye calisirlar . Basaramadiklarinda da arkadasina kotu bakarlar , kendilerinden 1 basamak asagida gorurler . Neden mi ? Onlarin gibi olmadigi icin.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 10

• Alakalı bence de

0|0
    0|0
  • Mantıklı. Ama bu birazda insanın kendisiyle alakalı birşey. Aldatmak , zihinsel bir hastalıktık bana göre..

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum Bence karakterle alakalı.

0|0
    0|0
    • hepsini demiyorum ama arastirmalar aldatan insanlarin buyuk oldukca yuksek bir oraninin aileden kaynakli yani anne veya babasinda aldatma oldugu saptanmis bu tesaduf olabilirmi

• yani tabi buda doğru olabilir.pek bir şey diyemem bu konuda ama evet aileler büyük etkendir psikologlarda çok söyler bunu.Anne baba alkol kullanıyorsa çocukta mutlaka kullanır ileride veya sigara,kumar vs.haklı olabilirsin.

• Genler karakteri etkiliyorsa genetiktir değilse karaktersizliktir.

0|0
    0|0
  • Aile içi durumlarında çok önemli olduğunu anlıyoruz.

0|0
    0|0
    • durumdan ote genetik yani kalitsal bisey cok sorunlu ailelerin bile cocuklari gayet iradeli ve ahlakli olabiliyor

• Bence kesinlikle genetik!

Mesela bizim sulaledeki cogu erkek karilarini aldatmistir ve bizim sulaledeki kadinlar da cok sadik olmuslardir eslerine karsi.Simdi de bu bizim erkeklerdeki gen bende mevcut.Hayir ben sunu anlamiyorum nasil oldu da erkeklerinki bana gecti?!Abim var esine rastlanilmayacak derecede sadakatle bagli karisina ama bende cikti.Hep meyilliyim hep aldatiyorum.Ailem saclarini baslarini yoluyorlar.Yapma,etme falan diyorlar ve bana cok kiziyorlar ama ne yapiyim elimde degil...O heyecan hosuma gidiyor.Allahtan daha hicbir sevgilim boynuzlandigini anlamadilar da idare etmek kolay oluyor.Mesela su anda uc tane var.Merak etmeyin trafik gayet yerinde ilerliyor.Hepimiz cok mutluyuz:)

Yani cevap:Evet genetik!

0|0
    0|0
  • Adamlık cinsiyetle değil kişilikle ölçülür :D

0|0
    0|0
  • genetikten ziyade o insanın içinde varsa bu huyu ortaya cıkaran cevresel faktörlerdir..cocuk rol almayı sever eğer evdeki baba veya anne ikisinden birinde aldatma görülürse cocuk icin bu davranış normal yada yapılabilir olarak bilincaltına işlenir..ama tamterside olabilir bu davranışı görerek ne kadar kötü olduğuda bilincine işlenebilir..ama bunu işleyen kesinlikle anne ve babanın tutumudur.

0|0
    0|0
    • gormek degil genetikle alakali yani kaninda olan bisey gormesede yapiyor

• gizlenme ihtiyaci duymakta oyle olsa gerek :) belki tanisiyoruzdur ondan gizlendin

• olabilir:) neyse sana iyigünler gurbet--kuşu

• Benim annem babami aldatmisti ben de sevgilimi aldattim aptalca gelebilir ama deli gibi sevmeme ragmen aldattim bence dogrudur

0|0
    0|0
    • iste bu... kizlar annelerine ceker anadoluda yillardir soylenen biseydir demekki dogruymus

• anladim tek kelimeyle kan bagi yani anneden gecen genetikler sana heyacanli gelen sey baskasina igrenc gelir

• Belki

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...