Basın ve yayın teknolojileri nasıl bir bölüm?

Biraz araştırdım ve bakın. Bu bölümden mezun olanlar şu sektörlerde iş imkanı bulabiliyormuş. ;

Basım ve yayımcılık sektöründe, baskı ve baskı sonrası üretim yapan işletmelerle, reklam şirketlerinde, dergilerde, tasarım ve reklam ajanslarında, ambalaj firmalarında, kamu ve özel matbaaları, basım malzemeleri tedarikçi işletmeleri ve radyo televizyon kuruluşları, gazeteler, online haber sitelerinde iş bulabilmektedirler.

Bu bölüm 2 senelik. 4 seneliğe geçişte ise şu bölümlere geçilebiliyormuş.

İletişim Tasarımı, İletişim, Grafik Sanatları, Grafik Tasarımı, Grafik, Grafik Öğretmenliği, Gazetecilik, Fotoğraf ve Video, Basın ve Yayın, Görsel Sanatlar, Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Matbaa Öğretmenliği, Reklam Tasarımı ve İletişim, Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümleridir

Sizce tercih edilmesi gereken bir bölüm mü? Hatta şöyle sorayım.

Turizm ve otelcilik mi yoksa bu bölüm mü?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• turizm ve otelcilikten daha iyi bir bölüm...turizm çok boş bir bölüm ...hiç okumadanda turizmde çalısabilirsin yabancı dil öğrenerek...turizm okumanın hiç faydasını göremezsin...

0|0
    0|0
    • sana meslek kazandıracak bir bölüm oku...turizm ve otelcilik bir meslek kazandırmaz...turizm mezunu olursun sadece...bir otele başvur turizm mezunu olmandan ziyade yabancı diline vasfına bakarlar...2 yıllık turizmi bitirirsen aşçı yapmuyorlar seni..öyle birşey öğrenemiyorsun...

• pardon ben 2 yıllık için konusmustum..4 yıllık için birşey diyemeyeceğim..

basın yayın tek. iyi araştır...açıkcası iş imkanı iyiyse 4 yıllık bitirip boş gezmektense 2 yıllık bitir güzel bir işin olsun daha iyi...

yerinde olsam facebooktan araştırırım o bölümü bitirmiş kişileri..hani profil bilgilerinde mezun olunan yada okunan okul bilgileri yazıyorya..o bölümü bitirenleri bulup sormak en doğrusu..internette surada burada calısabilir dendiğine bakma sen..o bölümü okuyan veya bitirenlere ulaş

• liseyide turizm okumuşsun...turizm ve otelcilikte senin mesleğin artık otellerde acentalarda calısabilirsin yabancı dilini ilerletip...basın yayını iyi araştır rastgele yazma kapak olmasın sonra..hem 2 yıllığı 4 yıllığa tercih etmek için güzel iş garantili olması lazım..

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben bir kaç Haftadır Bu Bölümü Araştırıyorum Lise Son Öğrencisiyim Bu Bölüme gitmeyi de düşünüyorum Bir çok İş imkanı Var Ve Kamu da Devlet Dairelerinde Çalıştığın Takdirde 2.000 2.500 Maaşı varmış Tabi bu bir örnek bunun yanında bir çok Kurumsal Şirketlerde de Çalısılabilir Ve İşin Bence En zahmetli ve En güzel Yanı Kendi Ofisini de Kurabılıyorsun Baska bir şirkette çalısmaktansa Kendi Evinde Ofisini Yaratıp Buna Günde 8 Saatini ayırdığın Zaman Güzel Reklam Haber Grafik Sitesi Gibi Güzellikler Oluşturulabilir. Tabi Bu İş Rekabete de fazlasıyla girer Yani Bunun İçin Zahmet Ve Sabır Gerekir. Herkese Başarılar Dilerim Yolunuz Açık Olsun.

0|0
    0|0
  • matbacı olursun anlamazlar incitirler seni turizme git bende

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Okunmali mi bu bolum mutlu olur muyum bir kiz icin uygun mu

0|0
    0|0
Yükleniyor...