Böyle bir durumda kürtaj olur muydunuz?

gayrimeşru bı çocuğunuz olsa.. babası belli ama istemiyo ve sizi bırakıp kaçtı. aileniz çok mutaasıp insanlar.asla böyle bişeyi kabullenemzler. kimse duymadan çocuğu ölüme mi bırakırdınız.yoksa herkesi karşınıza alıp çocuğunuza sahip mi çıkardınız? kahramanlık yapıp elbet tabi illa sahip çıkıcam diye atlamayın hemen. yazmak kolay. gerçekten empati kurarak hissederk yazın. o çocuğun sorumluluğunu nasıl alacaksınız. babası da yok ailenizde sizi terkedecek ? 5 parasız?

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

• Hamile kadın karnından bıcaklanınca cocuk ölünce cinayetten yargılanıyor mu ? hayır, adam öldürmeye kasıttan yargılanıyor en fazla. demekki neymis ? dogmamıs cocuk ölmüs sayılmazmıs.

Ha. vicdana gelince cok atıp tutuyorlar ya o gunah bu bilmem ne.. yasamadan sallayanların hepsinin basına gelmesini diliyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Böyle bir şeyi yapmadan önce ailenin mutaassıp olduğunu düşünebilmek gerekir. Hani bazen diyorum Allah insanlara akıl vermiş. Bayan erkek diye ayrım da yapmamıştır.

Peki neden bayanlar, nikahları olmayan insanlarla bu kadar aşırıya kaçabiliyorlar. Tamam burada suç sadece bayanın değil elbette ama bayanın yükü daha ağırdır. Erkek ortada bıraksa bile, hani toplumda erkekler için bir şey diyen yok. Çünkü toplum ayıbı, bayanlarda görüyor, rezalet duruma düşen ise bayandır. Bu toplumun gözünde böyledir.

Ama benim nazarımda ise bir bayan çok değerli olmak zorundadır. Örnek verecek olursam... hani kapısı kapalı bir çelik kasayı gören hırsız içinde muhakkak çok değerli eşyaların olduğunu düşünür ama ne yapabilir ki çelik kasaya... Kursağında kalır. Birde aksine kapısı açık bir kaç kağıt parçası gören hırsız tenezzül edip bakmaz bile...

Bayan da böyledir. Ağır, vakarlı, merak edilen ama ulaşılması sadece bir kişiye mümkün olabilen, değerini bilirse çok üstün, bilmezse, aşağlıların aşağlısı olma durumu ile karşılaşır.

Soruya gelince de... bir şey söylenmez...

0|0
    0|0
    • çok doğru söylemişsin. yazdıklarına bende katılıyorum. böyle yapan insanlar için yazıldığını vurgulamak istiyorum . bn bunların bilincindeyim zaten. soruda meraktan orta cıkan bi soru. yaşamadım cok sükür böle bi imtihan

• topluma gore durum bundan ibaret degil.

• Toplum dediğim gibi maalesef kendinde bulunmayan özellikleri başkasında arıyor. Helal bir damla süt içmeyen, akşama kadar milletin namusuna bakan erkekler, evlenecekleri zaman helal süt emmiş kız isteyebiliyorlar utanmadan. Dediğiniz doğru ama, değerler asla toplumlara göre değişmemeli.

• at gitsin cocugu çöpe :D

0|0
    1|0
  • senin böyle bir durumunmu var

0|0
    0|0
    • inan sadece merak. gizli yazmamın sebebi sonra bi tarafımı yırtsamda böyle bişeyin hayal gücümden cıktığını kimseyi inandıramayacak olmam

• bence çoğu aldırır.. buna cesaret ten çok iman gücü lazım.. oda çok nadir bulunur

• Cok zor bir durum bu zor olani dogru olan bence ama dedigin gibi yazmasi kolay :/

0|0
    0|0
  • ileride sıkıntı olucaksa kürtaj

0|0
    0|0
  • aldırmak tek çözüm.

0|0
    0|0
  • zor bi soru allah kimseyi böyle bir tercih yapma zoruna bırakmasın

0|0
    0|0
  • böyle bir durum mu var? ona göre cevap vereceğim...

0|0
    0|0
  • Doğururdum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Baştan düşünecektin derler adama bu durumda nasıl düşüyorsunuz böyle hatalara hayret..

0|0
    0|0
  • bu durumu bu hafta yaşadm ve geçen gün aldırdım.. tek başına olmuyor aileye de söylenmiyor mecburen o cana kıyıyorsun :(

0|0
    0|0
  • bu durumu bu hafta yaşadım ve geçen gün aldırmak zorunda kaldım tek başına olmuyor aileye söylenmiyor :(

0|0
    0|0
  • böyle bir sıkıntın yoksa sormasaydın keşke soruyu...bilemiyorum,hamilelikte ve doğumda yanımda olabilecek arkadaşlarımla konuşurdum konuyu.

0|0
    0|0
    • insan bazen kendini sorgular. sen yapmazmısın? basıma hiç böle bişey gelmedi bu hale düşecek bi durumum asla olmadı bile. ama derdim hep böyle bi ikilemde kalsam ne yaparım? vicdanmı mantık mı...

• bakamayacagım bebegi dogurup ona acık cektiremezdim

1|0
    0|0
  • doğurmazdım

1|0
    0|0
  • aldırırım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...