Psikolojik rahatsızlığı olan birisiyle aynı ortamda kaldınız mı kaldınızsa tavrınız ne oldu?

Şizofren, paranoyak gibi kişilik bozukluğu olan kişilerle aynı ortamda kaldınız mı eğer kaldıysanız korktunuz mu?

Güncellemeler:
arkadaşlar şizofren dıyorum paranoyak diyorum bu tip insanlar siteye girip yazı bile yazamazlar akıllarında başka dünya vardır oradan emirler almakta oldugunu zannederler hastalıgın son evresinde ya intihar etmişlerdir ya da birisini öldürmüşlerdir bazıları bende davranış bozukluğu var demiş kastım sizler deglsnz =D yani bu hastalıklar inanın ki 1000 kat daha zor bunların yanında bulunmakta öyle

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Askerdeydim,kaldım.

Her gece dolapları tekmeleyerek kalkın laan diye bağırırdı.Gündüzleri hepiniz casussunuz gece olunca hepinizin boğazını kesicem.Bizimkilerle hepinizi tarıyacağız filan derdi.

En son ben medhdiyim diye koşarak atış sahasına girmişti,sonra ne oldu pek emin değilim.

Gözleri kan çanağına dönmüş birinin size senin boğazını kesicem demesi pek hoş bir durum olmuyor

0|2
    2|0

Kızlar Ne Diyor 6

• öyle birisiyle yan yana bulunmadım çok şükür.

0|1
    0|0
  • arkadaşım biraz araştır ne şizofrenleri ne paranoyak(böyle bir hastalık yok gerçi) ları ötekilerştirme.bunlar kişilik bozukluğu değil.hastalıktır.paranoyak değildir o şizofreninin çeşitlerinden paranoid tür vardır.şizofreni hastaları gayte bu siteye girebilir senin hayatınada girebilir.hasta hastalığının farkına vardığında düzenli ilaç artı psikoterapi görür ve sen gibi ben gibi olur uyduruk ordan burdan dizilerden falan duyduğun bilgiler bunlar.şizofreni hastası tedavisini oluyorsa gidip intihar etmez.sana önerim gerçek bir hikaye olan akıl oyunlarını izle oldu mu?

0|1
    0|0
    • hakaret içerikli cevabın bittiyse şizofreni hastası biriyle kalmştm bi aralar arkadaşın bogaznı şişeyı kırıp kesmişti çok zor anlardı çocuk şu anda hayatta ama bir hafta yogun bakımda kaldı sanırım bu önerdgn filmden daha gerçekçi bi olay umarım anlamışsındır...

• ilaç almıyorsa evet olur bunu inkar eden mi var ? sende şizofren hastalarına hakaret etme ya da çocuğun falan olsunda daha iyi anlarsın

• ben hakaret etmedim ki sadece soruydu aynı şeyleri yaşadınız mı diye

• ben denk gelmıstım korktumda ılk basta anlayamamıstım ama paranoyaktı kuruyordu kendı kendıne olmayan seyler anlatıyordu vs.fena tırsmıştım arkadaslarıma ben kaçıyorum ufaktan ufaktan dıyıp gıtmıstım

0|1
    0|0
  • evet cok yakın arkadaşımın bakırkoy ruh ve sınır hastalıklarına yatışı bile istendi..

şuan allaha şükür iyi..

hiç korkmadım ondan ama çokta saldırgandı..

gözlerinin altı mosmordu..

0|1
    0|0
  • çoğu kişide paranoyaklık vardır emin ol sende çok bulunmuşsundur fakat bilmiyorsundur

0|1
    0|0
    • paranoid davranış bozukluğu herkezde farklı düzeyde bulunur arkadaşın dediği gibi.

• çok şiddetli psikolojik rahatsızlığı olan biriyle değil ama hafifi düzeyde psikolojik rahatsızlığı olan biriyle başbaşa kaldım bazen bakışları ürkütücü olabiliyor gerçketen sanki heran bişey yapmaya hazırmış gibi..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Deli deliyi görünce sopasını saklarmış... :D

1|2
    0|0
  • Sorunları olan kuzenimle yaşamıştım bir süre,Doktora felan hiç gitmedi ama ben onda gariplik olduğunu hep biliyordum:) Evde pek konuşmazdı,devamlı birşeyler okurdu,dışarda arkadaş ortamında çıtı çıkmaz bi soru sorulduğunda en yakını kimse direk onun yüzüne bakar yüzü kızarır kekelerdi.bir eve misafir olduğumuzda hep ben konuşur soruları ben cevaplardım,sende cevap versene dediğimde öyle boş boş yüzüme bakar sırıtırdı:) Enteresan biriydi:)) Artık hastalığını siz çözün:))

0|1
    0|0
  • Okb ve sosyal fobi tanısı tedavisi görüyorum. Genel olarak sorunlu tipler değilizdir. Ama filmlerdeki gibi tiplerden bahsediyorsan ileri safhada değişik sorunları ve tanıları koyulmuş kişiler zaten genelde zararsız olurlar. Zararlı olan kesim direk olarak tedavi altındadır. Toplumumuz bu konuda temiz görülüyor. Bazı istisnalar hariç.

0|1
    0|0
  • vardı akıl oyunlaındaki gibi kendini takip eden birilrinin olduğunu söylerdi vs vs ama iyi biriydi ısırmazdı :D

0|1
    0|0
  • Şimdi herkeste bir paranoyklık vardır.Sevgilin 1,2 gün senle konuşmasın on numara paranoyak olursun

0|1
    0|0
  • kastın nedir?

bende borderline davranış bozukluğu var :) bu soruya tepki göstermem gerekir mi :D

neden bu soru?

bi güncelleme girsen iyi olur. :)

1|0
    0|0
  • Kaldım, hem de uzun yıllar birlikte yaşadım, annem şizofreni.

Şizofreni bir hastalıktır ve diğer birçok hastalık gibi ilaçla kontrol altına alınabilir.

Tabii ki tedavi edilmezlerse kendilerine veya çevrelerine zarar verebilirler, ama bu hastalığın çok ileri safhalarında gerçekleşir.

Onları sanki kana susamış katiller gibi tarif etmişsin. Dışarıdaki gerçek katillere kıyasla her biri zararsız insanlardır. Ve hastalıklarından ötürü çok acı çekiyorlar, dış dünyaya yabancılaşıyorlar, insanlarla mantıklı iletişim kuramıyorlar, müthiş bir yalnızlık içindeler, gördükleri hayallerden ve çevrelerindeki insanlardan zarar görmekten korkuyorlar. Beyinlerinde bir nevi kimyasal bozukluk var.

İlaç tedavisiyle şizofreni krizlerinin ve belirtilerinin çoğunun önü alınır ve toplum ile tekrar uyum içinde yaşamaya başlarlar.

Kendinizi onların yerinde düşünmek bile nasıl bir acı olduğunu anlamaya yeter.

link

link

link

link

link

link

1|1
    0|0
    • sana katılıyorum şizofreni hastalığını böyle vahşet gibi göstermeye gerek yok

• soru duyarsızca sorulmuş.

Yükleniyor...